معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های ادبیات نمایشی

ادبیات نمایشی در اپلیکیشن کتابراه گونه‌ای از ادبیات است که برای اجرا به روی صحنه‌ی نمایش یا مقابل دوربین می‌رود. به عبارت دیگر، در این فروشگاه نوشته‌های این گونه‌ی ادبی به دو دسته‌ی کلی کتاب‌های نمایشنامه و کتاب‌های فیلمنامه تقسیم می‌شود و به شما کمک می‌کند تا برای دانلود بهترین نمایشنامه‌ها و فیلمنامه‌ها اقدام نمایید.

چرا باید نمایشنامه بخوانیم؟

نمایشنامه‌ها در حقیقت دیالوگ‌هایی هستند که فقط توصیفات اندکی برای صحنه‌ی اجرا دارند. این آثار برای اجرا و به روی صحنه رفتن نوشته می‌شوند؛ بنابراین توضیحات طولانی و اضافه ندارند. این موضوع خود به تنهایی می‌تواند برای بسیاری جذاب باشد و باعث شود به خواندن نمایشنامه‌ها علاقه نشان دهند. 

گفت‌وگوهای میان شخصیت‌ها، ماجرا را پیش می‌برد. برخلاف داستان‌ها و رمان‌ها، نمایشنامه جزئیات زیادی ندارد، شما باید با استفاده قدرت تخیل‌تان صحنه را بازسازی کنید و این موضوع به نوعی برای ذهن شما نوعی چالش محسوب می‌شود و کمکتان می‌کند تا توانایی خود را در این زمینه افزایش دهید.

خرید بهترین نمایشنامه‌های کتابراه:

دنبال بهترین نمایشنامه‌های جهان هستید؟ در جست‌جوی راهی برای دانلود نمایشنامه طنز هستید؟ دوست دارید ابتدا برای دانلود نمایشنامه ایرانی اقدام کنید؟ 

حال که با دقت بیشتری به این موضوع فکر کرده‌اید می‌توانید در سایت کتابراه برای دانلود نمایشنامه‌های معروف جهان اقدام نمایید. این سایت به شما این امکان را می‌دهد تا به برخی از نمایشنامه‌ها به صورت رایگان دسترسی پیدا کنید.

در ادامه با برخی از پرفروش‌ترین نمایشنامه‌های سایت کتابراه آشنا می‌شوید:

دانلود کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده
دانلود کتاب در انتظار گودو
دانلود کتاب خرده جنایت‌های زناشویی
دانلود کتاب رومئو و ژولیت
دانلود کتاب مرغ دریایی
دانلود کتاب صوتی ماجرای مدرسه پرایری

البته از یاد نبرید؛ کتابراه منبعی مناسب برای خرید کتاب صوتی محسوب می‌شود و تمام تلاش خود را می‌کند تا با کتاب‌های صوتی، کتاب‌های الکترونیکی و کتاب‌های pdf رضایت تمام کاربران را جلب نماید.

خواندن فیلمنامه‌ها چه سودی دارد؟

مطالعه‌ی فیلمنامه‌های آثار موفق به شما کمک می‌کند تا با لمس بهتر ساختار، دیالوگ‌ها و شخصیت پردازی به درک عمیق‌تری نسبت به دلایل اصلی خوب بودن آن فیلم برسید. فیلمنامه‌ها معمولا دارای صحنه‌هایی هستند که در مراحل بازبینی فیلم بنا به ‌دلایلی حذف شده‌اند، همین موضوع دید شما را نسبت به فیلم مورد نظر ممکن است تغییر دهد. در مجموع اگر از علاقه‌مندان به سینما هستید، فیلم‌نامه‌ها به شما کمک می‌کنند تا به صورت تخصصی در این حوزه به مطالعه بپردازید و میان خود و مخاطب عام سینما تمایزی به وجود بیاورید.

