دانلود کتاب صوتی استبداد: بیست درس از قرن بیستم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی استبداد: بیست درس از قرن بیستم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی استبداد: بیست درس از قرن بیستم

کتاب صوتی استبداد: بیست درس از قرن بیستم نوشته‌ی تیموتی اسنایدر، پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز در سال 2017 به شمار می‌رود که همچنان تا سال 2021 در لیست پرفروش‌ها باقی مانده است. این کتاب با نگاهی تاریخی و انتقادی حکومت‌های استبدادی و تمامیت‌خواه قرن بیستم را تحلیل و ویژگی‌های آن‌ها را با جامعه امروزی آمریکا مقایسه می‌کند.

درباره کتاب صوتی استبداد: بیست درس از قرن بیستم:

تیموتی اسنایدر مورخ سرشناس فاشیسم و نظام‌های استبدادی در کتاب صوتی استبداد: بیست درس از قرن بیستم (On Tyranny: Twenty Lessons from the Twentieth Century) وضعیت کنونی آمریکا و نظم سیاسی آن را بررسی کرده و درمورد چرخش نظام سیاسی این کشور به سوی استبداد توضیح داده است.

کتاب استبداد به خوبی نشان می‌‌دهد که تهدیدات جدی علیه دموکراسی وجود دارد که بی‌شباهت به تمامیت‌خواهی‌های قرن بیستم نیست. دورانی که کشورهای اروپایی در دام فاشیسم، نازیسم و کمونیسم افتاده‌اند و هیچکس فکرش را نمی‌کرد که دچار چنین سرنوشت شومی شوند.

مجله نیویورک تایمز درباره اسنایدر و کتاب استبداد می‌گوید: او یک روشنفکر عمومی در حال ظهور است که جسورانه ارتباطی میان گذشته و حال برقرار کرده و وضعیت کنونی آمریکا را با دولت‌های استبدادی قرن بیستم مقایسه کرده است.

همچنین اسنایدر در اثر ارزشمند و پرفروش خود نگاهی تاریخی به مسئله استبداد داشته و در مورد چگونگی ظهور هیتلر و استالین و سیاست‌های فاجعه‌بار آن‌ها سخن می‌گوید و تاریک‌ترین روزهای قرن بیستم را برای عبرت‌گیری نسل جدید تحلیل و بررسی می‌کند.

اما شروع داستان نوشتن کتاب استبداد: بیست درس قرن بیستم به خاطر انتشار یک پست در فیس‌بوک بود. اسنایدر در دورانی که دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور منتخب ایالات متحده رای آورد، با انتشار پستی به این مسئله واکنش نشان داد. او در نوشته انتقادی خود به مردم هشدار داد که نگران سرنوشت جامعه خود باشند و سیاست‌های تند ترامپ را به شدت نقد کرد. این پست فیس بوکی با سرعت بالایی که در فضای اینترنت پخش شد و مردم هجده هزار بار آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند. پس از این اتفاق بود که این مورخ آمریکایی تصمیم گرفت که با اضافه کردن توضیحات و مثال‌هایی دقیق‌تر این کتاب کم حجم را بنویسد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی استبداد: بیست درس از قرن بیستم:

- کتاب برگزیده و قابل توجه واشنگتن پست
- شماره یک پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز
- نامزد جایزه Goodreads Choice برای بخش تاریخ و بیوگرافی (2017)

نکوداشت‌های کتاب صوتی استبداد: بیست درس از قرن بیستم:

- تیموتی اسنایدر به خوبی در مورد ترسناک بودن استبداد توضیح می‌دهد. (نیویورکر)

- لطفا این کتاب را بخوانید. کتابی بسیار هوشمندانه و دقیق! (جورج ساندرز، نویسنده)

- کتابی جذاب که در حجم کم نوشته شده و به عنوان اثری به یاد ماندنی شناخته می‌شود که تاریخ و وقایع عصر امروز را باهم عجین کرده است. (واشنگتن پست)

- ما به سرعت در حال رسیدن به فاشیسم هستیم. این نویسنده آمریکایی هیچ توهم و خیالی را در این زمینه باقی نمی‌گذارد. (سوتلانا آلکسیویچ، برنده جایزه نوبل ادبیات)

- مانیفستی که ما به آن نیاز داریم! اسنایدر روندهای خطرناک در سیاست‌های امروزی آمریکا را ردیابی و بررسی می‌کند. (بررسی کتاب در لس آنجلس تایمز)

- تیموتی اسنایدر به روشنی گذشته و آینده را نشان می‌دهد. او کتابی نادر نوشته که پیشنهاد می‌کنم یک نسخه از آن را در جیب خود قرار دهید و آن را در همه جا و هر زمانی مطالعه کنید. (ماشا گسن، روزنامه نگار و نویسنده روسی-آمریکایی)

کتاب صوتی استبداد: بیست درس از قرن بیستم برای برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به تاریخ و سیاست علاقه‌مند هستید و می‌خواهید با مفهوم استبداد بهتر آشنا شوید، این کتاب پرفروش به شما پیشنهاد می‌شود.

