دانلود کتاب صوتی جنبش زنان در آمریکا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جنبش زنان در آمریکا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی جنبش زنان در آمریکا

کتاب صوتی جنبش زنان در آمریکا نوشته دان ناردو (Don Nardo) از سری کتاب‌های تاریخ جهان، درباره تاریخ و پیشرفت اجتماعی زنان است.

پیش از کتاب جنبش زنان در آمریکا (The women's movement) تقریباً هیچ کتاب یا مقاله‌ای وجود نداشت که به بازگویی تلاش‌ها و دستاوردهای زنان آمریکایی به درجه یک طبقه اجتماعی پرداخته باشد. همچنین به طور اجمالی به تحول آموزش زنان آمریکایی پرداخته می‌شود.

زنان آمریکایی از زمان اقامت‌گزینی اروپاییان در آمریکای شمالی در سده هفدهم تاکنون، دگرگونی شگفت‌انگیزی را پشت سر گذاشته‌اند. آن‌‌ها از جایگاه شهروندان درجه دوم، تقریباً فاقد هرگونه حقوق سیاسی یا اجتماعی، به لحاظ قانونی به برابری تقریبی با مردان ارتقا یافته‌اند. برخی از زنان، به کارهایی چون آموزگاری، سرپرستی یا مددکاری اجتماعی پرداختند. این امر به آن‌ها اجازه داد که برای خود در بازار کار جا باز کنند. پیشروی آهسته اما پیوسته آن‌ها به سوی برابری را غالباً «جنبش زنان» می‌نامند. 

کتاب صوتی جنبش زنان در آمریکا ۶ فصل دارد که به ترتیب عبارتند از: «آزمونِ دشوار نخستین زنان آمریکایی»، «زنان می‌آموزند چگونه سازمان یابند»، «راه دراز به سوی صندوق رای»، «پیدایش زن اجتماعی جدید»، «خواست فزاینده برابری جنسیتی» و «تلاش پیگیر برای منزلت اجتماعی و حقوق».

در قسمتی از کتاب صوتی جنبش زنان در آمریکا می‌شنویم:

در دوران بحران، از میلیون‌ها زنی که جزو طبقه متوسط به حساب می‌آمدند، عده کمی شغل نیمه وقت یا تمام وقت داشتند. دیگران مرتب در پی کار بودند اما نمی‌توانستند کاری پیدا کنند. تعصب جنسیتی در هر دوی این گروه‌ها تاثیر می‌گذاشت. برخی بی‌جهت گمان می‌کردند کار کردن زنان مشاغل را از دسترس مردان خارج می‌کند و آن‌ها بی‌کار می‌مانند و نمی‌توانند خانواده خود را تامین کنند. به سبب چنین تبعیضی، در نیمه دوم دهه ۱۹۳۰، ۶۳ درصد شرکت‌های خدمات عمومی، ۶۵ درصد بانک‌ها، و ۸۴ درصد شرکت‌های بیمه از استخدام زنان خودداری کردند. نورمن کازینز، روزنامه نگار مشهور، از روی نادانی به خود می‌بالید که برای اقتصادی بیمار یک راه درمان سریع دارد و به طعنه می‌گفت: خیلی ساده است: زنان را، که به هر صورت نباید کار می‌کردند، اخراج کنید و مردان را استخدام کنید! خیلی سریع! نه بی‌کاری باقی می‌ماند، نه پرداخت اعانه، و نه بحران اقتصادی....

 ۳ ساعت و ۴۱ دقیقه، ۲۰۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۵ دقیقه
پیشگفتار: تلاش در راه رویای آمریکایی
۲۹ دقیقه
فصل اول: آزمون دشوار نخستین زنان آمریکایی
۵ دقیقه
ضمائم فصل اول
۳۲ دقیقه
فصل دوم: زنان می‌آموزند چگونه سازمان یابند
۴ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۳۳ دقیقه
فصل سوم: راه دراز به سوی صندوق رای
۵ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۹ دقیقه
فصل چهارم: پیدایش زن اجتماعی جدید
۵ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۲۹ دقیقه
فصل پنجم: خواست فرآینده برابری جنسیتی
۵ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۲۴ دقیقه
فصل ششم: تلاش پیگیر برای منزلت اجتماعی و حقوق
۶ دقیقه
ضمائم فصل ششم

راهنمای دانلود کتاب صوتی جنبش زنان در آمریکا

برای دانلود کتاب صوتی جنبش زنان در آمریکا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  جنبش زنان در آمریکا

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
میر محمد معصومی علا
۱۳۹۷/۱/۶
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)