معرفی و دانلود کتاب صوتی کافه اروپا

عکس جلد کتاب صوتی کافه اروپا
قیمت:
۶۳۰۰۰ تومان - 11.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کافه اروپا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کافه اروپا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کافه اروپا

کتاب صوتی کافه اروپا مجموعه‌ای از جستارها و مقالاتِ اسلاونکا دراکولیچ درباره‌ی زندگی مردم اروپای شرقی در دوران حاکمیت کمونیست‌هاست. گوش سپردن به این اثر صوتی که ذیل مجموعه‌ی تجربه و هنر زندگی به انتشار رسیده، به قدم زدن در خیابان‌های پراگ و ورشو و صوفیه در میانه‌ی قرن بیستم می‌مانَد. امری که بیش از هر چیز نشان‌دهنده‌ی قلم گیرا و دقت نظر نویسنده در گزارشِ جزییات است.

درباره کتاب صوتی کافه اروپا:

جهان و در مرکز آن قاره‌ی اروپا، پس از اتمام جنگ جهانی دوم، به دو اردوگاه متخاصم تقسیم شد. رهبری یک اردوگاه (موسوم به بلوک شرق) را اتحاد جماهیر شوروی بر عهده داشت، و سردمداری اردوگاه دیگر (موسوم به بلوک غرب) با ایالات متحده‌ آمریکا بود. تفاوت سطح زندگی در کشورهای متعلق به هر یک از این دو اردوگاه، بسی چشمگیر و پررنگ بود. در حالی دولت‌های متعلق به اردوگاه غرب، به یاری اقتصاد بازار آزاد و اصول لیبرالیستی در سیاست، دست به کار جبران عقب‌ماندگی‌های ناشی از جنگ شده بودند، مردمان اروپای شرقی که کشورهایشان کم‌وبیش بدل به مستعمره‌‌ی اربابان کرملین‌نشین شوروی شده بود، خود را گرفتار فشارهای بی‌امان اقتصادی، سرکوب‌های بی‌رحمانه‌ی سیاسی و زوال فزاینده‌ی فرهنگی می‌دیدند.

البته اوضاع به این منوال نماند و پس از چند دهه‌ی سخت و دشوار، با سلسله‌ای از انقلاب‌های مسالمت‌آمیز که در کشورهایی چون لهستان، چکسلواکی، رومانی و آلمان شرقی به وقوع پیوست، استیلای کمونیسم بر اروپای مرکزی به پایان رسید. با این حال، اثرات سال‌ها حاکمیت جور و وحشت، هنوز که هنوز است از روح و روان زنان و مردان کشورهای نامبرده پاک نشده است.

کتاب کافه اروپا (Café Europa) که اکنون نسخه‌ی شنیداری آن را پیش رو دارید، گزارشی جذاب از آن دوران است. اسلاونکا دراکولیچ که خود از اهالی اروپای شرقی در میانه‌ی قرن بیستم بوده، با استفاده از مشاهدات شخصی و البته گفته‌ها و نوشته‌های پرشمار دیگران، مجموعه‌ای از مقالات به‌هم‌پیوسته‌ را فراهم آورده که عمیقاً قابل‌ تأمل و آموزنده‌اند.

با گوش سپردن به کتاب صوتی کافه اروپا، نه تنها واقعیات تاریخی بسیاری را فرامی‌گیریم، بلکه همچنین، چنانچه گویی سر کلاس درس علوم سیاسی نشسته باشیم، با سازوکارهای ارعاب، تهدید و سرکوبی آشنا می‌شویم که دولت‌های تمامیت‌خواه مدرن، آن‌ها را تحت لوای آرمان‌هایی پوشالی، برای کنترل ذهن و جسم شهروندان خود به کار می‌گیرند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی کافه اروپا:

- این کتاب پرتوی تازه بر زندگی مردمان شرق اروپا در زمان حکومت کمونیست‌ها می‌اندازد. (The New York Times)
- آثار دراکولیچ نشان‌دهنده‌ی این است که وی به راستی یک منتقد اجتماعی تیزبین است. (Washington Post)
- مجموعه‌ای از مقالات درخشان و کم‌نظیر. (Kirkus)

کتاب صوتی کافه اروپا مناسب چه کسانی است؟

اثر حاضر را به دو گروه از مخاطبین توصیه می‌کنیم: علاقه‌مندان به تاریخ معاصر جهان، دوست‌داران مباحث سیاسی - اجتماعی.

با اسلاونکا دراکولیچ بیشتر آشنا شویم:

وی (زاده‌ی سال 1949) نویسنده و روزنامه‌نگار اهل کرواسی است. رشته‌ی دانشگاهی‌اش ادبیات تطبیقی و بعدها جامعه‌شناسی بوده، اما مطالعه و بررسی آثارش نشان می‌دهد که عمده‌ی علاقه و توجهش معطوف دو حوزه‌ی تاریخ و سیاست گشته است. او جستارها و مقالات بسیار درخشانی دارد، که اکثراً در نشریاتی بین‌المللی نظیر لا استامپا، فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ، نیشن، به چاپ رسیده‌اند. اسلاونکا دراکولیچ (Slavenka Drakulić) در سال 2004 موفق شد جایزه نمایشگاه اروپا (Award for European Understanding) را در لایپزیگ آلمان دریافت کند. همچنین دراکولیچ در گردهمایی نویسندگان بین‌المللی در شهر پراگ در سال 2010، به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان اروپایی دوران معاصر معرفی شد.