تیموتی اسنایدر را بیشتر بشناسیم:

او مورخ، منتقد ادبی و نویسنده آمریکایی‌ست که در زمینه تاریخ اروپای مرکزی، اروپای شرقی و هولوکاست تخصص دارد. تیموتی اسنایدر (Timothy D. Snyder) استاد تاریخ دانشگاه ییل و موسسه علوم انسانی در وین است و همچنین او در شورای مشورتی موسسه تحقیقات یهودی یوو و شورای روابط خارجی ایالات متحده عضویت دارد و یکی از فعالان کمیته وجدان موزه یادبود هولوکاست آمریکا به شمار می‌رود.

تیموتی اسنایدر در سال 1997 دکترای خود را از دانشگاه آکسفورد دریافت کرد و چندین کتاب پرفروش همچون «استبداد: بیست درس از قرن بیستم، سرزمین‌های خونین؛ اروپا بین هیتلر و استالین و بازسازی ملت‌ها» را نوشته است.

جوایز و افتخارات تیموتی اسنایدر:

- برنده جایزه هانا آرنت در سال 2013
- برنده جایزه کتاب لایپزیگ در سال 2012
- برنده جایزه آکادمی هنر و ادبیات آمریکا در سال 2012
- برنده جایزه رالف والدو امرسون در سال 2011 از طرف انجمن فی بتا کاپا
- برنده جایزه بنیاد علوم لهستان در سال 2017 به عنوان بالاترین افتخار علمی این کشور

در بخشی از کتاب صوتی استبداد: بیست درس از قرن بیستم می‌شنویم:

دست کشیدن از حقایق، دست کشیدن از آزادی‌ست. اگر حقیقی در کار نباشد، هیچکس نمی‌تواند قدرت را نقد کند؛ چون هیچ اساسی وجود ندارد که بر مبنای آن بتوان چنین کرد. اگر حقیقتی در کار نباشد، پس همه چیز نمایش و مضحکه‌ای بیش نیست. کیف هر چه پر پول‌تر، نورها کورکننده‌تر.

وقتی از تفاوت آنچه که می‌خواهید بشنوید و آنچه که عملا حقیقت موضوع است، چشم‌پوشی کنید به استبداد تن می‌دهید. اینگونه روی‌گردانی از واقعیت شاید طبیعی و خوشایند به نظر برسد اما نتیجه‌اش سقوط و اضمحلال شما به عنوان یک فرد انسانی و بنابراین فروپاشی هر نظام سیاسی مبتنی بر فردگرایی‌ست.

 ۳ ساعت و ۱ دقیقه، ۱۷۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰۰ ت - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۹ دقیقه
مقدمه: تاریخ و استبداد
۸ دقیقه
فصل اول: پیشاپیش اطاعت نکنید
۵ دقیقه
فصل دوم: از نهادها دفاع بکنید
۹ دقیقه
فصل سوم: حواس‌تان به کشور تک حزبی باشد
۹ دقیقه
فصل چهارم: در برابر چهره‌های جهان احساس مسئولیت داشته باشید
۵ دقیقه
فصل پنجم: اصول اخلاق صنفی-حرفه‌ای را از یاد نبرید
۷ دقیقه
فصل ششم: حواس‌تان به شبه نظامیان باشد
۶ دقیقه
فصل هفتم: اگر مجبورید مسلح باشید، فکورانه عمل کنید
۱۳ دقیقه
فصل هشتم: متمایز شوید
۹ دقیقه
فصل نهم: با زبان‌تان مهربان باشید
۱۱ دقیقه
فصل دهم: به حقیقت باور داشته باشید
۱۴ دقیقه
فصل یازدهم: تحقیق کنید
۳ دقیقه
فصل دوازدهم: با دیگران چهره به چهره شوید و گپ بزنید
۵ دقیقه
فصل سیزدهم: سیاست جسمانی را به کار ببندید
۸ دقیقه
فصل چهاردهم: پایه‌های زندگی خصوصی را محکم کنید
۵ دقیقه
فصل پانزدهم: در کارهای خیر مشارکت کنید
۶ دقیقه
فصل شانزدهم: از همتایان‌تان از کشورهای دیگر بیاموزید
۵ دقیقه
فصل هفدهم: حواس‌تان به کلمات خطرناک باشد
۱۳ دقیقه
فصل هجدهم: وقتی که محال از راه می‌رسد، آرامش خود را حفظ کنید
۶ دقیقه
فصل نوزدهم: میهن دوست باشید
۲۲ دقیقه
فصل بیستم: تا می‌توانید شجاع باشید

راهنمای دانلود کتاب صوتی استبداد: بیست درس از قرن بیستم

برای دانلود کتاب صوتی استبداد: بیست درس از قرن بیستم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  استبداد: بیست درس از قرن بیستم

نظرات کتاب صوتی استبداد: بیست درس از قرن بیستم

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.