معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های صوتی و کتاب صوتی رایگان

سال‌ها پیش کتاب صوتی پدیده‌ای نامانوس بود اما امروزه دیگر توانسته است جایگاه خود را در بازار کتاب پیدا کند و طرفداران خاص خود را دارد. دیگر خرید کتاب صوتی چیز عجیبی نیست و پیدا کردن کتاب صوتی عاشقانه، کتاب صوتی مذهبی، کتاب صوتی تاریخی، رمان صوتی و... کار آسانی به شمار می‌آید. استقبال از آن‌ها به حدی افزایش یافته است که هم‌اکنون می‌توانید هزاران کتاب از اپلیکیشن کتاب صوتی کتابراه دانلود کنید. 

کتاب صوتی چیست؟

کتاب صوتی که با نام کتاب گویا هم از آن یاد می‌شود در حقیقت متن کتابی‌ست که به وسیله‌ی یک یا چند فرد خوانده و اجرا می‌شود و در اختیارتان قرار می‌گیرد تا به صورت شنیداری به محتوای اثر پی ببرید.

ایده‌ی اولیه‌ی کتاب صوتی برای کمک به نابینایان بود اما پس از مدتی کوتاه مورد استقبال عموم مردم قرار ‌گرفت و با رواج نوار کاست‌ها نیز موج جدیدی از کتاب‌های صوتی بازار کتاب را قبضه کرد. امروزه در ایران نیز به دلیل افزایش قیمت کاغذ و گرانی کتاب‌های چاپی روز به روز به خیل طرفداران کتاب‌های صوتی اضافه می‌شود.

همه‌ی کتاب‌های صوتی در استودیوهای حرفه‌ای و با بهترین امکانات تولید نمی‌شوند؛ گاهی اوقات یک نفر ممکن است در خانه‌ی خود این کار را انجام دهد و بدون هیچ چشم‌داشت مالی در سایت‌های مختلف بارگذاری کند و شما با یک جست‌وجوی ساده می‌توانید کتاب‌های صوتی رایگان بسیاری را پیدا نمایید.

کتاب صوتی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر درگیر کاری هستید که نیازی به تمرکز ندارد و یا چشم‌های‌تان در طول روز به قدری خسته می‌شود که نمی‌توانید کتاب بخوانید، مطمئن باشید شنیدن کتاب صوتی برای شما بهترین گزینه محسوب می‌شود؛ چرا که می‌توانید چشمان خسته‌ی خود را ببنید و خود را به آوای کلمات بسپارید و به سادگی وارد دنیای جادویی کتاب‌ها بشوید.

کتاب‌های صوتی با چه موضوعاتی پرطرفدار هستند؟

رمان صوتی عاشقانه، رمان صوتی ترسناک، کتاب صوتی تاریخی، کتاب صوتی بیوگرافی، کتاب صوتی روانشناسی و... بسیار پرطرفدار هستند و به سازندگان کتاب‌های صوتی امکان بیشتری برای جذب مخاطب می‌دهد. در این میان آثار آموزشی، تصویری، مرجع و... چندان گزینه‌های مناسبی برای صوتی شدن محسوب نمی‌شوند.    

معرفی اپلیکیشن کتاب صوتی

نگران هزینه‌ی کتاب‌های صوتی نباشید سایت کتابراه کتاب‌های صوتی ارزان بسیار زیادی دارد و گزینه‌ی مناسبی برای دانلود کتاب صوتی رایگان نیز محسوب می‌شود. پس بیشتر از این معطل نکنید و با یک جست‌وجوی ساده برای دانلود کتاب صوتی رایگان با لینک مستقیم اقدام نمایید.

بهترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های صوتی کتابراه کدام‌ها هستند؟

قبل از پاسخ دادن به این سوال شما باید بدانید که به دنبال چه کتابی هستید؛ در جست‌وجوی یک رمان صوتی عاشقانه هستید، شاید هم می‌خواهید در این روزها وقت خود را به شنیدن یک کتاب صوتی مذهبی بگذرانید. اگر هم این روزها ناراحت هستید می‌توانید با دانلود رایگان کتاب صوتی طنز به زندگی خود شادی تزریق کنید. ممکن است قصد داشته باشید مسیر زندگی خود را تغییر دهید، با این اوصاف گوش سپردن به کتاب‌های صوتی موفقیت می‌تواند اقدام مطلوبی باشد.   