از کتاب‌های اوست: «کافه اروپا، دیدار دوبار در کافه اروپا، آزارشان به مورچه هم نمی‌رسید، کمونیسم رفت ما ماندیم و حتی خندیدیم، بالکان اکسپرس.»

در بخشی از کتاب صوتی کافه اروپا می‌شنویم:

من همراه این «ما» بزرگ شدم. در مهد کودک، در مدرسه، در سازمان‌های جوانان و گروه‌های پیشاهنگی، در مجامع و سرِ کار، با گوش دادن به سخنرانی سیاست‌مدارانی بزرگ شدم که می‌گفتند «رفقا، ما وظیفه داریم...»، و ما رفیق‌ها همان کارهایی را می‌کردیم که به ما می‌گفتند. چون در هیچ قالب دستور زبانی دیگری موجودیت نداشتیم. بعدها همین پدیده را در دنیای روزنامه‌نگاری تجربه کردم. روزنامه‌نگاری، نوشتن سرمقاله‌هایی بود بی‌پایان، که در آن‌ها «ما» به «ما» توضیح می‌داد که همه «ما» باید متوجه چه چیزهایی باشیم. بعدتر اشکال خنثی‌تری از زبان هم به کار برده می‌شد که به اندازه «ما» مستقیم و خطابی نبود، اما به هر حال باز در شکل جمع بود. فرار از این ضمایر و افعال جمع کار دشواری بود. شبیه تلاش برای در هم شکستن قالبی آهنی...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۲ دقیقه
سخن سرپرست مجموعه تجربه و هنر زندگی
۱ دقیقه
پشت جلد کتاب (یک)
۱ دقیقه
پشت جلد کتاب (دو)
۱۴ دقیقه
مقدمه: اول شخص مفرد
۲۴ دقیقه
کافه اروپا
۲۳ دقیقه
دیوارهای نامرئی میان ما
۲۹ دقیقه
چرا هرگز به مسکو نرفتم
۱۸ دقیقه
در دستشویی خانه‌ی زویی
۲۱ دقیقه
داشتن یا نداشتن
۱۹ دقیقه
لبخندی در صوفیه
۱۸ دقیقه
عارضه‌ی سنگر بتونی
۲۵ دقیقه
پول و راه به دست آوردنش
۲۹ دقیقه
حراج و دردسرهایش
۱۶ دقیقه
سرخوردگی من از آلمان
۲۲ دقیقه
پوشیدن اونیفورم چه اهمیتی دارد؟
۲۱ دقیقه
کشتار برنامه‌ریزی‌شده
۲۶ دقیقه
پادشاهی برای بالکان
۲۶ دقیقه
خریدن جاروبرقی
۲۱ دقیقه
یک میهمانی نوستالژیک در گورستان
۲۷ دقیقه
دندان‌های خراب
۴۸ دقیقه
تقصیر پدرم
۲۹ دقیقه
مردمان آن سه مرز
۳۱ دقیقه
به آرامی خواب یک نوزاد
۱۰ دقیقه
چه کسی از زن تیتو می‌ترسد؟
۲۶ دقیقه
دیدار فراموش‌ناشدنی
۲۷ دقیقه
هنوز پای در گل مانده‌ایم
۲۹ دقیقه
بوسنی؛ یا اروپا برای ما چه معنایی دارد

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کافه اروپا
نویسنده
مترجمنازنین دیهیمی
گویندهنگار اسماعیلی
ناشر چاپیانتشارات گمان
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه صوتی
۶۳۰۰۰ ت - 11.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کافه اروپا

ندا محمدنژاد
۱۴۰۱/۱۱/۴
الان که ۴ دی سال ۱۴۰۱، این کتاب رو خوندم، متوجه انطباق بسیار زیاد برخی از بخش‌های کتاب بر مسایل حاکم بر کشور و فرهنگ خودم شدم. ما انسانهای جهان سوم همیشه دنبال بابا هستیم تا بیاد برامون دموکراسی برپا کنه اما به خودمون زحمت نمیدیم تلاشی در این راستا انجام بدیم.
بنظرم در بهترین زمان ممکن این کتاب رو خوندم. ارمغان این کتاب برای من آگاهی درباره فرمول مشخص و تکرار شونده‌ی تاریخ در جهان سوم بود.
سجاد بدری
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
صدای گوینده مناسب متن و گرم و گیراست. کتابی است که دید من را نسبت به کشورهایی که دوره پساکمونیسم را می‌گذرانند عوض کرد. درود بر ناشر و خشایار دیهیمی و نازنین دیهیمی.
پیام سیفی
۱۴۰۱/۸/۵
تجربه خوبی از اروپای شرقی دوران پسا کمونیست است اگر کتابی دیگر درباره اروپای شرقی فعلی باشد برای مقایسه خیلی جالب است
سهیلا بهاری
۱۴۰۰/۱۰/۱۰
موضوع کتاب بسیار جذاب بود و صدای گوینده هم گرم و دلنشین🙏🏻💐
Faranak soltani
۱۴۰۱/۹/۱
کتاب خوبیه واسه شناخت جامعه غربی و خودمون
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کافه اروپا

برای دریافت کتاب صوتی کافه اروپا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.