معرفی و دانلود کتاب صوتی تجارت، سرعت، تفکر

عکس جلد کتاب صوتی تجارت، سرعت، تفکر
قیمت:
40000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تجارت، سرعت، تفکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تجارت، سرعت، تفکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تجارت، سرعت، تفکر

بیل گیتس در کتاب صوتی تجارت، سرعت، تفکر، ایده‌ سیستم دیجیتالی به هم پیوسته و استفاده از فناوری اطلاعات برای تحقق نیازهای افراد در خانه و محل کار را معرفی و بررسی می‌کند. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

ویلیام هنری بیل گیتس سوم (Bill Gates) کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌دار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که در سال 1975 با مشارکت پل آلن، شرکت مایکروسافت را تاسیس نمود. وی از ابتدای تأسیس مایکروسافت، تا سال 2000 برای مدت 25 سال، به‌عنوان مدیرعامل مایکروسافت فعالیت کرده است.

در سال 1999، گیتس کتاب تجارت، سرعت، تفکر (Business @ the Speed of Thought) را نوشت؛ کتابی که نشان می‌دهد کامپیوتر چگونه می‌تواند در تجارت و کسب و کار مشکلات کاربران را حل کند. این کتاب به 25 زبان ترجمه شده ‌و در بیش از 60 کشور دنیا موجود است؛ همچنین در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌ها در روزنامه‌ نیویورک تایمز، یو اس ای تودی، وال استریت ژورنال و فروشگاه اینترنتی آمازون قرار گرفته است.

بیل گیتس به مخاطبان این کتاب جذاب، آینده‌ای بهتر را نوید می‌دهد. او در این کتاب توضیح می‌دهد که دارا بودن اطلاعات بهتر و بیش‌تر چگونه می‌تواند باعث ایجاد شغل‌های جذاب‌تر برای کارگران، مشتریان با دانش بیش‌تر و موثرتر، مدارس کارآتر و افزایش شهروندانی که بیش‌ترین سهم را در تصمیم‌گیری‌های دولت‌ها دارند، شود. یک سیستم دیجیتالی به هم پیوسته می‌تواند باعث بهبود و توسعه‌ تجارت شود. این کتاب نه تنها برای علاقه‌مندان به تجارت بلکه برای همه انسان‌ها نوشته شده است.

بیل گیتس، 20 سال آینده را به وضوح می‌دید. عینیت بخشیدن به هدف نیز یکی از درس‌هایی است که از او یاد گرفته‌ایم. وسعت دیدی که که در دهه‌ 90 میلادی، همه‌ فناوری‌های امروزی را پیش‌بینی کرده بود. در سال‌هایی که مردم بسیاری از کشورها حتی نام کامپیوتر را نشنیده بودند، بیل گیتس، از ظهور عصر دیجیتالی و استفاده از تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های امروزی سخن می‌گفت.

در بخشی از کتاب صوتی تجارت، سرعت، تفکر می‌شنویم:

اگر از دوستان‌تان بپرسید که چرا برای تماس با افراد از تلفن استفاده می‌کنید و یا چرا برای سرگرم شدن تلویزیون را روشن می‌کنید، حتما با حالت عجیبی شما را نگاه می‌کنند. اگر از آن‌ها بپرسید که با سبک زندگی الکتریکی هماهنگ شده‌اند، حتما فکر می‌کنند که شما عقل‌تان را از دست داده‌اید. افراد در کشورهای توسعه یافته، درباره  وسایل الکتریکی فکر نمی‌کنند؛ بلکه از آن‌ها استفاده می‌کنند. افرادی که 50 سال سن دارند، به خوبی به یاد دارند روزهایی را که تنها افراد کمی در خانه تلویزیون داشتند. پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های ما به خوبی می‌دانند که تا چندین سال پیش، روستاهای آمریکا فاقد برق بود. بیش از 100 سال طول کشید تا سبک زندگی قدیم جای خودش را به سبک زندگی الکتریکی داد و انقلابی در تمدن‌ها اتفاق افتاد. زمانی که خیابان‌ها و خانه‌ها سیم کشی شدند، تنها مورد استفاده الکتریسیته، روشنایی بود. توانایی الکتریسیته برای تغییر سبک زندگی بر همه افراد مخفی و ناشناخته بود. لامپ‌های الکتریکی به نسبت شمع و یا روشنایی‌های گازسوز، تمیزتر، ایمن‌تر و مناسب‌تر بودند. زمانی که زیرساخارها تغییر کرد، محصولات جدیدی به وسیله  الکتریسیته به وجود آمد. یخچال‌های الکتریکی، دستگاه‌های ضبط صوت و تهویه هوا با استفاده از تکنولوژی‌های جدید ساخته شدند. مهم‌ترین تحولات ناشی از کشف الکتریسیته، اختراع تلفن، رادیو و تلویزیون بود. این دستگاه‌های جدید اقتصاد و سبک زندگی ما را تغییر دادند. افراد در رویاهای خودشان نیز چنین اتفاقاتی را تصور نمی‌کردند تا این که زیرساخت آن فراهم شد. زیرا که اینترنت یک زیر ساخت ارتباطی است که به الکتریسیته بستگی دارد. به این دلیل که اینترنت، مقبولیت و محبوبیتش را مدیون سبک زندگی براساس الکتریسیته است.

اینترنت به تنهایی سبک نوینی از زندگی را معرفی کرد که زندگی براساس وب نام دارد. سبک زندگی براساس اینترنت نیز همانند سبک زندگی براساس الکتریسیته، با تغییرات شگرفی همراه بود. زیر ساخت ارتباطات با سرعت بالا در حال تهیه و تولید نرم افزارها و سخت افزارهای جدیدی است که زندگی همه  افراد را تحت تاثیر قرار خواهد داد. وسایل هوشمند هم چون کامپیوترهای شخصی روز به روز قدرتمندتر و ارزان‌تر می‌شوند. از زمانی که قابل برنامه‌ریزی شوند، می‌توانند برای مصارف و فعالیت‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. در یک دهه آینده مردم سراسر این کره خاکی، زندگی براساس وب را زندگی خواهند کرد. برای این افراد بسیار طبیعی است که وارد اینترنت شوند، اخبار بخوانند، یاد بگیرند، سرگرم شوند و یا با افراد دیگر در ارتباط باشند. این رویه آن‌قدر معمولی خواهد شد که گویی تلفن را برمی‌دارید تا با دوستان‌تان صحبت کنید و یا حتی کالایی را سفارش دهید. به زودی در دست همه وسایل کوچکی را خواهید دید که با آن بتوانید در هر مکان و زمان، کارهایتان را به صورت آنلاین انجام دهید. برای بسیاری از افراد زندگی براساس وب بسیار نزدیک خواهد بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
27 دقیقه
بخش اول: مقدمه
27 دقیقه
بخش دوم: آیا سیستم دیجیتالی به هم پیوسته‌ی شما نیز چنین کاری انجام می‌دهد
27 دقیقه
بخش سوم: اینترنت همه چیز را تغییر می‌دهد، سوار بر موشک تغییر شو
31 دقیقه
بخش چهارم: مشتریانت را درک کن
25 دقیقه
بخش پنجم: حد و مرزهای تجارت را تغییر دهید
20 دقیقه
بخش ششم: خبرهای بد باید هر چه زودتر مسافرت کنند و بروند
26 دقیقه
بخش هفتم: اندازه‌ی خود را بدانید
22 دقیقه
بخش هشتم: هوش تجاری خود را بالا ببرید
27 دقیقه
بخش نهم
22 دقیقه
بخش دهم: جوامع آموزشی مرتبط ایجاد کنید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تجارت، سرعت، تفکر
نویسنده
مترجممحمد صداقتی جهرمی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات منوچهری
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های بازاریابی و فروش
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تجارت، سرعت، تفکر

Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۴/۵
یک مورد بسیار جالب در مورد این کتاب وجود داره که به این دلیل به علاقه مندان به موفقیت و همچنین مدیران و علاقه مندان به زندگینامه‌های افراد موفق، پیشنهاد میکنم این کتاب رو بخونند، و اون اینه: این کتاب سالها قبل نوشته شده زمانیکه بیل گیتس یک فرد موفق و سرشناس بود ولی تکنولوژی در این حد پیشرفت نکرده و بود همه کارها و مخصوصاً کارهای بانکی از راه دور و با استفاده از اینترنت صورت نمیگرفت، در این کتاب بیل گیتس یه پیش بینی هایب کرده که الان به واقعیت پیوسته، مثل جابجایی پولها بدون مراجعه به بانک و با استفاده از یک کامپیوتر شخصی و با اینترنت، پس به همه دوستان پیشنهاد میکنم به تاریخ تألیف این کتاب نگاه نکنید بلکه بخرید و بخونینش تا شکه بشید که افراد موفق چرا اکثراً پیش بینی‌هایی درست در مورد آینده دارند.
sepehr Nademi
۱۳۹۸/۹/۶
عالی بودن یا نبودن این کتاب مهم نیست مهم اینه که آیا این سخن‌ها تونسته شخصیت شمارو در این جامع اقتصادی تغییر بده یا تنها از یک گوش شنیدید از گوشه دیگه خارج کردین هر کتابی خوبه و می‌تونه عالی باشه مهم اینه بتونه کمک به تغییر شما کنه
به نظر من کتاب خوبیه و ارزش گوش دادن داره
mostafa alavi
۱۳۹۷/۱۲/۱۹
بسیار عالی است راه کار‌ها کلی با جملات ساده و کلی عنوان می‌شود برای همین باید با دقت و چند مرتبه گوش بدید، در برخی موارد استفاده از جملات و آشنا که به نظر کلیشه‌ای میاد و گمان میشه سطح پایینه ولی کلیت بسیار راهگشاست و هر سازمان کوچک و بزرگی باید بخونند.
mehdi askari
۱۴۰۲/۱/۷
این کتاب فقط بدرد افرادی که در تجارت هستند میخوره. انتظار داشتم کتابی باشه که بتونه نحوه تفکر و دیدمون از جهان رو تغییر بده یا ما رو به مطالعه تشویق کنه. ولی نه. فقط یک کتاب درباره‌ی رمز‌های موفقیت بیل گیتس در تجارتش است
Masoud Eidipour
۱۴۰۲/۱/۱۲
کتابیه که تاثیری روی زندگی شما نمیذاره، فقط از نحوه کارش در دوران قدیم گفته و شغل اختصاصیی که داشته، البته فرصتی که باعث دست یافتن به موفقیت شد.
foad ansary
۱۴۰۰/۸/۲۶
برای ما که در سال 2021 زندگی میکنیم این کتاب حرف تازه‌ای نداره. و همه مواردی که بیل گیتس توضیح میده سالهاست که درست شده و مردم ازش استفاده میکنند.
مهدی هاشمی
۱۳۹۹/۳/۱۲
فقط می‌توانم بگویند در دنیای امروز هرکس این کتاب را مطالعه نکند یک قرن عقب مانده است
afsheen assadi
۱۳۹۸/۶/۲۵
نکات و تکنیکهاش تقریبا همه حرفه هارو در بر داره. خوبه
Ehsan Ghanbari
۱۳۹۸/۲/۵
اطلاعاتش قدیمی بود ولی در کل عالی و آموزنده بود و ممنون.
اسماعیل نادی
۱۳۹۹/۶/۱۵
اصلا در مورد کسب در آمد نگفت و فقط از وب و اینترنت گفت
مهران خسرویان
۱۳۹۸/۲/۱۳
روان و قابل درک ارائه شده، سپاسگزارم.
وحید محمدی
۱۴۰۱/۴/۱۶
خیلی سنگین باید خیلی دقت کنی تا متوجه بشی
مسعود مهدی غلامپور
۱۳۹۸/۱/۱۱
عالی و آموزنده. %۱۰۰
فرشید ش
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
عالیع همه چیز خوب
میلاد حلمی
۱۴۰۱/۴/۲۹
کتاب کاربردی در جهت درک تفکر بزرگ
مشاهده همه نظرات 18

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تجارت، سرعت، تفکر

برای دریافت کتاب صوتی تجارت، سرعت، تفکر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.