معرفی و دانلود کتاب صوتی ژاپن امروز

عکس جلد کتاب صوتی ژاپن امروز
قیمت:
42000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ژاپن امروز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ژاپن امروز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ژاپن امروز

کتاب صوتی ژاپن امروز اثر دان ناردو، تاریخ ژاپن را از دیرباز یعنی زمانی که در یک انزوای طولانی به سر می‌برد تا ساختن ژاپن جدید مورد بررسی قرار می‌دهد و خواهیم شنید که گسترش اولیه ژاپن تا به امروز چگونه اتفاق افتاده است.

ژاپنی‌ها همواره برای کسب برتری کوشیده‌اند. هم رهبران و هم مردم ژاپن، در سرتاسر تاریخ طولانی‌شان با این اندیشه که در جهان بی‌همتا هستند، برای خودکفایی، بی‌باکی و رفاه خود اولویت قائل شده‌اند. بسیاری از آن‌ها احساس می‌کنند از دیگران تا حدودی سخت کوش‌ترند و بنابراین شایسته موفقیت بیشترند.

با توجه به این حس بی‌همتا و جدا بودن، ژاپنی‌ها به طور سنتی احساس کرده‌اند که لازم است روی پای خودشان بایستند و نمی‌توانند به دیگران متکی باشند که به تضمین موفقیت‌شان کمک کنند.

ژاپنی‌ها تقریباً همیشه روش خاص بومی خود را در انجام امور حفظ کرده‌اند. مثلاً وقتی عقایدی را از خارج (عمدتاً از چین) وام می‌گرفتند، این عقاید را متناسب با سرشت و خمیره ژاپنی تغییر می‌دادند. نتیجه این بود که مفاهیم و نهادهای وام گرفته شده خصلت منحصراً ژاپنی پیدا می‌کردند. علاوه بر این، احساس شدید غرور ملی این باور را القا می‌کرد که نسخه‌های ژاپنی به نحوی بهتر، بهسازی شده، کارآمدتر یا با قابلیت‌ترند.

بخشی از خودآگاهی ملی آن‌ها ناشی از این احساس است که ژاپنی‌ها از سایر مردمان جدا می‌مانند و از این جدایی عمیقاً احساس غرور می‌کنند.

کتاب ژاپن امروز (Modern Japan) از مجموعه‌ی تاریخ جهان است. پیش‌تر از دان ناردو (Don Nardo) کتاب صوتی امپراطوری ایران، هند باستان، جنبش زنان در آمریکا و... منتشر شده است.

مجموعه تاریخ جهان سعی دارد چشم‌اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه‌های فرهنگی رخدادهای تاریخی،‌ اندیشه‌های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تاثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین‌النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن‌های جهانی تا امروز را شامل می‌شود.

این مجموعه، نه تنها برای آشنایی خوانندگان و مخاطبانش با مبانی تاریخ تدوین شده است، بلکه در پی آگاه ساختن آن‌ها از این واقعیت است که زندگی‌شان بخشی از سرگذشت کلی انسان‌هاست. هر جلد از این مجموعه برداشتی جامع و روشن از یک دوره مهم تاریخ را به خواننده ارائه می‌کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
11 دقیقه
پیشگفتار: جویای مقام اولی
21 دقیقه
فصل اول: دگرگونی شگفت انگیز ژاپن، دوره بازگشت میجی - بخش اول
20 دقیقه
فصل اول: دگرگونی شگفت انگیز ژاپن، دوره بازگشت میجی - بخش دوم
7 دقیقه
ضمائم فصل اول
32 دقیقه
فصل دوم: غولی که بیدار می‌شود: گسترش یابی اولیه ژاپن
6 دقیقه
ضمائم فصل دوم
28 دقیقه
فصل سوم: از ستایش تا تشویق: گام نهادن به صحنه جهانی
5 دقیقه
ضمائم فصل سوم
31 دقیقه
فصل چهارم: آسیا برای آسیایی ها: برآمدن نظامیگران ژاپنی
7 دقیقه
ضمائم فصل چهارم
30 دقیقه
فصل پنجم: امپراتوری آفتاب: جنگ تمام عیار در اقیانوس آرام
7 دقیقه
ضمائم فصل پنجم
36 دقیقه
فصل ششم: شعله‌های شکست: ژاپن خطر می‌کند و به کلی می‌بازد
8 دقیقه
ضمائم فصل ششم
29 دقیقه
فصل هفتم: دشمن من، دوست من: اشغال پس از جنگ
8 دقیقه
ضمائم فصل هفتم
28 دقیقه
فصل هشتم: معجزۀ اقتصادی: کامیابی ژاپن امروز
8 دقیقه
ضمائم فصل هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ژاپن امروز
نویسنده
مترجممهدی حقیقت خواه
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۲۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه صوتی
42000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ژاپن امروز

