معرفی و دانلود کتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد: پنج جستار درباره‌ گمشده‌های خلوت و شلوغی

عکس جلد کتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد: پنج جستار درباره‌ گمشده‌های خلوت و شلوغی
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد: پنج جستار درباره‌ گمشده‌های خلوت و شلوغی

کتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد مجموعه‌ای از پنج جستار به قلم نویسنده‌ی بزرگ و پرافتخار آمریکایی، جاناتان فرنزن است. او در این جستارها فهم خود از مناسبات زندگی مدرن را با زبانی صمیمی و طنزآمیز با مخاطبین خویش در میان گذاشته است. گفتنی‌ست که اثر حاضر ذیل مجموعه‌‌ی جستارهای روایی نشر اطراف به انتشار می‌رسد.

درباره کتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد:

جستار روایی گونه‌ی ادبی نسبتاً نوظهوری‌ست که خصوصاً در جهان انگلیسی‌زبان طرفداران بسیاری دارد. این گونه‌ی خاص، جایی مابین نوشتار پژوهشی و ادبی قرار دارد. از سویی موضوع آن عمدتاً نظیر موضوعات مقاله‌های علمی‌ست، و از سویی دیگر، همچون آثار ادبی، سبک و آهنگ نوشتار در آن به شدت شخصی و وابسته به نویسنده است. به واقع می‌توان چنین گفت که در جستارهای روایی یا ادبی، موضوعی عام دستمایه‌ی تأمل و خلق نوشتاری شخصی و فارغ از قیدوبند می‌گردد.

در راستای آشنایی هر چه بیشترِ مخاطبین فارسی زبان با جستارهای روایی، مدتی‌ست که نشر اطراف اقدام به ترجمه و چاپ برخی از بهترین جستارهای روایی دنیا در قالب مجموعه‌ای واحد کرده است. کتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد (Farther Away)، یکی از بهترین عناوینی‌ست که ذیل مجموعه‌ی نامبرده به انتشار رسیده است.

نویسنده‌ی پنج جستار موجود در این کتاب جاناتان فرنزن نام دارد. او بیش از هر چیز خود را رمان‌نویس می‌داند، اما همین کتاب درد که کسی را نمی‌کشد برای اثبات اینکه او در دیگر فرم‌های ادبی نیز خلاق و تواناست، کافی‌ست.

پنج جستار کتاب حاضر موضوعات متنوعی را دربرمی‌گیرند؛ از دشواری‌های زندگی در جوامع پرهیاهوی مدرن، تا نقش رمان در عصر استیلای رسانه‌های دیداری. در این بین تصویری کلی از زندگی شخصی نویسنده نیز از لابه‌لای خطوط جستارهای کتاب پیش چشم شنونده ترسیم می‌شود. باری، آنچه تمام جستارهای به ظاهر بی‌ربط این کتاب را با یکدیگر پیوند می‌دهد، نگاهِ مسئولانه‌ و دل‌نگرانِ نویسنده به زندگی‌ست که در پس تمام دغدغه‌های پرشمار او موج می‌زند. علاوه بر این، طنازی خاصِ قلم فرنزن نیز در تمام نوشته‌های اثر حاضر به یک اندازه مشهود است.

عناوین پنج جستار کتاب درد که کسی را نمی‌کشد به ترتیب از این قرار است: «درد که کسی را نمی‌کشد، فقط زنگ زدم که بگم دوستت دارم، اصلاً به زحمتش می‌ارزه؟، دیوید فاستر والاس، از کجا معلوم خود تو شیطان نباشی.»

نکوداشت‌های کتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد:

- اثری شایسته‌ی توجه از داستان‌نویسی برجسته. (Barnes & Noble)
- ترسیم‌گر راهی برای خروج از تنهایی. (The Christian Science Monitor)
- همه چیز در این کتاب، به معنای عمیق کلمه جنبه‌ای اجتماعی به خود گرفته است. (USA Today)

کتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به جستارهای ادبی و روایی بی‌شک شیفته‌ی قلم جاناتان فرنزن در کتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد خواهند شد.

با جاناتان فرنزن بیشتر آشنا شویم:

او رمان‌نویس برجسته‌ی آمریکایی و زاده‌ی سال 1959 است. یکی از برجسته‌ترین آثارش کتابی‌ست به نام «اصلاحات» که اخیراً به قلم پیمان خاکسار به فارسی ترجمه شده و به همت نشر چشمه به انتشار رسیده است. جاناتان فرنزن (Jonathan Franzen) تاکنون برنده‌ و یا نامزد جوایز گوناگونی شده، که از جمله‌ی آنها می‌توان به جایزه‌ی گوگنهایم و جایزه‌ی کتاب ملی (به عنوان برنده)، و جوایز پن فاکنر و پولیتزر (به عنوان نامزد) اشاره کرد. همچنین، وی یکی از معدود نویسندگان معاصر آمریکایی‌ست که تصویرش بر جلد مجله‌ی تایم نقش بسته است.

در بخشی از کتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد می‌شنویم:

درماندگی من در برابر رمان آمریکایی، از زمستان 1991 شروع شد. زمانی که برای نوشتن دو فصل آخر کتاب دومم، به یادو فرار کرده بودم. اقامتگاه هنرمندان در شمال ایالت نیویورک. از جدایی من و همسرم خیلی نمی‌گذشت و من زندگی‌ای توأم با انزوایی خودخواسته در شهر نیویورک در پیش گرفته بودم. هر روز ساعت‌ها توی اتاق سفید کوچکی کار می‌کردم. اسباب و اثاثیه‌ی ده سال زندگی مشترکمان را کارتون می‌کردم و شب‌ها می‌رفتم پیاده‌روی توی خیابان‌هایی که موقع قدم زدن در آنها به یک اندازه مکالمات روسی، هندی، کره‌ای و اسپانیایی می‌شنیدم.

با این حال، حتی در دل محله‌ی خودم کوئینز هم، خبرها از طریق کانال تلویزیون خانه‌ام و اشتراک روزنامه‌ی تایمز می‌رسید. کشور به پشتوانه‌ی گفتمانی که جورج بوش ارائه می‌کرد، با شور و شعف آماده‌ی جنگ می‌شد. پای قواعد و اصولی حیاتی در میان است...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
پشت جلد کتاب
۸ دقیقه
پیشگفتار
۲۲ دقیقه
سخن مترجم
۲۴ دقیقه
جستار یک: درد که کسی را نمی‌کشد
۴۲ دقیقه
جستار دو: فقط زنگ زدم که بگم دوستت دارم
۴۷ دقیقه
جستار سه: اصلاً به زحمتش می‌ارزه؟ (قسمت یک)
۵۲ دقیقه
جستار سه: اصلاً به زحمتش می‌ارزه؟ (قسمت دو)
۱۳ دقیقه
جستار چهار: دیوید فاستر والاس
۲۸ دقیقه
جستار پنج: از کجا معلوم خود تو شیطان نباشی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد: پنج جستار درباره‌ گمشده‌های خلوت و شلوغی
نویسنده
مترجمناصر فرزین فر
گویندهمهران نوروزی
ناشر چاپینشر اطراف
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های ادبیات جهان
قیمت نسخه صوتی
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد

برای دریافت کتاب صوتی درد که کسی را نمی‌کشد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.