معرفی و دانلود کتاب صوتی بمبئی رقص الوان است: بمبئی به روایت مسافران قاجار

عکس جلد کتاب صوتی بمبئی رقص الوان است: بمبئی به روایت مسافران قاجار
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بمبئی رقص الوان است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بمبئی رقص الوان است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بمبئی رقص الوان است: بمبئی به روایت مسافران قاجار

ممکن است شما تاکنون به سرزمین هند سفر کرده باشید، اما مسلماً هند زمانه‌ی معاصر، نه هندوستان یک قرن پیش. مسافرانی از هند در کتاب صوتی بمبئی رقص الوان است تجربه‌ی مواجهه‌ی خود را با این سرزمین روایت کرده‌اند. این سفرنامه‌‌ها به کوشش علی‌اکبر شیروانی جمع‌آوری و تدوین شده‌‌ و ذیل مجموعه‌کتاب تماشای شهر به انتشار می‌رسند.

درباره‌ی کتاب صوتی بمبئی رقص الوان است

شیروانی در کتاب‌های مجموعه‌ی تماشای شهر شما را به دو سفر هیجان‌انگیز دعوت می‌کند؛ نخست سفری نه چندان دورودراز در زمان، به دوران قاجار؛ و از آنجا سفری سرشار از رنگ و آوا و تجربه به یکی از پرجمعیت‌ترین نقاط جهان: هندوستان. او در کتاب بمبئی رقص الوان است متونی خواندنی از هفت سفرنامه‌نویس دوران قاجار را گردآوری کرده است که اکنون تمامی آن‌ها به کوشش مؤسسه‌ی توسعه محتوای لحن دیگر به‌صورت صوتی آماده شده تا برای شما تجربه‌ای شنیدنی را رقم بزند. «این رشوه‌ی بی‌انصاف» نوشته‌ی سیدمحمدحسین، «زنان عاقله‌ی حَسینه» به قلم میرزا ابوطالب خان، «سلسله‌ی فارسی» اثر حاجی پیرزاده، «سرخ عبیرآمیز جگری‌فام» به تحریر محمدعلی بهبهانی، «بسیار عالی جناب» نوشته‌ی میرزا عبدالرئوف، «در زمره‌ی عفایف» به قلم نایب‌الصدر شیرازی و «جور به جور» -تنها سفرنامه‌ی این کتاب که به قلم یک زن نگاشته شده- نوشته‌ی حاجیه‌خانوم علویه‌ی کرمانی، عناوین متونی هستند که در کتاب بمبئی رقص الوان است گردآوری شده‌اند.

درباره‌ی مجموعه کتاب تماشای شهر

فراوانی سفرنامه در هیچ دوره‌ای از تاریخ ایران مطابق دوره‌ی قاجار نیست. در این دوران به واسطه‌ی رواج استفاده از قطار و اتومبیل، مسافرت‌های مردم به بلاد دیگر رونق یافت. از سوی دیگر این بازه از تاریخ معاصر ایران با دوره‌ی اول استعمار غرب همزمان بود. در این زمان بود که روایتگری مسافران شرق از غرب افزایش پیدا کرد. سفرهای قاجاری به سرزمین‌های دور، اولین تصورات ما را از شهرهای سرزمین‌های خارجی به وجود آورد و بسیاری از این تصاویر تا به امروز دستخوش تغییرات چندانی نشده‌اند. به این معنا که شنیدن نام پاریس، لندن، یا هند هنوز هم چیزهایی را به خاطرمان می‌آورد که در دوره‌ی قاجار به ذهن ایرانیان می‌آمد. به همین صورت و با همین روایت‌ها شهرهایمان را شناختیم و به مقایسه‌ی خودمان با دیگر نقاط جهان پرداختیم.

علی‌اکبر شیروانی در مجموعه‌ی تماشای شهر، سفرنامه‌هایی منتسب به دوره‌ی قاجار را در پنج مجلد گردآوری کرده که هرکدام با ارجاع به متون اصلی آن دوران و تحقیقات گسترده جمع‌آوری شده‌اند. به گفته‌ی نویسنده، مجموعه‌ی تماشای شهر نقطه‌ای است که علاقه‌ی او به متون کهن، سفرنامه، شهر، و سفر به هم برخورد می‌کنند.

