معرفی و دانلود کتاب صوتی ظهور داعش: تروریسم در عصر جدید

عکس جلد کتاب صوتی ظهور داعش: تروریسم در عصر جدید
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ظهور داعش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ظهور داعش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ظهور داعش: تروریسم در عصر جدید

کارولین کنون در کتاب صوتی ظهور داعش، نگاهی اجمالی به روند پیدایی و قدرت‌گیری گروه تروریستی داعش انداخته است. این اثر به سبب برخورداری از مستندات و اطلاعات دست اول فراوان، و همچنین، به دلیل اختصار و ایجازش، یکی از بهترین آثار در میان کتاب‌های مشابه است. گفتنی است که کتاب حاضر ذیل مجموعه تاریخ جهان نشر ققنوس منتشر شده است.

درباره کتاب صوتی ظهور داعش:

در سال 2014، حوادثی در خاورمیانه رخ داد که برای جهانیان بی‌‌اندازه هراس‌آور، و البته تاحدودی نیز باورنکردنی بود؛ در این سال گروه تروریستیِ مخوفی به رهبری فردی به نام ابوبکر البغدادی، ادعای خلافت جهانی کرد. اعضای این گروه که به رادیکال‌ترین تفسیر از اسلام سیاسی اعتقاد داشتند، با ترتیب دادن حملات نظامی در خاک عراق و سوریه، مناطق مختلفی را تحت اشغال خود درآوردند، و با طراحی و اجرای عملیات‌های تروریستی در نقاط گوناگون جهان پیامِ ظهور خود را به شکلی قاطع به سرتاسر دنیا مخابره کردند.

از همان زمان بود که مبارزه‌ی همه‌جانبه با داعش بدل به مهم‌ترین خط مشی در سیاست خارجی کشورها شد. نیروهای نظامی از سرتاسر جهان برای عقب راندن نیروهای داعشی به شام و عراق اعزام شدند، و ائتلاف‌های گسترده‌ای میان دولت‌های گوناگونی نظیر بریتانیا، آلمان، فرانسه و ... در این رابطه شکل گرفت.

در کنار این اقدامات، محققین و مستندسازان و تاریخ‌نگاران نیز، هرکدام به نوبه‌ی خود تلاش کردند تا ریشه‌های شکل‌گیری دولت اسلامی عراق و شام (یا همان داعش) را بیابند، و به پرسش‌های گوناگونی که پیرامون این جنبش تروریستی وجود داشت (از جمله موضوع رابطه‌ی داعش با سایر گروه‌های افراطی منطقه نظیر القاعده) پاسخ بدهند.

کتاب ظهور داعش (The Rise of ISIS: The Modern Age of Terrorism) محصول یکی از همین تلاش‌هاست. کارولین کنون (Caroline Kennan) در این اثر تلاش کرده تا به دور از پیشداوری‌های ایدئولوژیک، تاریخچه‌ای تا حد ممکن واقع‌بینانه و مبتنی بر اطلاعات مستند از گروه تروریستی داعش ارائه دهد. از نکات برجسته‌ی این کتاب، نگاه گسترده و جامع نویسنده‌ی آن است؛ کنون صرفاً به گزارش تاریخ بسنده نکرده، بلکه درباره‌ی بسیاری از واقعیت‌های سیاسی، عقیدتی، و حتی روانشناختی که پیرامون موضوع بحث وجود دارد، تأمل نموده و سخن گفته است.

کتاب صوتی ظهور داعش مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به تاریخ معاصر جهان مخاطبین اصلی کتاب حاضرند.

درباره مجموعه تاریخ جهان:

عناوین این مجموعه‌ی جذاب توسط انتشارات ققنوس به چاپ می‌رسند. هدف کلی مجموعه آشنا ساختن مخاطبین نسبتاً مبتدی با مهم‌ترین تحولات تاریخی است. هر کدام از کتاب‌های مجموعه تاریخ جهان توسط یک پژوهشگرِ آشنا به حیطه‌های مربوط به موضوع کتاب نوشته شده‌ است. خوشبختانه تا امروز شمار زیادی از عناوین این مجموعه به چاپ رسیده و در بازار نشر موجود است.

در بخشی از کتاب صوتی ظهور داعش می‌شنویم:

داعش سازمان قدرتمندی است، و یادآوری ترسناکی از آنچه ممکن است در اوج ناآرامی‌های داخلی و افراط‌گرایی دینی اتفاق بیفتد. داعش از جایگاه کم‌اهمیت و حقیرش که یکی از پایگاه‌های القاعده به شمار می‌آمد، به یکی از خطرناک‌ترین سازمان‌های دنیا تبدیل شد. توانایی داعش در ارتکاب مشتاقانه‌ی اعمال وحشتناک، خشونت‌آمیز و به نام دین، آن را به تهدیدی برای هر کسی، هر کشوری، یا هر نژادی تبدیل کرده است. با این حال به یاد داشته باشیم که داعش از بخش بسیار کوچکی از مسلمانان تشکیل شده است. از سال 2016، تعداد افراد بسیار کمتری جذب آرمان اسلام رادیکال شده‌اند، که تغییر مثبتی به شمار می‌آید. با وجود این، نیروهای داعش همچنان به ایجاد ترس و وحشت، هم در منطقه و هم در جهان ادامه می‌دهند....

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱۲ دقیقه
پیشگفتار
۳۸ دقیقه
فصل اول: بن لادن، زرقاوی و القاعده‌ی عراق
۳ دقیقه
ضمائم فصل اول
۲۰ دقیقه
فصل دوم: مصری و تشکیل دولت اسلامی
۴ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۲۱ دقیقه
فصل سوم: ابوبکر بغدادی
۴ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۲ دقیقه
فصل چهارم: سوریه، موصل و تشکیل خلافت
۱۹ دقیقه
فصل پنجم: خلافت و آمدن آخرالزمان
۲۸ دقیقه
فصل ششم: تاثیرات ویرانگر داعش
۴ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۱۹ دقیقه
سخن پایانی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ظهور داعش: تروریسم در عصر جدید
نویسنده
مترجمپریسا صیادی
گویندهحامد حشمتی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های تاریخ اسلام
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ظهور داعش

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ظهور داعش

برای دریافت کتاب صوتی ظهور داعش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.