دانلود کتاب صوتی ارتفاع


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ارتفاع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ارتفاع

کتاب صوتی ارتفاع اثر شگفت‌انگیز استیون کینگ، یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و ترسناک‌ترین کتاب‌های سال 2018 است که به صورت داستانی اخلاقی، آموزنده، فلسفی و انتقادی، نوشته شده و جامعه‌ی فعلی را نقد و شما را مجبور به تفکر درباره‌ی آن می‌کند.

کتاب صوتی ارتفاع (Elevation) داستانی است که در آن شادی و غم و اندوه با یکدیگر ادغام شده و درباره‌ی مرد عجیبی است، مردی که بیماری خاصی دارد و شروع به ترویج مهربانی می‌کند. شاید این مسئله یکی از عوارض‌های بیماری مبهم اوست. استیون کینگ (Stephen King) در این اثر حیرت‌آور، جذاب، دل‌نشین و مالیخولیایی شما را با تاروپودی از ترس آشنا می‌کند، او شرایطی عجیب را به تصویر می‌کشد که می‌تواند اشخاص را به هم نزدیک کند.

اسکات کری شخصیت اصلی این کتاب، گویا یک بیماری عجیب گریبان‌گیر او شده به طوری که در ظاهر او تاثیری ندارد ولی به مرور وزنش دائما کاهش پیدا می‌کند. او هر چه بیشتر غذا می‌خورد، به همان اندازه وزنش کاهش پیدا می‌کند. موضوع حیرت‌آوری که در مورد بدن او وجود دارد، این است که وزنش با لباس و بدون لباس تفاوتی ندارد! این مسئله او را پریشان می‌کند و از یک دکتر مشاوره می‌گیرد ولی او نیز از این کاهش عجیب و غریب وزن چیزی سر در نمی‌آورد و برای او هم این بیماری ناشناخته است.

در طول داستان او با دو زن که همسایه‌اش هستند، مشکل دارد. زیرا سگ‌های آن‌ها روی چمن‌های اطراف خانه‌ی او خرابکاری کرده‌اند، و او به شدت عصبانی شد. هم‌چنین آن دو زن قصد دارند رستورانی باز کنند و مردم و همسایه‌ها با آن‌ها مخالف هستند؛ اما اسکات شخصیت اصلی داستان با وجود درگیری‌های قبلی با این دو زن تصمیم می‌گیرد به آن‌ها کمک کند. در این میان وزن او کم‌کم کاهش می‌یابد و رویدادی عجیب و باور نکردنی برایش اتفاق می‌افتد.

داستان این کتاب کوتاه است اما شما را به قله‌ی هیجان و شگفتی می‌رساند. وزن اسکات در راه به صفر رسیدن است و مرکز جاذبه‌ی آن عوض می‌شود، داستان هم به سمت نتیجه‌ای فراموش نشدنی و شگفت‌انگیز در حال حرکت است.

برخی نظرات درباره‌ی رمان هیجان‌انگیز ارتفاع:

- شادی درونی، رو به تعالی و آمیخته با رنگی از اندوه. (Entertainment Weekly)
- تسکینی برای لفاظی‌های عصبانی روزمره. (Michael Berry, The San Francisco Chronicle)
- داستانی جنون‌آمیز و حرکتی به سوی داستان‌های پریانی. داستانی‌ درباره تعالی بخشیدن روح افراد با مدارا کردن، درک کردن و بخشیدن. (Emily Burnham, Bangor Daily News)
- این ‌کتاب پیشنهادی ‌نیست ‌که ‌به‌ سادگی ردش کنید. کینگ داستانی ‌اجتماعی در بالاترین سطح تأثیرگذاری ارائه می‌دهد که واقعاً برازنده نام اوست. (Tom Mayer, The Mountain Times)
- در این رمان شگفت‌انگیز، شیرین، آرام و مالیخولیایی کوتاه، استفن کینگ با تار وپودی از وهم می‌گوید که چگونه شرایطی عجیب می‌تواند افراد را به هم نزدیک کند... داستان ظریف کینگ پیشنهادی مناسب برای طرفداران خواندن درباره شهرهای کوچک، سحر و جادو، لذت و چالش انجام کارهای درست است. (Publishers Weekly, STARRED review)

در بخشی از کتاب صوتی ارتفاع می‌شنویم:

اسکات لباس پوشید و آن‌ها به اطاق نشیمن برگشتند. دکتر باب برای هر دوشان یک گیلاس کوچک نوشیدنی وودفورد ریخت، با اینکه هنوز ساعت ده صبح بود، اسکات نوشیدنی را رد نکرد. با یک قلپ آن را سر کشید، و نوشیدنی گرمای خوبی درون معده‌اش ایجاد کرد. اِلایس با ظرافت نوشیدنی‌اش را مزه‌مزه کرد، انگاری که کیفیت نوشیدنی را امتحان می‌کرد، بعد بقیه‌اش را سر کشید. او همزمان که لیوان خالی را روی میز می‌گذاشت گفت: «میدونی این غیرممکنه»
اسکات سر جنباند. «این هم یه دلیلِ دیگه‌ست که نخواستم با دکتر آدامز حرف بزنم.»
اِلایس گفت: «چون به عنوان یه سابقه تو سیستم ثبت می‌شد. و بله اون تو رو وادار به انجام آزمایشات می‌کرد تا ببینه چی به سرت اومده.»
گرچه اسکات این را به زبان نیاورد، اما با خودش فکر کرد کلمه‌ وادار کردن خیلی ملایم بود. چیزی که در اطاق مشاوره دکتر آدامز به ذهن اسکات خطور کرده بود بیشتر کلمه‌ی دستگیری توسط پلیس بود. این لحظه‌ای بود که اسکات تصمیم گرفت دهانش را بسته نگه دارد و در عوض با دوستش این دکتر بازنشسته‌اش صحبت کند.
اِلایس گفت: «ظاهر تو به 240 پوند می‌خوره، تو هم همین احساس رو داری؟»
«دقیقاً نه، کمی احساس... ‌ام م م... خرحمالی بود. وقتی واقعاً وزنم 240 پوند بود احساس می‌کردم با زحمت کاری را انجام می‌دم. حدس می‌زنم این کلمه‌ی درستی نباشه، اما بهترین کلمه ا‌یه که به فکرم می‌رسه.»
اِلایس گفت: «این کلمه‌ی خوبی‌یه، چه تو دیکشنری باشه چه نباشه.»
«تنها اضافه وزن داشتن نبود، گرچه می‌دونستم اضافه وزن دارم. اضافه وزن بود و سن و سال، و...»
«قضیه طلاق؟» اِلایس تا آن جا که می‌توانست مؤدبانه و از مسیر دکتر بابی‌اش پرسید.
اسکات آه کشید: «حتماً، اون هم سایه‌ای روی زندگی من انداخته. الان بهتر شده، من بهترم، اما هنوز هم وجود داره. نمی‌تونم در این باره دروغ بگم. گرچه از لحاظ فیزیکی هرگز احساس بدی نداشتم، هنوز سه بار تو هفته کمی بدنسازی کار می‌کنم، تا اون دور سوم بازی تنیس هیچ وقت نفس کم نیاورده بودم، اما فقط... میدونی، خرحمالی. حالا اون حس رو ندارم، یا حداقل اینکه که این حس دیگه خیلی زیاد نیست.»

 ۳ ساعت و ۵۸ دقیقه، ۲۲۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۷ دقیقه
بخش اول
۳۰ دقیقه
بخش دوم
۲۶ دقیقه
بخش سوم
۳۰ دقیقه
بخش چهارم
۳۴ دقیقه
بخش پنجم
۴۲ دقیقه
بخش ششم
۳۹ دقیقه
بخش هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ارتفاع

برای دانلود کتاب صوتی ارتفاع و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ارتفاع

نظرات کتاب صوتی ارتفاع

محمد زمانی
۱۳۹۸/۸/۱۸
استیون کینگ نویسنده بزرگیست ولی با توجه به اینکه یک سه گانه هم از قبل از ایشان خوانده بودم، این احساس بزرگی را حس نکردم علتش رمزگونه نویسی آقای کینگ است که مثل ادبیات آمریکای جنوبی مترجم مسلط به این نوع نوشتار را میخواهد تا حق مطلب را بیان کند، در عین حال فضای رمان شبیه رمان فلسفی انتقادی مسخ، کافکا بود، سپاسگزارم.
Shine Mahmoudi
۱۳۹۹/۳/۱۵
با احترام فراوان برای راوی أین کتاب، بأید بگم تأ آخر فصل 3 گوش دادم اما دیگه واقعا نمیتونم ادامه بدم، شاید بهتر باشه که فایل کتبی‌اش رو خواننده خودش بخونه، تجربه‌ای به أین * نا خوب* تا اکنون از کتابهای صوتی کتابراه نداشتم.
سبحان فراهت
۱۳۹۹/۵/۱۷
داستان کتاب عالی بود مخصوصا فصل آخر.
راوی هم صدای خوبی داشت، کیفیت ضبط کم بود، و موسیقی هم خوب بود البته خیلی جذاب تر میشد اگر صدای محیط و اتفاق‌ها هم اضافه میشد. کلا خوب بود ولی جای عالی هم میتونه باشه.
مشاهد همه نظرات (۲۰)