این مجموعه کتاب‌های «پاریس از دور نمایان شد»، «قهوه استانبول نیکو می‌سوزد»، «آسمان لندن زیاده می‌بارد»، «سن‌پترزبورگ موزیکانچی دارد» و «بمبئی رقص الوان است» را شامل می‌شود که هر کدام به نوبه‌ی خود آثار درخشانی به شمار می‌روند.

کتاب صوتی بمبئی رقص الوان است برای چه کسانی مناسب است؟

با کتاب‌های این مجموعه سوار بر مرکب ادبیات سفری به هندوستان یک قرن پیش خواهید داشت. اگر به مطالعه‌ی شنیداری سفرنامه‌ها و همچنین نثر شیرین قجری علاقه دارید، کتاب بمبئی رقص الوان است و دیگر مجلدهای این مجموعه را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.

با علی‌اکبر شیروانی بیشتر آشنا شویم

علی‌اکبر شیروانی (نویسنده و پژوهشگر ایرانی) در فروردین 1360 در اصفهان به دنیا آمد. او تحصیلات خود را در رشته‌ی علوم اجتماعی و پژوهش هنر تکمیل کرده است و همکاری با مطبوعات مهمی را از جمله روزنامه‌ی شرق، همشهری و ایران در کارنامه‌ی حرفه‌ای خود دارد. شیروانی در کنار نویسندگی و امور مدیریتی به تدریس دوره‌های آموزشی متعددی با موضوع نگارش و داستان‌نویسی به کتابداران سراسر کشور نیز پرداخته است. مجموعه‌ی «تماشای شهر» به‌همت نشر اطراف از مهم‌ترین آثار او به شمار می‌رود. علی‌اکبر شیروانی اکنون در مقام مدیرعامل انتشارات سوره‌ی مهر مشغول به کار است.

در بخشی از کتاب صوتی بمبئی رقص الوان است می‌شنویم

از عجایبات بمبئی با وجود این کثافت هوا و کثافت خود اهالی کک و پشه و شپش ندارد. عجیب‌تر آن که یک مرغی حمله به یک سگی نمود و سگ فرار نمود. باری در چند نقطه از میان شهر شمندفر عبور می‌نماید و در چند نقطه پلی بسته‌اند و از زیر خیابان عبور می‌نماید. در دور شهر همه جا خط شمندفر سیر می‌نماید از جهت خود مسافرت اهالی از بالای شهر به پایین شهر و هم از جهت سایر بلاد. باری از جهت بلیط کشتی اولا ما را بردند به مسافرخانه دیگری، سه آبله به هر کسی در بازوی چپ او کوبیدند، نوشته دادند آن نوشته را دلال برد و بلیط کشتی آورد و یوم ششم شهر شوال احمال و اثقال را خر نمودند، بردیم به کشتی که ان شاء الله یوم یکشنبه برویم در کشتی از جهت حرکت به جده ولی هوا دو - سه روزی است به واسطه آمدن باران قدری تفاوت نموده، بهتر شده است که از قرار معلوم بیست روز به تابستان مانده، موقع باران آمدن هندوستان است و موقع برسات دریا می‌باشد ولی الحمدلله حال آقای داداش و متعلقه‌ی ایشان فی‌الجمله بهبودی حاصل گشته و خودم هم مبتلا به پیچ معده شده‌ام به واسطه کثرت خوردن سکنجبین و آب یخ ولی حکیم دوا داده است. انشاء الله امید است بهبودی حاصل شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
۲ دقیقه
متن پشت جلد
۸ دقیقه
مقدمه
۳۴ دقیقه
یک: این رشوۀ بی‌انصاف
۱۷ دقیقه
دو: زنان عاقلۀ حَسینه
۴۱ دقیقه
سه: سلسلۀ فارسی
۳۸ دقیقه
چهار: سرخ عبیرآمیز جگری‌فام / بخش اول
۴۷ دقیقه
چهار: سرخ عبیرآمیز جگری‌فام / بخش دوم
۱۵ دقیقه
پنج: بسیار عالی جناب
۱۷ دقیقه
شش: در زمرۀ عفایف
۲۹ دقیقه
هفت: جور به جور

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بمبئی رقص الوان است: بمبئی به روایت مسافران قاجار
نویسنده
گویندهمهران نوروزی
ناشر چاپینشر اطراف
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های سفرنامه
قیمت نسخه صوتی
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بمبئی رقص الوان است

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بمبئی رقص الوان است

برای دریافت کتاب صوتی بمبئی رقص الوان است و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.