معرفی و دانلود کتاب صوتی فرهنگ و زندگی روزمره

عکس جلد کتاب صوتی فرهنگ و زندگی روزمره
قیمت:
40000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فرهنگ و زندگی روزمره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فرهنگ و زندگی روزمره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فرهنگ و زندگی روزمره

فرهنگ چیست و چگونه بر زندگی انسان‌ها تاثیر می‌گذارد؟ اگر می‌خواهید پاسخ این پرسش مهم را بدانید، کتاب صوتی فرهنگ و زندگی روزمره نوشته‌ی دیوید انگلیس، می‌تواند تمام پیچیدگی‌های فرهنگ دنیای مدرن را به شما نشان بدهد و ارتباط متقابل آن را با رفتارها و عادت‌های هر روزه‌تان بررسی کند.

درباره کتاب صوتی فرهنگ و زندگی روزمره:

فرهنگ بدون شک یکی از موضوع‌های اصلی در علوم اجتماعی معاصر است و برای درک چگونگی کارکرد آن باید به تفکرات، احساسات، ارزش‌ها، اعمال و بیان مردم دقت کرد تا بتوان از تاثیر متقابل میان ساختارهای جامعه و رفتارهای فردی سخن گفت. دیوید انگلیس (David Inglis) فیلسوف و جامعه‌شناس انگلستانی در کتاب فرهنگ و زندگی روزمره (Culture and Everyday Life) در ابتدا به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توان فرهنگ را مطالعه و تحلیل کرد و پس از آن با دیدگاه‌های متفاوت درمورد این مفهوم آشنا می‌شوید و از ارتباط آن‌ها با سایر جنبه‌های جهان بشری، اطلاعات بیشتری به دست می‌آورید.

درواقع برای فهمیدن اینکه چگونه زندگی روزمره ساخته می‌شود، فهم این امر لازم است که جامعه‌ای که افراد در آن روزگار می‌گذرانند، چگونه سازمان می‌یابد و ساخته می‌شود. واضح است اگر بخواهید زندگی روزمره را فراتر از توجه به مجموعه‌ای از فعالیت‌های کسل کننده و معمولی معرفی کنید، باید بفهمید که چگونه ساختارهای اجتماعی و فرهنگی کلان‌تر زندگی روزمره‌ی افراد در رابطه با همین فعالیت‌های کسل‌کننده به وجود می‌آیند.

برخی از کلیدی‌ترین مفاهیمی که در کتاب فرهنگ و زندگی روزمره یاد خواهید گرفت عبارتند از:

- فرهنگ فاخر در برابر فرهنگ عامه
- فرهنگ مدرن و پست مدرن
- جهانی سازی و فرهنگ
- فرهنگ و طبیعت

از سوی دیگر در این کتاب با مثال‌هایی روبه‌رو خواهید شد که بخشی از زندگی روزمره و همیشگی انسان‌ها را شکل می‌دهد؛ از بازی‌های ورزشی، تولیدات هنری و رسانه‌های جمعی گرفته تا شیوه ازدواج و عشق ورزی و فرهنگ استفاده از لباس‌ها و اتومبیل‌ها و غذاها. همچنین با برخی از نظریات متفکران بزرگ حوزه فرهنگ همچون متیو آرنولد، میخائیل باختین، پیر بوردیو و ... آشنا خواهید شد.

کتاب صوتی فرهنگ و زندگی روزمره برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به حوزه مطالعات فرهنگی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید با ویژگی‌های خاص دنیای مدرن بیشتر آشنا شوید، این کتاب می‌تواند شما را در فهم بسیاری از پدیده‌ها و رفتارهای زندگی امروزی یاری برساند.

در بخشی از کتاب صوتی فرهنگ و زندگی روزمره می‌شنویم:

جهانی شدن اصطلاحی‌ست که این روزها آن را دائم می‌شنویم. وقتی با انتقال یک شرکت به کشوری دیگر، برخی مشاغل یک شهر از بین می‌روند، تقصیرش را گردن جهانی شدن می‌اندازند؛ وقتی مقامات دولتی به ما می‌گویند که بودجه برخی خدمات رفاهی باید قطع شود، دلیلش را رکود اقتصاد ملی به دلیل رکود اقتصاد جهانی معرفی می‌کنند که همین اقتصاد جهانی نیروی محرکه جهانی شدن است.

وقتی گروه‌های مختلف مردم برای مبارزه علیه ویرانی محیط زیست، کار بی‌جیره و مواجب، بدهی‌های جهان سوم و مسائلی از این قبیل در خیابان‌ها تظاهرات می‌کنند، خودشان را رودررو و علیه نیروهای جهانی شدن می‌بینند. و وقتی می‌شنویم که بریتانیا و دیگر کشورها دارند روز به روز شبیه ایالات متحده می‌شوند، باز هم تقصیرش به گردن جهانی شدن می‌افتد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
1 دقیقه
پشت جلد - یک
1 دقیقه
پشت جلد - دو
62 دقیقه
مقدمه
57 دقیقه
فصل اول: فرهنگ، طبیعت و زندگی روزمره
62 دقیقه
فصل دوم: فرهنگ مدرن و زندگی روزمره - بخش یک
55 دقیقه
فصل دوم: فرهنگ مدرن و زندگی روزمره - بخش دو
59 دقیقه
فصل سوم: فرهنگ‌های فاخر، رایج و نازل در زندگی روزمره - بخش یک
48 دقیقه
فصل سوم: فرهنگ‌های فاخر، رایج و نازل در زندگی روزمره - بخش دو
83 دقیقه
فصل چهارم: جهانی شدن، فرهنگ و زندگی روزمره
21 دقیقه
نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فرهنگ و زندگی روزمره
نویسنده
مترجمنازنین میرزابیگی
گویندهعرفان آیتی
ناشر چاپیانتشارات گمان
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۲۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فرهنگ و زندگی روزمره

محمد شریف حامدی
۱۴۰۱/۷/۱
کتاب خیلی خوبیست، مطالب مرتبط با زندگی امروز را بیان ذکر کرده است
Fatima alinaghian
۱۴۰۰/۱۰/۱۸
صدای اقای ایتی بینظیر بودو مطالب کتاب خیلی مفید بود
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فرهنگ و زندگی روزمره

برای دریافت کتاب صوتی فرهنگ و زندگی روزمره و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.