reza gh
۱۳۹۹/۹/۲۵
مباحث تاریخی ژاپن مربوط به قرن ۱۹ و ۲۰ بیان شده و با روحیه مرموز و جالب ژاپنی‌ها که دائم مورد سوال دیگران است به خوبی اشنا می‌شوید. اما قطعا نویسنده در بحث روابط با غرب، جنگ جهانی و صلح ناشی از شکست ژاپن مانند دیگر اثار تاریخی بر اساس اصل تاریخ را فاتحان خواهند نوشت عمل نموده و حقایق را پنهان و در نتیجه گیری جانبدارانه‌ای کرده است. ژاپن واقع یک ملت شکست خورده و تحت اسارت است که حتی اجازه داشتن ارتش مسلح را نداشته و تا به امروز تحت اشغال امریکایی‌ها قرار دارد. امریکا ژاپن نابود شده را که منابع طبیعی چندانی ندارد بعد از ویران نمودن توسط ۲ بمب اتمی اشغال کرد و تا مدت‌ها ان را با یک حاکم نظامی اداره نمود و چون صرفه اشغال نداشت جهت برطرف نمودن تهدید و کشیدن دندان تیز ژاپنی‌ها فرهنگ غنی ان را به لحاظ اقتصادی و سیاسی و فرهنگی تا حد توان استحاله کرد و بدون دندان رها نمود. ژاپن که خود روزی دائیه سلطنت بر دنیا را داشت با تکیه بر روحیه پرتلاش مردمش و خلاء تولیدات ضروری اما پر هزینه نظامی به یک کشور ثروتمند و مطیع و متحد امریکا تبدیل شد که توانایی دفاع از خود و مخالفت با سردمدار اقتصاد جهانی یعنی امریکا را نداشت بلکه به ابزار ان تبدیل شد و حتی رای ان در سازمان ملل کاملا هم جهت منافع امریکا مصادره می‌شود و به گفته نویسنده مردم ژاپن از این الطاف امریکا و صلح عادلانه و انسان دوستانه‌اش فوق العاده سپاسگذار هستند. با فرضیات نویسنده محترم لابد مررم ژاپن انتظار داشتند امریکا مانند انگلیس عمل کند که سالها در هند برده داری قرون وسطایی به راه انداخته بود.
حسین گرمابی
۱۴۰۰/۱۲/۸
در رابطه با تبدیل ژاپن به یک قدرت قوی خوب توضیح میده ک چطور این کشور در برهه‌هایی روسیه انگلیس امریکا چین رو شکست میده چطور از یک ویرانه جنگی ظرف 20 سال به یک قدرت اقتصادی تبدیل میشه و این همه ش به یک دلیل بوده ایثار مردم ژاپن برای تبدیل اون به یک قدرت اقتصادی بزرگ
اما در رابطه با اشغال ژاپن و بیش
رفتار آمریکایی‌ها از حد غلو کرده و گفته خیلی خوب بوده باهاشون ک خب این از نواقص کتابه و این نکته رو یاد اور میشه ک تاریخ رو فاتحان می‌نویسند
اما درس مردم ژاپن برای من و شما اینه نظم تلاش و ایثار برای تبدیل کشورمون به جایی بهتر و من گرا نبودن و منافع ملی رو به منافع شخصی ترجیح دادن و سعادت رو در خوشبختی هم دیدن نه فرهنگ خرچنگ صفتی ک الان داریم
رضا اسماعیل پور
۱۴۰۱/۱۰/۱۵
سلام
مطالب تاریخی جالب در رابطه با ژاپن
اول اینکه ژاپنیها کشور قدرتمند و استعمارگری بوده و کره را زیر سلطه داشته و چینیها و کره‌ای‌ها به چشم برده و حقیر نگاه می‌کرده و ظلم فراوانی به آن‌ها کرده‌اند.
دوم اینکه در جنگ جهانی دوم متهد آلمان بوده و با حمله به کشورهای بسیار و نهایتا به بندر پرل را به
هاربر، آمریکا وارد جنگ جهانی دوم میکنند.
سوم اینکه حاضر تسلیم شدن در جنگ نبوده و پس از رها شدن بهبهای اتمی در شهرهای هیروشیما و ناکازاکی تسلیم شده‌اند.
چهارم اینکه در حال حاضر در ظاهر مستقل ولی در واقع زیر سلطه آمریکا هستند.
پنجم اینکه مردمان بسیار سخت کوشی بوده و به خصوص بعد از جنگ جهانی دوم رشد تکنولوژی و اقتصاد بی نظیری داشته‌اند.
سید امیرحسین افتخارزاده
۱۳۹۸/۱۰/۲۰
