دانلود کتاب صوتی امپراتوری اسلامی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی امپراتوری اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی امپراتوری اسلامی

کتاب صوتی امپراتوری اسلامی اثر فیلیس کورزین از مجموعه تاریخ جهان به چگونگی پیدایش و سقوط امپراتوری اسلامی می‌پردازد.

در 1400 سال پیش فتوحات مسلمانان که فتوحات اسلامی نیز نامیده می‌شود در صحرای عربستان بعد از ظهور دین تازه‌ای به نام اسلام به وقوع پیوست. در عرض یک دهه مرزهای بی‌شماری را درنوردید و در حدود یک قرن بعد در بخش‌های عمده‌ای از سه قاره آفریقا، آسیا، اروپا امپراطوری قدرتمندی را بنیان نهادند.

شالوده این امپراطوری و سوغات جنگجویان راه خدا برای این سرزمین‌ها دین اسلام بود. امپراتوری که این جنگجویان راه خدا ایجاد کردند در اوج خود بزرگ‌تر از امپراتوری روم بود و از اسپانیا و پرتغال در غرب تا مرزهای هندوستان و چین در شرق در امتداد داشت. امپراتوری اسلامی، در جریان این گسترش‌یابی، دین و زبان خود را برای مردمانی با پیشینه‌های قومی، دینی و زبانی مختلف به ارمغان آورد. نه امپراطوری‌های روم، بریتانیا، یا روسیه چنین جمعیت گوناگونی را به خود جذب کردند و نه هیچ امپراتوری دیگری پیش یا پس از آن.

به گفته پژوهشگر آلبرت هورانى، امپراتورى ‏اسلامى (The Islamic Empire) از وحدتى برخوردار بود که مرزهاى زمانى و مکانى را درنوردید؛ زبان عربى ‏توانست راه به دیوان بگشاید و در سر تا سر دنیا نفوذ کند؛ مجموعه دانشى که سلسله‌اى‏ از آموزگاران بلندآوازه آن را طى قرن‏‌ها انتقال دادند، جامعه‏‌اى اخلاقى را محفوظ نگه‏ داشت، حتى زمانى که فرمانروایان تغییر کردند؛ مکان‏‌هاى زیارتى، مکه و بیت‏‌المقدس، قطب‏‌هاى ماندگار دنیاى انسانى بودند، هر چند قدرت از شهرى به شهر دیگر نقل مکان مى‌‏کرد.

«مجموعه تاریخ جهان» سعی دارد چشم‌اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه‌های فرهنگی رخدادهای تاریخی،‌ اندیشه‌های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تاثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین‌النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن‌های جهانی تا امروز را شامل می‌شود. این مجموعه، نه تنها برای آشنایی خوانندگان و مخاطبانش با مبانی تاریخ تدوین شده است، بلکه در پی آگاه ساختن آن‌ها از این واقعیت است که زندگی‌شان بخشی از سرگذشت کلی انسان‌هاست. هر جلد از این مجموعه برداشتی جامع و روشن از یک دوره مهم تاریخ را به خواننده ارائه می‌کند.

 ۴ ساعت و ۳ دقیقه، ۲۲۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۹ دقیقه
پیشگفتار: امپراتوری که دنیا را تغییر داد
۲۵ دقیقه
فصل اول: پیدایش اسلام
۴ دقیقه
ضمائم فصل اول
۳۵ دقیقه
فصل دوم: برپایی امپراتوری
۶ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۳۳ دقیقه
فصل سوم: حکمرانی بر یک امپراتوری
۱ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۵ دقیقه
فصل چهارم: خلافت عباسیان
۵ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۲۴ دقیقه
فصل پنجم: عصر طلایی اسلام
۷ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۲۵ دقیقه
فصل ششم: دستاوردهای فکری و هنری عصر طلایی
۶ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۳۰ دقیقه
فصل هفتم: ظهور دودمان‌های منطقه
۸ دقیقه
ضمائم فصل هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی امپراتوری اسلامی

برای دانلود کتاب صوتی امپراتوری اسلامی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  امپراتوری اسلامی
میلاد مولائی فرد
۱۳۹۷/۱/۲۳
یکی از اصلی ترین اهداف کتب تاریخی ؛ آشنایی با گذشتگان و تکرار نکردن تجربه های آنها...
کتاب بسیار عالی و جامع. سپاس
مصطفی ابراهیمی
۱۳۹۷/۵/۳۰
بسیار جالب بود. برخلاف دیگر کتاب‌های تاریخ، نویسنده از دیدی دیگر تاریخ را ثبت کرده. اگر چه بعضی جاها هنوز جای بحث داره که ایا تحلیل بوده یا نه و اگر بوده درست است یا غلط.
زهرا بابایی
۱۳۹۷/۱/۱۶
ممنون . اطلاعات عمومی رو بشدت افزایش میده بشرط اینکه بیش از یکبار شنیده بشه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۳)