معرفی و دانلود کتاب‌های نقد و بررسی

اگر علاقه دارید درباره‌ی چگونگی نقد و بررسی کتاب اطلاعات کافی به دست آورید، دانلود کتاب‌های نقد و بررسی یکی از بهترین راه‌هایی‌ست که می‌توانید وارد این حوزه شوید. البته از یاد نبرید که قبل از هر چیزی باید بدانید نقد و بررسی کتاب به چه معناست. نگران نباشید اپلیکیشن کتابراه با ارائه بهترین کتاب‌های نقد و بررسی کتاب این مفاهیم را آموزش می‌دهد و با نظریه‌های نقد ادبی معاصر آشنا می‌شوید. بهتر است آموزش خود را با مطالعه‌ی کامل این متن آغاز کنید؛ چرا که اطلاعات مفیدی برای آغاز راه در دل خود جای داده است.

فایده‌ی نقد ادبی چیست؟

نقد ادبی صورت‌های گوناگونی دارد؛ این پدیده ممکن است در روزنامه‌ها و نشریات منتشر شود که در چنین شرایطی معمولا زبان ساده‌ای دارد و برای جلب مخاطب عمومی‌ست. چنین نقدی تلاش دارد که آثار ادبی را برای افراد غیرمتخصص توضیح دهد. صورت دیگر نقد ادبی، علمی و تخصصی است و بر پایه‌ی نظریه‌های علم نقد نوشته می‌شود و مخاطب آن، طرفداران جدی ادبیات هستند.

نقد ادبی برای ما پدیده‌ی جدیدی به شمار می‌آید؛ نویسنده‌ی آن وظیفه‌ دارد دیگران را با آثار ادبی آشنا سازد و اجازه ندهد چنین مسائلی محدود به محافل خاصی ادبی بماند.

نقد ادبی در سطح کلان دو فایده‌ی مهم دارد؛ نخست این‌که به نویسندگان اطلاعات مهمی در خصوص میزان موفقیت، خلاقیت و نقاط ضعفشان ارائه می‌دهد تا در آثار بعدی به ورطه‌ی تکرار این خطاها نیفتند. فایده‌ی دیگر نیز این است که به خواننده‌ی مشتاق اطلاعات مفیدی را منتقل می‌کند و به او یاری می‌رساند تا اثر مورد نظر را بهتر ارزیابی کند. 

آشنایی با انواع کتاب‌های نقد و بررسی:

نقد کتاب‌ها چندان کار آسانی نیست و انواع مختلفی دارد، برای همین بهتر است هر چه زودتر برای دانلود کتاب نظریه و نقد ادبی، دانلود کتاب نظریه های نقد ادبی معاصر، دانلود کتاب نقد ادبی، دانلود کتاب نقد و بررسی داستان، دانلود کتاب نقد و بررسی ادبیات عرفانی، دانلود کتاب ادبیات تطبیقی و... اقدام کنید.

خرید بهترین کتاب‌های نقد و بررسی ادبی:

اگر تمایل دارید با افکار و اندیشه‌های حافظ آشنا شوید و اشعار وی را بررسی کنید، کتاب صوتی از کوچه رندان گزینه‌ی مناسبی برای‌تان محسوب می‌شود و عبدالحسین زرین کوب به شما کمک می‌کند تا به شناخت بهتری درباره‌ی این شاعر برسید. 

کتاب راهنمای ساده برای شاعران نو قلم انواع قالب شعری و آرایه‌های آن را بررسی می‌کند و به علاقه‌مندان یاری می‌رساند که این مسیر پر فراز و نشیب گام‌های مستحکم‌تری بردارند.

اگر می‌خواهید با اشعار کلاسیک ایرانی به ویژه آثار مولانا آشنایی بیشتری پیدا کنید، دانلود کتاب صوتی ماتریکس و مولانا، دانلود کتاب مولانا و شمس (شرح مثنوی و دیوان شمس) و دانلود کتاب مولوی چگونه مولوی شد؟ می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای شروع باشند.

گفتنی‌ست که کتابراه اپلیکیشنی مناسب برای دانلود و خرید کتاب صوتی محسوب می‌شود و تلاش می‌کند با ارائه‌ی کتاب‌های پی دی اف (PDF) و کتاب‌های الکترونیکی نیز رضایت کاربران با هر سلیقه‌ای را جلب نماید.

دانلود رایگان کتاب‌های نقد و بررسی در کتابراه:

اگر هنوز بابت خرید کتاب نقد و بررسی مطمئن نیستید، می‌توانید با استفاده از کتاب‌های رایگان نقد ادبی نسبت به این موضوع یقین پیدا کنید. در ادامه با برخی از این آثار آشنا می‌شوید:

دانلود رایگان کتاب صندوق اسرار سهراب سپهری
دانلود رایگان رمان و کارکردهای روانشناختی و درمانی آن
دانلود رایگان PDF کتاب روانکاوی پیر بلخ 

سایت و اپلیکیشن کتابراه مرجعی مناسب برای مطالعه و دانلود کتاب‌های نقد و بررسی با موضوع دانلود کتاب نظریه و نقد ادبی، دانلود کتاب نظریه های نقد ادبی معاصر، دانلود کتاب نقد ادبی، دانلود کتاب نقد و بررسی داستان، دانلود کتاب نقد و بررسی ادبیات عرفانی، دانلود کتاب ادبیات تطبیقی، دانلود رایگان کتاب نقد ادبی و... محسوب می‌شود.

فراروایت در ارباب حلقه‌ها؛
اثر زیبا و خواندنی از
پروفسور مری آر. بومن

دریافت کتاب

هملت: شعر بی‌کران

هملت: شعر بی‌کران
راز ماندگاری هملت در چیست؟ هارولد بلوم، منتقد ادبی برجسته، در کتاب «هملت: شعر بی‌کران»، این نمایشنامه‌ی درخشان ویلیام شکسپیر را در مرکز توجه خود قرار می‌دهد و این نکته را روشن می‌کند که مطالعه‌ی آثار شکسپیر چه تأثیری بر فهم ما از هویتمان دارد.
۸۰۱۵۰ تومان
دریافت کتاب