معرفی و دانلود کتاب صوتی دختر پنهانم

عکس جلد کتاب صوتی دختر پنهانم
قیمت:
46000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختر پنهانم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختر پنهانم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دختر پنهانم

کتاب صوتی دختر پنهانم نوشته‌ی النا فرانته، داستان پر فراز و نشیب یک مادر میانسال و دخترانش و مسائل میان آن‌ها را به تصویر می‌کشد.

زنی میانسال به نام لدا در دانشگاهی در فلورانس ایتالیا به تدریس زبان انگلیسی مشغول است. لدا از همسرش جدا شده و دخترانش مارتا و بیانکا او را ترک کرده و با پدرشان در کانادا زندگی می‌کنند. او تصمیم می‌گیرد برای استراحت و فرار از هیاهوی شهر به یک ساحل دریایی سفر کند.

فراز و نشیب‌های زندگی او را از پا درآورده و اکنون می‌خواهد برای نخستین بار به تنهایی سفر کند و از زندگی‌اش لذت ببرد. او یک آپارتمان اجاره می‌کند و تابستانش را به خواندن و نوشتن می‌گذراند.

در اوایل سفر، آرامش و احساس سرخوشی مهمان ذهن و قلب لدا بود، اما او کمی بعد فهمید که نمی‌تواند از خاطرات و افکار گذشته فرار کند و رنج درونی‌اش شروع شده است. بعد از چند روز همه چیز تغییر می‌کند و لدا در ساحل با یک مادر و دختر خوشحال آشنا می‌شود. برخورد و ارتباط لدا با آن‌ها رفتار عجیبی را از او بروز می‌دهد که شما را با خاطرات و شخصیت لدا بیشتر آشنا می‌کند.

شخصیت اصلی رمان دختر پنهانم (The Lost Daughter) به عنوان یک مادر فهمیده و تحصیلکرده همواره مورد تأیید همگان قرار داشت. اما زندگی به‌تدریج روی سخت خودش را نشان داد و در کنار سختی‌های بیرونی، رنج‌های درونی نیز شروع شدند. لدا در حقیقت زنی است که در دنیای درونی خودش دچار شکست می‌شود. او به هیچ عنوان از خودش و زندگی‌اش رضایتی ندارد و شاید همین عدم رضایت موجب شد تا آن رفتار عجیب در ساحل از او سر بزند.

مواجه شدن با یک مادر خوشحال و فرزندش که آرامش و شادی از چهره‌هایشان پیداست، درست همان چیزی است که لدا به دنبالشان بود. دقیقاً همان زندگی ایده‌آل که حسرتش را داشت.

دختران لدا به چشم یک ابزار به او می‌نگریستند که باید مراقبشان باشد، نیارهایشان را برطرف کند و در خدمتشان باشد. تمام این‌ها باعث احساس کمبود در وجود لدا می‌شد و او مدام به این فکر می‌کرد که آیا مشکلی دارد؟ هر چه لدا بیشتر خودش را فدای دخترانش می‌کرد، رفتارهای نامناسب آن‌ها نیز بدتر می‌شد.

در طول رمان، لدا زمانی که آن مادر و دختر خوشحال را دیدار می‌کند، به مرور خاطراتش می‌پردازد و در پی کشف جایگاه خودش در بین خاطرات است. پایان عجیب کتاب، نتیجه‌گیری از آن را بسیار دشوار می‌کند.

رمان کوتاه دختر پنهانم که نامزد دریافت جایزه بوکر نیز شد، نخستین بار در سال 2008 از زبان ایتالیایی به زبان انگلیسی ترجمه شد. این کتاب به دغدغه‌ها، رنج‌ها و افکار زنی میانسال می‌پردازد که حسرت یک زندگی ایده‌آل را در دل دارد. این داستان از زبان لدا شخصیت اصلی کتاب روایت می‌شود.

النا فرانته (Elena Ferrante) در این کتاب شما را از روی مین احساسات رد می‌کند، به طوری که گاهی برای شخصیت اصلی داستان دلسوزی می‌کنید و گاهی نسبت به او برخوردی منطقی دارید. قلم و نثر فرانته بسیار روان، ساده و حیرت‌انگیز است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی دختر پنهانم:

- هیجان‌انگیزترین و خردمندانه‌ترین تأمل فرانته درباره‌ی زنانگی و مادر بودن. (Goodreads)
- این اثر، با صداقت به کاوش در عواطف متناقضی می‌پردازد که ما را به کودکانمان پیوند می‌دهند. (Barnes & Noble)
- این رمان تأثیرگذار در آخر، به این راحتی‌ها از ذهن پاک نمی‌شود. (Boston Globe)

با النا فرانته بیشتر آشنا شویم:

النا فرانته یکی از مشهورترین نویسندگان ایتالیایی در دنیاست که آثارش بسیار پرفروش بوده‌اند. او در سال 1943 در ایتالیا به دنیا آمد. هیچ‌کس از شهر تولد او و خانواده‌اش اطلاعی ندارد چرا که می‌خواهد هویتش پنهان باشد و کسی از زندگی‌اش باخبر نشود. النا فرانته در حقیقت نام مستعار اوست که با این عنوان آثارش را به چاپ می‌رساند.

فرانته نویسنده‌ای است که به شهرت اهمیتی نمی‌دهد و به اعتقاد او، خودش ناشناس ماندن را انتخاب نکرده بلکه کتاب‌هایش نام نویسنده را بر خود دارند. مجموعه کتاب‌های او با عنوان داستان یک نام جدید، داستان فرزند گمشده، دوست نابغه من و آن‌هایی که می‌روند و آن‌هایی که می‌مانند به چهارگانه‌ی ناپلی شهرت دارند.

