دانلود کتاب صوتی چین از جنگ جهانی دوم به بعد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چین از جنگ جهانی دوم به بعد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی چین از جنگ جهانی دوم به بعد

کتاب صوتی چین از جنگ جهانی دوم به بعد اثر مایکل وی. آزکان از مجموعه‌ی تاریخ جهان، با نگاهی جامع به بررسی تحولات کشور چین بعد از جنگ جهانی دوم می‌پردازد.

«مائو» مهم‌ترین رهبر نظامی و سیاسی بود که در پیروزی حزب کمونیست و تأسیس جمهوری خلق چین در اول اکتبر سال 1949 نقش داشت. مائو با تبدیل کردن نظام سیاسی و انتقادی چین به حکومت کمونیستی، نوعی از حکومت توتالیتاریستی که دولت به منتهای درجه بر شهروندان اعمال قدرت می‌کند، این کشور را تغییر داد. هر چند این تغییر کمک کرد تا بسیاری از مردم زندگی بهتری داشته باشند، اما این تغییر فاجعه‌آمیز از آب در آمد: تولید غله در چین کاهش پیدا کرد طوری که در اوایل سال‌های دهه 1960 میلیون‌ها نفر از قحطی جان سپردند. کمونیست‌ها همه را مجبور به پذیرفتن نظریه‌های سیاسی و سیاست‌های دولت ساختند و همه کسانی را که مخالفشان بودند راهی زندان‌ها کردند یا حتی کشتند. با وجود این، در دهه 60 بسیاری از چینی‌ها اعتقاد خود را به کمونیسم از دست می‌دادند و خواستار آزادی‌های فردی بیشتری بودند. این موضوع باعث خشم مائو شد و او در سال 1966 شروع به تشویق جوانان کرد که در واحدهای گارد سرخ متشکل شوند تا کسانی را که از مکتب کمونیسم رویگردان می‌شدند به باد انتقاد بگیرند. واقعه معروف انقلاب فرهنگی، سیاست‌های «دنگ شیائو پینگ»، ماجرای معروف قتل عام میدان تیان آنمن و حوادث دیگر از جمله رویدادهایی است که در کتاب چین از جنگ جهانی دوم به بعد (China since World War II) به آن پرداخته می‌شود. این کتاب مجلد شصت و دوم از مجموعه تاریخ جهان است.

چین بعد از پایان یافتن جنگ جهانی دوم و شکست متحدین مرحله جدیدی از حیات سیاسی و اجتماعی خود را آغاز کرد. حزب کمونیست حکومت را در دست گرفت و در تاسیس جمهوری خلق چین در اول اکتبر 1945 نقش داشت. نظام سیاسی به کل تغییر کرد و چین گام‌های بعدی را برای تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ جهانی برداشت.

کتاب «چین بعد از جنگ جهانی دوم» را مایکل وی. آزکان (Michael V .Uschan) به رشته تحریر در آورده. از این مجموعه کتاب‌های دیگری مانند: «امپراتوری بیزانس»، «گسترش اسلام»، «رنسانس ایتالیا»، «انقلاب کشاورزی»، «تاریخ بلوک شرق» و... نیز توسط شرکت آوانامه صوتی شده است.

 ۴ ساعت و ۲۶ دقیقه، ۲۴۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۴ دقیقه
پیشگفتار: انقلاب ادامه‌دار چین
۳۰ دقیقه
فصل اول: فتح چین به دست کمونیست‌ها
۶ دقیقه
ضمائم فصل اول
۲۹ دقیقه
فصل دوم: چین به کشوری کمونیست تبدیل می‌شود
۵ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۲۸ دقیقه
فصل سوم: تبدیل چین به قدرت نظامی و سیاسی
۵ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۳۱ دقیقه
فصل چهارم: ادامه‌ی انقلاب چین‎
۵ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۳۰ دقیقه
فصل پنجم: ادامه جنگ قدرت
۵ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۳۳ دقیقه
فصل ششم: هدایت چین به سمت و سویی جدید به دست دنگ شیائوپینگ
۶ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۳۳ دقیقه
فصل هفتم: چین امروز: غول اقتصادی ناآرام
۶ دقیقه
ضمائم فصل هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی چین از جنگ جهانی دوم به بعد

برای دانلود کتاب صوتی چین از جنگ جهانی دوم به بعد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  چین از جنگ جهانی دوم به بعد
زهرا علی بابایی
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
خوب بود من انقلاب فرهنگی چین رو هم خونده بودم. ادامه ش دراین کتاب بود
ش شهبازی
۱۳۹۹/۸/۶
عالی و بدون ایرادات اساسی در مدت زمانی کوتاه تاریخ تقریبا یک قرن چین که معادل تاریخ گسترش و افول کمونیسم است در این کتاب شرح داده میشود. نتیجه اخلاقی حاصل این است که هرنوع ایدئولژی و مکتبی که محدود و بیشتر...
علی محمدی
۱۳۹۸/۷/۲۶
راههای رسیدن ملت‌ها به آزادی همواره سخت و دشوار بوده اما تفکر کمنیستی سخت‌ترین و وحشتناک‌ترین مسیری است که یک ملت گرفتار در چنگ آن میتواند طی کند....
زنده باد آزادی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)