معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های ادبیات نمایشی

ادبیات نمایشی در اپلیکیشن کتابراه گونه‌ای از ادبیات است که برای اجرا به روی صحنه‌ی نمایش یا مقابل دوربین می‌رود. به عبارت دیگر، در این فروشگاه نوشته‌های این گونه‌ی ادبی به دو دسته‌ی کلی کتاب‌های نمایشنامه و کتاب‌های فیلمنامه تقسیم می‌شود و به شما کمک می‌کند تا برای دانلود بهترین نمایشنامه‌ها و فیلمنامه‌ها اقدام نمایید.

چرا باید نمایشنامه بخوانیم؟

نمایشنامه‌ها در حقیقت دیالوگ‌هایی هستند که فقط توصیفات اندکی برای صحنه‌ی اجرا دارند. این آثار برای اجرا و به روی صحنه رفتن نوشته می‌شوند؛ بنابراین توضیحات طولانی و اضافه ندارند. این موضوع خود به تنهایی می‌تواند برای بسیاری جذاب باشد و باعث شود به خواندن نمایشنامه‌ها علاقه نشان دهند. 

گفت‌وگوهای میان شخصیت‌ها، ماجرا را پیش می‌برد. برخلاف داستان‌ها و رمان‌ها، نمایشنامه جزئیات زیادی ندارد، شما باید با استفاده قدرت تخیل‌تان صحنه را بازسازی کنید و این موضوع به نوعی برای ذهن شما نوعی چالش محسوب می‌شود و کمکتان می‌کند تا توانایی خود را در این زمینه افزایش دهید.

خرید بهترین نمایشنامه‌های کتابراه:

دنبال بهترین نمایشنامه‌های جهان هستید؟ در جست‌جوی راهی برای دانلود نمایشنامه طنز هستید؟ دوست دارید ابتدا برای دانلود نمایشنامه ایرانی اقدام کنید؟ 

حال که با دقت بیشتری به این موضوع فکر کرده‌اید می‌توانید در سایت کتابراه برای دانلود نمایشنامه‌های معروف جهان اقدام نمایید. این سایت به شما این امکان را می‌دهد تا به برخی از نمایشنامه‌ها به صورت رایگان دسترسی پیدا کنید.

در ادامه با برخی از پرفروش‌ترین نمایشنامه‌های سایت کتابراه آشنا می‌شوید:

دانلود کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده
دانلود کتاب در انتظار گودو
دانلود کتاب خرده جنایت‌های زناشویی
دانلود کتاب رومئو و ژولیت
دانلود کتاب مرغ دریایی
دانلود کتاب صوتی ماجرای مدرسه پرایری

البته از یاد نبرید؛ کتابراه منبعی مناسب برای خرید کتاب صوتی محسوب می‌شود و تمام تلاش خود را می‌کند تا با کتاب‌های صوتی، کتاب‌های الکترونیکی و کتاب‌های pdf رضایت تمام کاربران را جلب نماید.

خواندن فیلمنامه‌ها چه سودی دارد؟

مطالعه‌ی فیلمنامه‌های آثار موفق به شما کمک می‌کند تا با لمس بهتر ساختار، دیالوگ‌ها و شخصیت پردازی به درک عمیق‌تری نسبت به دلایل اصلی خوب بودن آن فیلم برسید. فیلمنامه‌ها معمولا دارای صحنه‌هایی هستند که در مراحل بازبینی فیلم بنا به ‌دلایلی حذف شده‌اند، همین موضوع دید شما را نسبت به فیلم مورد نظر ممکن است تغییر دهد. در مجموع اگر از علاقه‌مندان به سینما هستید، فیلم‌نامه‌ها به شما کمک می‌کنند تا به صورت تخصصی در این حوزه به مطالعه بپردازید و میان خود و مخاطب عام سینما تمایزی به وجود بیاورید.

