معرفی و دانلود کتاب صوتی توقف نشخوار فکری

عکس جلد کتاب صوتی توقف نشخوار فکری
قیمت:
37000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی توقف نشخوار فکری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی توقف نشخوار فکری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی توقف نشخوار فکری

نیک ترنتون با پرفروش‌ترین کتاب آمازون در دسته‌بندی کتاب‌های روان‌شناسی یعنی توقف نشخوار فکری به کمک شما آمده تا راهِ به دست گرفتن مهار ذهن و کنترل افکار منفی را پیدا کنید. این کتاب با آموزش تکنیک‌های به‌خصوص، نشخوار فکری شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی توقف نشخوار فکری

زندگی روزمره‌ی ما، با دغدغه‌ها و نگرانی‌های بی‌شماری گره خورده. هرچه دنیای تکنولوژی پیشرفت بیشتری کرده تا با سریع‌تر و راحت‌تر کردن کارها، برای ما زمان بیشتری برای زندگی کردن بخرد، اما در مقابل این زمانِ اضافه خودبه‌خود با کارها و وظایف بیشتری پر شده تا تلاش انسان و طمع او به بهتر شدن و پیشرفت کردن پایانی نداشته باشد. این حجم از کار و دغدغه که برای بزرگسالان وجود دارد، مولد استرس و اضطرابی فراوان می‌شود تا همه‌ی کارها به درستی، سروقت و بی‌نقص انجام شوند. ولی نکته‌ای که دراین‌باره نادیده گرفته می‌شود این است که این ترافیک کاری بالا مختص یک روز و یک هفته و یک ماه نیست، بلکه کل سال و در حقیقت کل عمر ما را اشغال می‌کند و مداوم در معرض استرس بودن، به یک عادت و بیماری تبدیل می‌شود.

معرفی و دانلود کتاب صوتی توقف نشخوار فکری

این بیماری مخرب، نشخوار فکری یا همان فکر کردن بیش از حد نام دارد. زمانی که این حالت در مغز ما فعال می‌شود، مدام درگیر فکر کردن به جزئیات و کلیات یک امر خاص می‌شویم تا جایی که دیگر نمی‌توانیم این فکر کردن را متوقف کنیم. این وضعیت ما را دچار مشکلات فراوانی می‌کند؛ از جمله اینکه روزانه باید بخش اعظمی از انرژی ذهنمان را به این افکار اضافه اختصاص دهیم، تمرکزمان را برای انجام کارهای مهم‌تر و ضروری‌تر از دست بدهیم و همچنین زمان زیادی را صرف فکر کردن کنیم و از انجام کارها باز بمانیم. خبر خوب این است که برای خروج از این بحران، راه حلی وجود دارد که در کتاب صوتی توقف نشخوار فکری (Stop Overthinking) نوشته‌ی نیک ترنتون (Nick Trenton) آموزش داده شده است.

فکر کردن بیش‌ازحد را می‌توان یکی از دلایل عمده‌ی عدم رضایت از زندگی دانست. نیک ترنتون در کتاب صوتی توقف نشخوار فکری، به شما کمک می‌کند تا با رهایی از این چرخه‌‌ی افکار معیوب، از زمان حال لذت ببرید و در تجزیه‌ و تحلیل گذشته و یا پیش‌بینی آینده غرق نشوید. آنچه در این کتاب ارائه شده، شامل استراتژی‌ها و تکنیک‌هایی است که مغز شما را از نو تنظیم کرده، عادات ذهنی‌تان را بازتعریف می‌کند و همچنین به شما امکان کنترل پیدا کردن روی افکارتان را می‌دهد. نشخوار فکری وضعیتی دردناک و خسته‌کننده است که تمام انرژیتان را می‌گیرد؛ دیگران که درگیر آن نیستند درک نمی‌کنند که شما کنترلی روی این وضعیت ندارید و خودخواسته این فشار را به خودتان تحمیل نمی‌کنید، برای همین هم راهکارهایی چون مدیتیشن و مراقبه را پیشنهاد می‌دهند. اما باید بدانید برای خلاصی از بار این افکار باید در ابتدا راه برنامه‌ریزی و زمان‌بندی را یاد بگیرید و کارهایی مثل مدیتیشن بدون داشتن برنامه‌ریزی تأثیری بر روی استرس شما نخواهند داشت.

کتاب صوتی توقف نشخوار فکری نوشته‌ی نیک ترنتون با تلاش مینوش پازوکی به فارسی ترجمه شده. نشر صوتی شادن پژواک ناشر این اثر بوده و شما آن را با صدای غلامرضا صادقی می‌شنوید.