مجله تایم در سال 2016 فرانته را به عنوان یکی از صد نویسنده‌های تأثیرگذار جهان معرفی کرد. در همین سال فرانته جایزه جهانی «من بوکر» را برای کتاب فرزند گمشده از آنِ خود کرد.

آثار فرانته تاکنون در 39 کشور جهان ترجمه و منتشر شده و همچنین از آن‌ها فیلم و سریال‌های اقتباسی نیز ساخته شده است. از دیگر کتاب‌های او می‌توان به دوست نابغه من، داستان فرزند گمشده، داستان یک نام جدید، روزی که رهایم کردی و آن‌هایی که می‌روند و آن‌هایی که می‌مانند اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی دختر پنهانم می‌شنویم:

حدودای نیمه‌شب به خانه برگشتم. آخرش موضوعی که هر دو نفرمان به آن علاقه‌مند بودیم را پیدا کردیم و زمان به سرعت گذشت. از جینو فهمیدم که زن چاق و موخاکستری مادر نینا بود و فهمیدم پیرمرد عبوس که نامش کورادوس است پدر نینا نیست بلکه شوهر رزوریاست. مثل حرف زدن درباره‌ی یک فیلم بود که یکی آن را ببیند بدون آنکه به خوبی رابطه‌ی بین شخصیت‌ها را بفهمد. گاهی وقت‌ها حتی اسم‌هایشان را هم نمی‌داند.

وقتی از هم خداحافظی کردیم به نظرم رسید که تصور واضح‌تری دارم. فقط درباره‌ی شوهر نینا تقریباً هیچ نفهمیدم. جینو گفت اسمش تونی است. شنبه رسیده و دوشنبه صبح از اینجا می‌رود. فهمیدم که از او متنفر است. دوست نداشت حتی درباره‌ی او صحبت کند. من هم به هر حال کنجکاوی بسیار کمی نسبت به آن مرد داشتم.

پسر، مؤدبانه صبر کرد تا در ورودی را پشت سرم ببندم. از پله‌های کم‌نور تا طبقه‌ی سوم بالا رفتم. گفته بود... آدم‌های بد... چه کار می‌توانستند با من بکنند؟ وارد آپارتمان شدم. چراغ را روشن کردم. عروسک را طاق‌باز روی کاناپه دیدم، با دست‌های رو به سقف، پاهایی باز و سری چرخیده به سمت من.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
5 دقیقه
بخش اول
20 دقیقه
بخش دوم و سوم
29 دقیقه
بخش چهارم تا ششم
20 دقیقه
بخش هفتم و هشتم
28 دقیقه
بخش نهم و دهم
30 دقیقه
بخش یازدهم و دوازدهم
22 دقیقه
بخش سیزدهم
32 دقیقه
بخش چهاردهم و پانزدهم
34 دقیقه
بخش شانزدهم و هفدهم
24 دقیقه
بخش هجدهم
33 دقیقه
بخش نوزدهم
23 دقیقه
بخش بیستم
22 دقیقه
بخش بیست‌ویکم
16 دقیقه
بخش بیست‌ودوم
32 دقیقه
بخش بیست‌وسوم و بیست‌وچهارم
15 دقیقه
بخش بیست‌وپنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دختر پنهانم
نویسنده
مترجمسارا عصاره
گویندهماهتینار احمدی
ناشر چاپینشر نون
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
46000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دختر پنهانم

Rahil najafi
۱۴۰۱/۳/۹
واقعا لدا را نمیشد درک کرد
چرا چنین کارهایی انجام میداد
زنی پخته و باهوش
ولی ناتوان در برقراری هر ارتباطی
عشق خیانت فرزند
کدام راه درست است
چه کاری باید انجام شود
تصمیمات درستی که به ناگاه تغییر و به بدترین‌ها تبدیل میشد
غمی پنهان
تنهایی مفرد
و بازنشتگی در تنهایی
بدون هیچ دوست یا
رفیقی
بدور از همه
آذار رساندن به کسانی که دوستشان داری
به عمد یا غیر عمد
واقعا تامل برانگیز بود
حتما پیشنهاد میکنم
جای بسی بس تامل است
ممنون از عوامل کتابراه
شکوفه عصاره
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
"لِدا"، استاد دانشگاه و زن ایتالیایی ۴۸ ساله‌ایه که از شوهرش جداشده و حالا دو دخترش مارتا و بیانکا به همراه پدرشون توی کانادا زندگی میکنن.
داستان از جایی شروع میشه که لدا که ظاهرا دچار افسردگی میانسالی شده، برای آخرهفته به خانه‌ای کنار دریا می‌ره و با خانواده‌ای آشنا میشه که با نگاه کردن به آن‌ها، خاطرات قدیمیش یادش میان!
داستان درام قشنگی بود..
Bahar Atashak
۱۳۹۹/۶/۱۴
قوم النا فرانته زیباست اما داستان روی مخی بود. و مخصوصا صدای خمار و بی حال راوی تمام مدت اعصابم رو خرد کرد. در حالیکه به نظرم کلمات و عقاید گفته شده از صدای راوی جالب تر بود. تن و حالت صدا اعصاب خرد کن بود. به نظرم داستان رو کشت
رابعه نظرپور همدانی
۱۴۰۲/۶/۳
اصلا شخصیت اصلی را درک نکردم بیمار روانی نهفته‌ای داشت و چرا راوی ماجرای به این خسته کنندگی را انقدر رازآلود و پلیسی خوند؟؟ کلا توصیه نمیکنم و از النا فرانته بعید بود
نازیار حدادی
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
داستان جالب و‌شنیدنی است
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دختر پنهانم

برای دریافت کتاب صوتی دختر پنهانم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.