آشنایی با بهترین کتاب‌های فیلمنامه:

فیلمنامه در حقیقت محتوای یک فیلم به صورت مکتوب است؛ گروهی از صاحب‌نظران آن را به نقشه‌ی مسیری تشبیه می‌کنند که طی ساخت یک فیلم باید بر اساس آن پیش رفت. اگر چه خواندن فیلمنامه و درک فضای آن در ابتدای امر حتی برای کتابخوانان حرفه‌ای نیز مشکل است اما اگر به سینما و فیلم‌ها علاقه دارید با مطالعه‌ی فیلمنامه‌ها می‌توانید خود را به درک عمیق‌تری نسبت به این هنر برسانید. امروزه به راحتی می‌توانید فیلمنامه‌های مطرح دنیا را به زبان فارسی پیدا کنید و در ادامه برخی از آن‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهیم:

دانلود کتاب فیلمنامه به همین سادگی
دانلود فیلمنامه دل خون 
دانلود کتاب درخشش ابدی ذهن بی‌آلایش 
دانلود کتاب یک پرتقال کوکی (فیلمنامه) 
دانلود کتاب 2001: یک اودیسه‌ی فضایی 

سایت و اپلیکیشن کتابراه مرجعی مناسب برای دانلود بهترین کتاب‌های ادبیات نمایشی با موضوع دانلود نمایشنامه ایرانی، دانلود نمایشنامه خارجی، دانلود نمایشنامه های معروف جهان، دانلود نمایشنامه عاشقانه، دانلود pdf نمایشنامه کوتاه، دانلود نمایشنامه طنز، دانلود نمایشنامه رایگان، دانلود فیلمنامه ایرانی، دانلود فیملنامه خارجی، دانلود فیلمنامه فارسی رایگان، دانلود فیلمامه رایگان و... محسوب می‌شود. 

چه کسی سهراب را کشت؟

چه کسی سهراب را کشت؟
نمایشنامه‌ای الهام‌گرفته از داستان مشهور رستم و سهراب. شهرام کرمی در کتاب «چه کسی سهراب را کشت؟» از خانواده‌ای می‌گوید که پس از مرگ پسرشان تصمیم دارند به خانه‌ای جدید نقل مکان کنند و این در حالی است که پدر خانواده با سهل‌انگاری خود در مرگ پسرش مقصر بوده است.
۱۶۹۰۰ تومان
دریافت کتاب

واتسلاو

واتسلاو
نمایشنامه‌ای تأمل‌برانگیز از اسلاومیر مروژک، درام‌نویس برجسته‌ی لهستانی. کتاب «واتسلاو» داستان شخصیتی به همین نام را روایت می‌کند که در گذشته برده بوده، اما حالا در جزیره‌ای متروک گرفتار شده است و باید بکوشد تا زندگی تازه‌ای را در میان افرادی ناشناس آغاز کند.
۶۰۲۰۰ تومان
دریافت کتاب

سه بیلبورد خارج
از ابینگ، میزوری
اثر مارتین مک دونا

دریافت کتاب

در منطقه جنگی و دو نمایشنامه دیگر

در منطقه جنگی و دو نمایشنامه دیگر
سه شاهکار دیگر از برنده‌ی جایزه‌ی نوبل و پولیتزر، یوجین اونیل! در سه نمایشنامه‌ی «منطقه‌ی جنگی»، «ماه دریای کارائیب» و «به سوی شرق در راه کاردیف»، بر پهنه‌ی بی‌کران دریاها سفر کنید و به تماشای زندگی مردان دریا بنشینید. بحران انسانی حاصل از جنگ جهانی اول، عدالت و دیگر موضوعات اجتماعی درون‌مایه‌های اصلی این اثر جذاب‌اند.
۳۴۳۰۰ تومان
دریافت کتاب

لیرناشاه: براساس اثر فناناپذیر ویلیام شکسپیر لیرشاه

لیرناشاه: براساس اثر فناناپذیر ویلیام شکسپیر لیرشاه
با داستان لیرشاه اثر ویلیام شکسپیر آشنایی دارید؟ حالا کتابی بخوانید با نام «لیرناشاه» نوشته‌ی رضا فیاضی! کتاب حاضر داستان پدری ثروتمند است که قصد دارد وصیت‌نامه‌ی خود را تنظیم کند، او لیرشاه را الگوی خود قرار می‌دهد و برای تقسیم ارثیه، از سه فرزندش پرسشی می‌کند: از شما سه برادر، کدام‌یک مرا بیشتر دوست دارید؟
۱۹۹۰۰ تومان
دریافت کتاب