آشنایی با بهترین کتاب‌های فیلمنامه:

فیلمنامه در حقیقت محتوای یک فیلم به صورت مکتوب است؛ گروهی از صاحب‌نظران آن را به نقشه‌ی مسیری تشبیه می‌کنند که طی ساخت یک فیلم باید بر اساس آن پیش رفت. اگر چه خواندن فیلمنامه و درک فضای آن در ابتدای امر حتی برای کتابخوانان حرفه‌ای نیز مشکل است اما اگر به سینما و فیلم‌ها علاقه دارید با مطالعه‌ی فیلمنامه‌ها می‌توانید خود را به درک عمیق‌تری نسبت به این هنر برسانید. امروزه به راحتی می‌توانید فیلمنامه‌های مطرح دنیا را به زبان فارسی پیدا کنید و در ادامه برخی از آن‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهیم:

دانلود کتاب فیلمنامه به همین سادگی
دانلود فیلمنامه دل خون 
دانلود کتاب درخشش ابدی ذهن بی‌آلایش 
دانلود کتاب یک پرتقال کوکی (فیلمنامه) 
دانلود کتاب 2001: یک اودیسه‌ی فضایی 

سایت و اپلیکیشن کتابراه مرجعی مناسب برای دانلود بهترین کتاب‌های ادبیات نمایشی با موضوع دانلود نمایشنامه ایرانی، دانلود نمایشنامه خارجی، دانلود نمایشنامه های معروف جهان، دانلود نمایشنامه عاشقانه، دانلود pdf نمایشنامه کوتاه، دانلود نمایشنامه طنز، دانلود نمایشنامه رایگان، دانلود فیلمنامه ایرانی، دانلود فیملنامه خارجی، دانلود فیلمنامه فارسی رایگان، دانلود فیلمامه رایگان و... محسوب می‌شود. 

تروکاژ

تروکاژ
دختری، پس از وارد شدن به فعالیت‌های سیاسی، ناپدید می‌شود و ظن قتل او می‌رود! محمدرضا قلی‌پور در نمایشنامه‌ی «تروکاژ» داستانی جذاب و هیجان‌انگیز را روایت می‌کند که مخاطب را تا آخرین لحظه همراه خود می‌کشاند. این نمایشنامه موفق به کسب رتبه‌ی اول در جشنواره‌ی تئاترشهر سال 1397 شده است.
۱۶۹۰۰ تومان
دریافت کتاب

انجمن شاعران مرده

انجمن شاعران مرده
همیشه کسانی که خارج از چارچوب فکر می‌کنند محبوبیت چندانی در جامعه ندارند و توسط افراد سنتی طرد می‌شوند. اما به راستی اگر این افراد نبودند هیچوقت استعدادهای درخشان کشف نمی‌شدند و دنیا به این روشنی نبود. اگر ما نتوانیم به راحتی احساساتمان را بیان کنیم و در جهان خودمان آزاد باشیم، چه کسی دنیا را به چالش بکشد و آن را به جای متفاوتی تبدیل کند؟ کتاب «انجمن شاعران مرده» داستان زیبای معلمی را تعریف می‌کند که خارج از چارچوب عمل کرد و شاگردانش را تشویق کرد تا طور دیگری به جهان نگاه کنند.
۱۲۰۰۰ تومان
دریافت کتاب

دست آخر

دست آخر
نمایشنامه‌ی تک پرده‌ای «دست آخر» ماجرای زندگی یک ارباب را به همراه والدین و خدمتکارش شرح می‌دهد که گویی تنها بازمانده‌های جهان هستند و از مشکلات بسیاری رنج می‌برند. ساموئل بکت برنده جایزه نوبل ادبی چهار شخصیت را در داستان به شما معرفی می‌کند که هر کدام درگیری‌های خاص خود را دارند. نمایشنامه‌ی «دست آخر» مواجهه‌ی انسان با مرگ را به تصویر می‌کشد و تلفیقی از زیبایی، سرزندگی و طنزی زیرکانه را ارائه می‌دهد.
۴۱۵۰۰ تومان
دریافت کتاب

فرشته تاریخ

فرشته تاریخ
نمایشنامه‌ی «فرشته تاریخ» آخرین شب زندگی فیلسوفی آلمانی به نام والتر بنیامین را به تصویر می‌کشد و شما را با افکار و اندیشه‌های این شخصیت آشنا می‌سازد. محمد رضایی راد اثری متفاوت ارائه می‌دهد و مطمئن باشید اگر از دوستداران ادبیات نمایشی هستید، از خواندن «فرشته تاریخ» لذت خواهید برد.
۱۸۰۰۰ تومان
دریافت کتاب