اکنون که می‌دانید چه سلیقه‌ای دارید به برخی از بهترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های صوتی موجود در کتابراه نیز نگاهی بیندازید، شاید با همین‌ موارد بتوانید به چیزی که می‌خواهید برسید:

دانلود کتاب صوتی اثر مرکب
دانلود کتاب صوتی غول درون
دانلود کتاب صوتی ملت عشق
دانلود کتاب صوتی چشم‌هایش 
دانلود کتاب صوتی سمفونی مردگان
دانلود کتاب صوتی دنیای سوفی

بهترین کتاب‌های صوتی رایگان در کتابراه:

بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از مردم عادت ندارند در طول روز کتاب بخوانند اما از زمانی که کتاب‌های صوتی از راه رسیده‌اند وضعیت تغییر یافته است. به عبارت دیگر می‌توان چنین برداشت کرد که کتاب صوتی باعث آشتی مردم با فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی شده است. به همین روی کتابراه نیز برای شما شرایطی را فراهم می‌کند تا بتوانید از شنیدن کتاب‌های صوتی لذت ببرید و کتاب‌های صوتی رایگان بسیاری را در اختیارتان قرار می‌دهد. در ادامه با تعدادی از پرطرفدارترین کتاب‌های صوتی رایگان آشنا می‌شوید:

دانلود کتاب صوتی نامه‌ای به آیدا
دانلود کتاب صوتی خسرو و شیرین
دانلود کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم به اعدام
دانلود کتاب صوتی زندگی
دانلود کتاب صوتی سه روایت از زندگی

گویندگان کتاب صوتی چه کسانی هستند؟

شاید در وهله‌ی نخست تصور کنید کتاب صوتی با صدای دوبلورها تولید می‌شود اما چنین الزامی وجود ندارد و معیار انتخاب راوی بر اساس نوع کتاب و صلاح دید ناشر صوتی تغییر می‌کند. گاهی ممکن است خود نویسنده کتاب، گویندگی آن اثر را بر عهده بگیرد. در مجموع راوی باید صدای مناسب و فن بیان قوی داشته باشد تا بتواند شما را به عنوان شنونده به محتوای اثر جذب کند. به همین دلیل ممکن است در کنار گویندگان حرفه‌ای از بازیگران سینما و تئاتر نیز استفاده شود.

در ادامه با تعدادی از کتاب‌های صوتی که بازیگران گویندگی کرده‌اند آشنا می‌شوید:

دانلود کتاب صوتی هیچ دوستی به جز کوهستان 
دانلود کتاب صوتی مغازه خودکشی 
دانلود کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد 
دانلود کتاب صوتی ناطور دشت 
دانلود کتاب صوتی مرگ و مرگ کینکاس

چگونه کتاب صوتی خوب پیدا کنیم؟

از آنجایی که میزان تقاضا برای خرید کتاب صوتی افزایش یافته به تبع آن تلاش برای تولید و نشر چنین آثاری نیز رشد کرده است و در چنین شرایطی چندان عجیب نیست که با آثار بی‌کیفیت نیز آشنا شوید. خوشبختانه کتابراه به عنوان یک اپلیکیشن کتاب صوتی بخشی را به عنوان نمونه در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید از خرید خود اطمینان پیدا کنید. پس به نمونه‌ی موجود در سایت کتابراه به دقت گوش دهید و به صدای گوینده، فن بیان او، موسیقی، محتوا و ضرباهنگ کتاب توجه داشته باشید تا بتوانید بیشترین استفاده را از خرید خود کنید.

سایت و اپلیکیشن کتابراه به عنوان کامل‌ترین مرجع معرفی، بررسی و دانلود کتاب‌های صوتی امکان دانلود صدها کتاب صوتی رایگان و خرید هزاران کتاب صوتی را فراهم کرده است.

سرگذشت یک یوگی؛
حضور در فهرست صد
کتاب برتر عرفانی قرن بیستم

دریافت کتاب صوتی