صندلی‌ها

صندلی‌ها
نمایشنامه‌ای تک‌پرده‌ای از اوژن یونسکو، چهره‌ی شاخص تئاتر ابزورد! کتاب «صندلی‌ها» داستان پیرزن و پیرمردی است که با وجود ضعف حافظه، بنا دارند تجربه‌های خود و درس‌هایی را که در طول زندگی‌شان فراگرفته‌اند به دیگران منتقل کنند. کتاب حاضر یکی از شناخته‌شده‌ترین و تکان‌دهنده‌ترین آثار یونسکو است.
۲۵۰۰۰ ۱۲۵۰۰ تومان
دریافت کتاب

شاه می‌میرد

شاه می‌میرد
پادشاهی محتضر و شخصیت‌هایی که هر یک به نحوی با مرگ پادشاه کنار می‌آیند. اوژن یونسکو، نمایشنامه‌نویس بنام، در کتاب «شاه می‌میرد» روایتی متفاوت از مرگ را به تصویر می‌کشد که در عین طنزآمیز بودن، انسان را به تأمل وامی‌دارد.
۳۷۸۰۰ تومان
دریافت کتاب

انجمن شاعران مرده

انجمن شاعران مرده
همیشه کسانی که خارج از چارچوب فکر می‌کنند محبوبیت چندانی در جامعه ندارند و توسط افراد سنتی طرد می‌شوند. اما به راستی اگر این افراد نبودند هیچوقت استعدادهای درخشان کشف نمی‌شدند و دنیا به این روشنی نبود. اگر ما نتوانیم به راحتی احساساتمان را بیان کنیم و در جهان خودمان آزاد باشیم، چه کسی دنیا را به چالش بکشد و آن را به جای متفاوتی تبدیل کند؟ کتاب «انجمن شاعران مرده» داستان زیبای معلمی را تعریف می‌کند که خارج از چارچوب عمل کرد و شاگردانش را تشویق کرد تا طور دیگری به جهان نگاه کنند.
۳۰۰۰۰ تومان
دریافت کتاب

آناکارنینا: بازخوانی رمان آناکارنینا نوشته لئو تولستوی

آناکارنینا: بازخوانی رمان آناکارنینا نوشته لئو تولستوی
رمان مشهور «آناکارنینا‌» به قدری در دنیای ادبیات اهمیت دارد که بارها مورد اقتباس و بازخوانی قرار گرفته است. این بار نیز مهدی میرباقری با نمایشنامه‌ای جذاب و خواندنی به سراغ این اثر ماندگار تولستوی می‌رود و با اضافه کردن شخصیت‌هایی جدید جذابیت‌های آناکارنینا را افزایش می‌دهد.
۴۰۰۰۰ تومان
دریافت کتاب

فرشته تاریخ

فرشته تاریخ
نمایشنامه‌ی «فرشته تاریخ» آخرین شب زندگی فیلسوفی آلمانی به نام والتر بنیامین را به تصویر می‌کشد و شما را با افکار و اندیشه‌های این شخصیت آشنا می‌سازد. محمد رضایی راد اثری متفاوت ارائه می‌دهد و مطمئن باشید اگر از دوستداران ادبیات نمایشی هستید، از خواندن «فرشته تاریخ» لذت خواهید برد.
۳۷۴۵۰ تومان
دریافت کتاب

اتاق روشنی که روزش می‌خوانند

اتاق روشنی که روزش می‌خوانند
نمایشنامه‌ی «اتاق روشنی که روزش می‌خوانند» روایتی از بیم‌ و امیدهای مردم آلمان هنگام قدرت گرفتن فاشیسم در این کشور است و تونی کوشنر داستانِ گروهی از هنرمندان آن ایام را به تصویر می‌کشد. آن‌ها شب سال نو در یک میهمانی حضور دارند و نظرات سیاسی خود را مطرح می‌کنند و از میان همین دیالوگ‌ها می‌توان نابودی امید مردم آن روزگار را با قدرت گرفتن هیتلر مشاهده کرد.
۶۶۵۰۰ تومان
دریافت کتاب