معرفی و دانلود کتاب صوتی مرگ

عکس جلد کتاب صوتی مرگ
قیمت:
37500 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مرگ

آیا راه گریزی از مرگ وجود دارد؟ این پرسشی‌ست که انسان‌ها در طول قرن‌ها در پی پاسخ به آن بوده‌اند و هر یک رویکردی مثبت و منفی نسبت به پایان زندگی داشته‌اند. تاد می در کتاب صوتی مرگ تلاش کرده تا براساس نظریات گوناگون فلاسفه قدیم و جدید، دیدگاهی جامع و قابل فهم در این باره ارائه دهد.

درباره کتاب صوتی مرگ:

این واقعیت که ما خواهیم مرد و مرگ می‌تواند در هر زمان و به هر شکلی اتفاق بیفتد، تمام وجوه زندگی ما را دربرگرفته است. راه‌های بسیاری برای فکر کردن، مقابله و درک این مقوله وجود دارد اما با این همه، بسیاری از مردم از آن فرار می‌کنند و می‌خواهند به هر شکل که شده، از چنگال آن رهایی یابند.

در کتاب صوتی مرگ (Death) تلاش شده تا با مرگ مقابله شود و اشکال مختلف آن مورد بررسی قرار بگیرد. تاد می نویسنده اثر، این احتمال را در نظر گرفته است که پس از آنکه مرگ به سراغ‌مان می‌آید، کار ما پایان یافته است. با چنین دیدگاهی چگونه زندگی می‌تواند معنادار باشد؟ چه نکات ارزشمندی درباره مرگ و میر خود می‌توانیم یاد بگیریم؟ و چگونه می‌توان به حیات ادامه داد، درصورتیکه می‌دانیم موجوداتی فانی هستیم و یک روز قرار است بمیریم؟

تاد می در پاسخ به این پرسش‌ها دو دیدگاه درباره مرگ را شرح داده است؛ اول آنکه او باور دارد که مرگ مسئله‌ای شر نیست و حتی می‌توان نامیرایی و جاودانگی را بسیار سخت‌تر از مرگ دانست. در دیدگاه دوم، او معتقد است که مرگ شر و بدی محسوب می‌شود و هیچ راهی برای فرار از این واقعیت هولناک وجود ندارد. همگرایی و کنار هم قرار گرفتن این دو تفکر، باعث زیبایی و تراژدی زندگی انسان‌ها می‌شود و می‌توان گفت هیچ فاصله و جدایی میان‌شان وجود ندارد.

نویسنده کتاب مرگ با استناد به تفکرات بسیاری از فلاسفه و نویسندگان باستان و مدرن و همچنین یافته‌ها و تجربیات خود، دیدگاهی خاص و جدید درباره فکر کردن و کنار آمدن با این مقوله مهم بشری ارائه داده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی مرگ:

- تاد می با استناد به استدلال‌های معروف توماس ناگل و برنارد ویلیامز، بینش‌هایی از رواقی‌ها تا هایدگر درباره مرگ را توضیح می‌دهد. با این حال، هیچگاه متن جذابیت و شفافیت خود را از دست نمی‌دهد. (Metapsychology)

- همه خوانندگان از توانایی این کتاب در تشویق و ترغیب خواننده خود برای تأمل در زندگی و مرگ به روشی فلسفی و شخصی قدردانی خواهند کرد. معنادار کردن فلسفه یک موفقیت خوب است و کتاب مرگ در این زمینه موفق می شود. (Philosophy in Review)

- عالی! نمونه‌ای خوب از آنچه که فلسفه عامه‌پسند می‌تواند باشد. دامنه‌ای وسیع و قابل تامل که پارادوکس واقعی مرگ را درک می‌کند؛ اینکه واقعیت مرگ، زندگی ما را با شور و اضطراب عجین می‌کند، اما این اشتیاق به زندگی است که مرگ را غم انگیز می‌کند. (Financial Times)

کتاب صوتی مرگ به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به فلسفه علاقه‌مند هستید و می‌خواهید یکی از مهم‌ترین مسائل بشری را بهتر درک کنید، کتاب مرگ برای شما مناسب است.

تاد می را بیشتر بشناسیم:

او یکی از اساتید برجسته فلسفه در دانشگاه کلمسون ایالت کارولینای جنوبی‌ست که نزدیک به سی سال در آنجا تدریس می‌کند. حوزه تخصصی تاد می (Todd May) سال‌ها فلسفه اندیشه اخیر فرانسه بود و متفکران بزرگی همچون میشل فوکو و ژیل دلوز را مورد مطالعه قرار می‌داد.

البته چندین سال است که او نگرانی‌ها و دغدغه‌های بیشتری پیدا کرده و به مسائلی نظیر معنا در زندگی، کنار آمدن با رنج‌ها و نجابت اخلاقی می‌اندیشد. همچنین او علاوه بر کار آکادمیک خود، در یک زندان محلی تدریس می‌کند و مخالف سکوت عمومی مدیریت دانشگاه کلمسون در مورد موضوعات مهمی مانند نژادپرستی در دانشگاه و ممنوعیت مسلمانان است.

در بخشی از کتاب صوتی مرگ می‌شنویم:

کسی نمی‌تواند تا ابد تمرین موسیقی کند اما آیا نمی‌شود تا ابد به واریاسیون موسیقی فکر کرد؟ آیا رفع ملال زندگی ابدی، از طریق غرق شدن در تفکر امکان‌پذیر است؟ اگر کسی باشد که چنین دیدگاهی را تایید کند، احتمالا فیلسوف است. هرچه باشد کار فیلسوفان در زندگی اندیشیدن است.

من متوجه طرز تلقی خاصی شدم که مردم نسبت به فیلسوفان دارند و زمانیم توجه این امر شدم که آن‌ها دریافته‌اند که من فیلسوف هستم. آنها معمولا ما را فیلسوف‌هایی می‌دانند که در ابرها سیر می‌کنیم و دنیا را طلاق داده‌ایم و خورد و خوراکمان فکر و اندیشه است.

اما فیلسوف معاصر بریتانیایی برنارد ویلیامز ما را از این شبهه درباره فلسفه و نقش تفکر در تداوم حیات جاودان بیرون می‌آورد. ویلیامز استدلال می‌‌‌کند که برای فیلسوف هم مانند دیکر مردم اندیشه فارغ از جهان نیست، اندیشه درباره جهان است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
36 دقیقه
فصل اول: کنار آمدن با مرگ - بخش یک
46 دقیقه
بخش دو
56 دقیقه
بخش سه
34 دقیقه
فصل دوم: مرگ و نامیرایی - بخش یک
31 دقیقه
بخش دو
38 دقیقه
بخش سه
35 دقیقه
فصل سوم: زیستن با مرگ - بخش یک
31 دقیقه
بخش دو
28 دقیقه
بخش سه
31 دقیقه
بخش چهار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مرگ
نویسنده
مترجمرضا علیزاده
گویندهعلی اعتمادی
ناشر چاپیانتشارات گمان
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
37500 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مرگ

زهرا گلابی زاده
۱۴۰۱/۱۰/۲۹
من سومین کتاب نشر گمانه دارم میخونم. قبلی‌ها بهتر بودند
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مرگ

برای دریافت کتاب صوتی مرگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.