جن زدگان: تراژدی شهرنشینان در سه پرده

جن زدگان: تراژدی شهرنشینان در سه پرده
نمایشنامه‌ی «جن زدگان» که در گروه آثار معنادار و ارزشمند هنریک ایبسن قرار دارد، تبعات اندیشه‌ی نیهیلیستی در زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد. «جن‌زدگان» را باید اثری درباره‌ی تقابل‌ها دانست: جنون و خرد، عشق و عقل، وفاداری و خیانت. ایبسن در این نمایشنامه، زندگی گروهی را روایت می‌کند که در برابر مشکلات زندگی، مقاومت و ایستادگی خود را از دست می‌دهند و درهم می‌شکنند.
۱۹۰۰۰ تومان
دریافت کتاب

آناکارنینا: بازخوانی رمان آناکارنینا نوشته لئو تولستوی

آناکارنینا: بازخوانی رمان آناکارنینا نوشته لئو تولستوی
رمان مشهور «آناکارنینا‌» به قدری در دنیای ادبیات اهمیت دارد که بارها مورد اقتباس و بازخوانی قرار گرفته است. این بار نیز مهدی میرباقری با نمایشنامه‌ای جذاب و خواندنی به سراغ این اثر ماندگار تولستوی می‌رود و با اضافه کردن شخصیت‌هایی جدید جذابیت‌های آناکارنینا را افزایش می‌دهد.
۹۰۰۰ تومان
دریافت کتاب

اتاق روشنی که روزش می‌خوانند

اتاق روشنی که روزش می‌خوانند
نمایشنامه‌ی «اتاق روشنی که روزش می‌خوانند» روایتی از بیم‌ و امیدهای مردم آلمان هنگام قدرت گرفتن فاشیسم در این کشور است و تونی کوشنر داستانِ گروهی از هنرمندان آن ایام را به تصویر می‌کشد. آن‌ها شب سال نو در یک میهمانی حضور دارند و نظرات سیاسی خود را مطرح می‌کنند و از میان همین دیالوگ‌ها می‌توان نابودی امید مردم آن روزگار را با قدرت گرفتن هیتلر مشاهده کرد.
۱۳۰۰۰ تومان
دریافت کتاب

رادرفورد و پسر

رادرفورد و پسر
نمایشنامه‌ی «رادرفورد و پسر» در سه پرده روبط خانواده‌ای را به تصویر می‌کشد که دائماً با یکدیگر درگیر هستند، اما چرا این خانواده به این حال و روز افتاده‌اند؟ گی تا ساوربی از روابط پدر و پسری می‌گوید که پسر به جای اطاعت از پدر و ادامه‌ی تحصیل، با دختری از طبقه‌ی کارگر در لندن ازدواج می‌کند و مشکلات بسیاری را برای خود و اطرافیانش به وجود می‌آورد. اگر به ادبیات نمایشی علاقه دارید، مطمئن باشید مطالعه‌ی نمایشنامه‌ی «رادرفورد و پسر» تجربه‌ای لذت‌بخش برایتان خواهد بود.
۸۵۰۰ تومان
دریافت کتاب

اتاق ورونیکا

اتاق ورونیکا
اثری تکان‌دهنده، همراه با ترس و غافلگیری! نمایشنامه‌ی «اتاق ورونیکا» به ماجرای دختر جوانی به نام سوزان می‌پردازد که شباهت زیادی به ورونیکا دارد، ورونیکایی که سال‌ها پیش مرده است. والدین پیر ورونیکا از سوزان درخواست می‌کنند برای مدتی نقش ورونیکا را بازی کند تا شاید وضعیت دختر بزرگترشان که اختلال روانی پیدا کرده است بهتر شود. سوزان این دعوت را می‌پذیرد اما زمانی که برای اقامت به اتاق ورونیکا می‌آید اتفاقات عجیبی برایش رخ می‌دهد.
۱۷۰۰۰ تومان
دریافت کتاب