بسیار عالی است هم از جهت محتوا و هم از جهت اجرای صوتی. من مطالعه این کتاب رو به خصوص برای جامعه ایران ضروری می‌دونم. به اعتقاد من تاریخ ژاپن مثل یک دانشگاه می‌مونه برای ملت‌هایی مثل ایران. باید بخونیم و درس بگیریم. سیری که ملت ژاپن برای رسیدن به توسعه طی می‌کنه عالیه. و از اون مهمتر بعد از رسیدن به توسعه به امپراطوری گری و توسعه قلمرو می‌پردازه و به حدی از افراط و خود بزرگ بینی میرسه که فاجعه اتمی پیش میاد. اما این ملت به جای انباشت کینه و نفرت از آمریکا به بازسازی و اصلاح خودش می‌پردازه و میشه ژاپن امروز.
احمد پورقاسم شادهی
۱۴۰۰/۱/۲۴
کتابهای مجموعه تاریخ جهان بسیار خوب هستند. توجه به تاریخ ژاپن مهم است. توجه کنیم که مشروطه ایران با توجه به فعالیت‌های کشور روسیه و یا فعالیت‌های اروپاییان شکل نگرفت بلکه الگوی مشروطه خواهان، ژاپن بود. کتابهای صوتی همین مجموعه کتابراه از جمله انقلاب مشروطه توصیه دیگرم به خوانندگان است. آن کتاب رو وقتی در کنار ژاپن امروز‌ میخوانیم، دلایل مشروطه خواهان را درک میکنیم. مهمتر آنکه ریشه برخی اتفاقات امروز نیز بیشتر درک می‌شود. در کل این کتاب بسیار روان است.
با احترام،
پورقاسم
regen
۱۴۰۱/۶/۱۲
کتاب جامع و نسبتا کاملی بود از تاریخچه ژاپن که از کجا به ژاپن امروز و موفق رسیدن. که البته برای مردم ایران امروز خواندنش واجب و عبرت آموزه. کاملا مطمئنم مردم هیچ کجای دنیا را نمی‌توان با مردم ژاپن مقایسه کرد چرا که مردم ژاپن غرور و نظمی عجیب دارن که آن‌ها را از بقیه مردم دنیا جدا می‌کند ولی بر همه واجبه که از راه و رسم این ملت درس بگیرن و برای موفقیت کشورشون تلاش کنن. داشتن چنین کشوری ارزو هست 😔
شهاب الدین خاموشی
۱۴۰۰/۱۲/۶
کتاب خوبی بود. به طور کامل تاریخ معاصر ژاپن رو از شروع قرن ۱۹ توضیح داده بود. با توجه به این که بیشتر شنیده‌ها و خوانده‌های تاریخی ما مربوط به تاریخ غرب میشه، آشنایی با تاریخ شرق که متاثر از فرهنگ و ویژگی‌های خاص اون هاست می‌تونه مفید باشه و حتی فرصت‌هایی رو برای یادگیری و به کارگیری این مولفه‌ها در اختیارمون قرار بده.
احمدرضا نظری
۱۳۹۸/۴/۱۷
بسیار کتاب عالی و مفیدی بود بسیار سپاسگزارم از گروه کتاب راه بخصوص خانم اکرم پریمون با کلام شیوا خودشون جذابیت کتاب دوچندان میکنند
mohsen ebi
۱۳۹۷/۶/۲۳
خیلی عالی هم در مطالب ارائه شده و هم در کیفیت کتاب صوتی. پیشنهاد می‌کنم حتما مطالعه بشه.
ممنون از کتابراه و تهیه کنندگان این کتاب صوتی
سبحان جوادی
۱۳۹۸/۴/۲۸
کتابی خوبی هست اما اسم‌های سختی در اون هست که مانع از این میشه که به خوبی بفهمیم. الان همه‌ی اسم‌های اون رو بجز کامیکازه فراموش کردم
گودرز صادقی هشجین
۱۴۰۰/۷/۱۳
ما از ژاپن چهره مثبتی داریم ولی با خواندن این کتاب متوجه میشویم که در جنگ و جهانگشایی از غربیها هم بی رحم تر است. عالی بود. ممنون کتابراه
علی سازگار
۱۳۹۹/۹/۸
خواندن این کتاب بار دیگر سرنوشت کشوری که بخواهد در مقابل دمکراسی‌های جهان با لوله اسلحه‌اش مواجه شود را نشان خواهد داد.
Shiva Azad
۱۳۹۸/۱/۷
کتاب خوبی بود به خوبی تاریخی رو شرح داده بود که در کتاب‌های دانشگاهی و درسی حرفی ازش نشده بود....
Negar malek
۱۴۰۲/۲/۲۲
اکیدا پیشنهاد میدم تمامی این سری کتاب‌های نشر خوب ققنوس رو که موجز و دسته بندی شده تاریخ رو معرفی میکنن.
محمد داوطلب
۱۳۹۹/۲/۱۴
کتاب بسیار خوبی بود که علل پیشرفت کشور ژاپن در دهه 60 تا 80 میلادی را می‌توان از آن متوجه شد
مشاهده همه نظرات 43

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ژاپن امروز

برای دریافت کتاب صوتی ژاپن امروز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.