کتاب صوتی توقف نشخوار فکری برای چه کسانی مناسب است؟

اگر درگیر افکار متعدد و بی‌انتهایی هستید که کل روزتان را با اضطراب و استرس پر می‌کنند، شنیدن این کتاب صوتی را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب صوتی توقف نشخوار فکری می‌شنویم

سوزی امروز خیلی کار داره، به برنامه‌ی روزانه‌اش نگاه می‌کنه و با حالتی وحشت‌زده از خودش می‌پرسه که چطوری قراره به همه‌ی کارها رسیدگی کنه. همکارش وقتی که می‌بینه اون بیش‌ازحد تحت استرسه و داره در نشخوار فکری مضطربانه غرق میشه، وارد عمل میشه و به اون پیشنهادی می‌ده: «چرا در وقت ناهار یکمی مدیتیشن انجام نمی‌دی؟ ثابت شده که مدیتیشن سطح استرس رو کم می‌کنه.» اما پنج دقیقه بعد از شروع مدیتیشن، سوزی از درون فریاد می‌کشه و متوجه می‌شه که حالا وقت کمتری نسبت به قبل داره و نمی‌تونه تمرکز کنه؛ چون تنها چیزی که می‌تونه به اون فکر کنه قرار ساعت دوونیمشه. اگه علت استرسمون به علت ضعف در مدیریت زمان باشه، تکنیک‌های مرسوم آرامش‌بخشی که خیلی از آدم‌ها پیشنهاد می‌کنند موثر نیستند. سوزی فقط از دو چیز سود می‌بره؛ یک راه جادویی برای اضافه کردن تعداد ساعت‌های بیشتر به یک روز، یا یک برنامه‌ی روزانه با مدیریت بهتر زمانش.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
31 دقیقه
فصل اول: نشخوار فکری راجع به نشخوار فکری نیست
35 دقیقه
فصل دوم: فرمول استرس‌زدایی و حتی بیشتر
40 دقیقه
فصل سوم: زمان و ورودیتان را مدیریت کنید
23 دقیقه
فصل چهارم: یافتن آرامش فوری
39 دقیقه
فصل پنجم: الگوهای فکریتان را مجدداً سازمان‌دهی کنید
24 دقیقه
فصل ششم: نگرش‌های نوظهور و تنظیم هیجان
13 دقیقه
سخن پایانی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی توقف نشخوار فکری
نویسنده
مترجممینوش پازوکی
راویغلامرضا صادقی
ناشر صوتی شادن پژواک
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۲۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
37000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی توقف نشخوار فکری

محمد نیک روان
۱۴۰۲/۱۰/۲۹
جزو کتابهایی هست که در زندگی پر چالش امروزی حتما باید خونده بشه، راه حل‌هایی در کتاب مطرح میشه که میتونه تاثیر خوبی جهت کنترل و بهبود استرس غیر مفید داشته باشه یکی از مشکلاتی که در کتابهای صوتی شادن پژواک بود تکرار این کلمه هنگام پخش متن کتاب بود که خدارو شکر در این کتاب گفته نشد
korush yekta
۱۴۰۲/۱۰/۲۹
کتاب پر محتوا و آگاهی دهنده
صدای گوینده خوبه اما یکم تند میخونه
بقول خود کتاب که میگه این کتاب در مورد نشخوار فکری نیست، بلکه بیشتر در مورد استرس و اضطراب و... هست
بنظرم بر هر کسی لازمه این کتاب گوش کنه
سمیه بارانی
۱۴۰۲/۱۲/۷
با توجه به این که این کتاب یک کتاب کاربردی هست سرعت راوی در خوندن ان خیلی سریع بود چون به نویسنده فرصت درک تکنیک‌ها رو نمیداد. من که خودم نتونستم خیلی از تکنیک‌ها رو به کار بگیرم.
پری صمیمی
۱۴۰۲/۱۲/۱۱
عالی بود من تونستم با این کتاب استرس خودمو کاملا کنترل کنم
خداروشکر موفق شدم به زندگی لذت بخشم برگشتم🤪🥰😍
درپناه حق
سیده مهری محمدی
۱۴۰۲/۱۲/۳
کتاب خوب راه حل میده برای استرس و اضطراب. به نظر من هم مثل بقیه دوستان که گفتند گوینده کمی تند میخونند
Niloo
۱۴۰۲/۱۰/۲۷
عالیه، هم متن و محتوای کتاب و هم صدای راوی درجه یک هست
mojgan asadi
۱۴۰۲/۱۲/۴
خوانش و صدای گوینده عالی بود، تمریناتش بیشتر مدیتیشن بود که البته به توقف نشخوار ذهنی کمک می‌کنه
محمود وفائی نژاد
۱۴۰۲/۱۱/۲۹
ارزش گوش دادن داره. به نظرم این کتاب‌ها رو همیشه باید دنبال کنی.
انصاریان
۱۴۰۲/۱۱/۲۶
خیلی خوبه
راهکار عملی میگه
بیماری فراگیر امروز جامعه رو حل می‌کنه
نسیم عزیزی
۱۴۰۲/۱۱/۲۴
خیلی کاربردی بود برای من مرسی گوینده هم صدای خیلی خوبی داشتن
hossein delfani
۱۴۰۲/۱۲/۶
یک سری راهکار داره اما من نمی‌تونم بگم خیلی موثر هستن
حسین نظری کتولی
۱۴۰۲/۱۱/۲۱
برای اوضاع و احوال من با این فکر آشفته و درگیر خیلی خوب بود
دنیا محمدی
۱۴۰۲/۱۲/۹
کتاب عالیه خیلی مفیده عاشقش شدم
پ والی
۱۴۰۲/۱۲/۳
سرعت بیان خواننده خیلی زیاد هست
سمیرا عباسی شهنی
۱۴۰۲/۱۱/۲۹
واقعا عالیه لذت بردم
مشاهده همه نظرات 17

راهنمای مطالعه کتاب صوتی توقف نشخوار فکری

برای دریافت کتاب صوتی توقف نشخوار فکری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.