معرفی و دانلود کتاب صوتی تاریخچه خوشبختی

عکس جلد کتاب صوتی تاریخچه خوشبختی
قیمت:
38000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تاریخچه خوشبختی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تاریخچه خوشبختی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تاریخچه خوشبختی

کتاب صوتی تاریخچه خوشبختی نوشته‌ی نیکلاس وایت، پرسش‌های مهم پیرامون مفهوم خوشبختی را توضیح می‌دهد و با بررسی نظرات فیلسوفان بزرگ دنیا، تاریخ، فلسفه و اخلاق را به همدیگر پیوند می‌زند.

درباره کتاب صوتی تاریخچه خوشبختی:

در این تاریخچه مختصر و جذاب، نیکلاس وایت تفکرات فلسفی 2500 سال اخیر را درباره مفهوم خوشبختی مرور می‌کند و به سوالات اساسی نظیر خوشبختی چیست؟ آیا خوشبختی باید چنین نقشی غالب در زندگی ما انسان‌ها داشته باشد؟ چگونه می‌توانیم با تعارضات میان چیزهای مختلفی که ما را خوشحال می‌کند، کنار بیاییم؟ و ... پاسخ می‌دهد.

کتاب تاریخچه خوشبختی (A Brief History of Happiness) با نگاهی تاریخی، روش‌ها و اندیشه‌های متفکران بزرگ از دوران باستان تا به امروز را بررسی می‌کند و درباره نقطه‌ نظرهای آنان درباره خوشبختی و شکل‌های مختلف آن سخن می‌گوید.

همانطور که می‌دانید هر فردی در زندگی شخصی خود تعریفی از خوشبختی دارد و همه گمان می‌کنند که معنای حقیقی این مفهوم را می‌دانند؛ با این حال قرن‌هاست که نظرات متعددی پیرامون این موضوع وجود دارد و حتی اخلاقیات را نیز درگیر خود کرده است. پس برای درک بیشتر این جریان فکری با کتاب تاریخچه خوشبختی همراه باشید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی تاریخچه خوشبختی:

- حمایتی ارزنده‌ای از ادبیات درباره بررسی مفهوم خوشبختی و تاریخچه آن. (Ethics)

- نیکلاس وایت روایتی سریع، آموزنده و خواندنی دارد و درباره تلاش‌های مختلف سنت فلسفی غرب برای بیان معنای خوشبختی توضیح می‌دهد. (Review of Metaphysics)

- وایت با هدف دستیابی به ماهیت خوشبختی، خوانندگان خود را به یک سفر می‌برد. او یک اثر متفکرانه و منحصر به فرد نوشته است که درنهایت مخاطبان درک بیشتری نسبت به خود پیدا می‌کنند. (PsycCRITIQUES)

کتاب صوتی تاریخچه خوشبختی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به مباحث فلسفی و تاریخی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید با آرای اندیشمندان بزرگ جهان آشنا شوید، این کتاب برای شما مناسب است.

نیکلاس وایت را بیشتر بشناسیم:

او متخصص تاریخ فلسفه است و به طور ویژه درمورد افلاطون، ارسطو، شریعت و اخلاق کار می‌کند. نیکلاس وایت (Nicholas P. White) فارغ التحصیل رشته فلسفه از دانشگاه هاروارد است و از سال 1981 به عنوان استاد تمام گروه فلسفه دانشگاه میشیگان تدریس می‌کند.

علاوه بر این نیکلاس وایت از سال 1994 تا 2000 استاد فلسفه در دانشگاه یوتا و از سال 2000 استاد همین رشته در دانشگاه کالیفرنیا در ایروین بود و از سال 1986 تا 1987 نیز به عنوان رئیس انجمن فلسفه یونان باستان فعالیت می‌کرد.

در بخشی از کتاب صوتی تاریخچه خوشبختی می‌شنویم:

افلاطون زیاده از حد از خودش مطمئن بود که گزارشش از خوشبختی تا چه حد درست و برای همه قانع کننده است اما اولا درک و برداشت خاص او از هماهنگی شخصیت و نیز دولتشهر بسی کمتر از آنچه که او فکر می‌کرد و انتظار داشت به نظر بقیه قانع کننده می‌آید.

تعداد چشم‌گیری از فیلسوفان در طول سالیان این تز او را رد کردند که هماهنگی هر چه بیشتر، بهتر. در میان این فیلسوفان ارسطو نخستین کس بود. ارسطو در حوزه سیاست منکر این بود که بهترین دولتشهر، دولتشهری‌ست که بیشترین وحدت را داشته باشد. او به هنگام بحث درباره سقراط ظاهر شده در جمهوری می‌نویسد: سخن من درباره این فرض اولیه سقراط است که هرچه وحدت در دولتشهر یا پلیس بیشتر باشد، بهتر است اما آیا روشن نیست که وحدت وقتی از حد معینی در می‌گذرد، دولتشهر رو به نابودی می‌گذارد؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
12 دقیقه
فصل اول: آشنایی با مفهوم خوشبختی
37 دقیقه
فصل دوم: تضادها، چشم اندازها و شناسایی خوشبختی - بخش یک
33 دقیقه
فصل دوم: تضادها، چشم اندازها و شناسایی خوشبختی - بخش دو
57 دقیقه
فصل دوم: تضادها، چشم اندازها و شناسایی خوشبختی - بخش سه
56 دقیقه
فصل سوم: لذت، لذت طلبی و اندازه‌گیری خوشبختی - بخش یک
59 دقیقه
فصل سوم: لذت، لذت طلبی و اندازه‌گیری خوشبختی - بخش دو
52 دقیقه
فصل چهارم: خوشبختی، ساختار و هماهنگی - بخش یک
55 دقیقه
فصل چهارم: خوشبختی، ساختار و هماهنگی - بخش دو
34 دقیقه
فصل چهارم: خوشبختی، ساختار و هماهنگی - بخش سه
52 دقیقه
فصل پنجم: اخلاقیات، خوشبختی و تضاد - بخش یک
37 دقیقه
فصل پنجم: اخلاقیات، خوشبختی و تضاد - بخش دو
45 دقیقه
فصل ششم: خوشبختی، امر واقع و ارزش - بخش یک
24 دقیقه
فصل ششم: خوشبختی، امر واقع و ارزش - بخش دو
38 دقیقه
فصل هفتم: سر کردن بدون این مفهوم؛ تلاش برای جور کردن این جورچین

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تاریخچه خوشبختی
نویسنده
مترجمخشایار دیهیمی
گویندهلیلا سلطانی
ناشر چاپیانتشارات گمان
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
38000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تاریخچه خوشبختی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تاریخچه خوشبختی

برای دریافت کتاب صوتی تاریخچه خوشبختی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.