دانلود کتاب صوتی ایده ماندگار


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایده ماندگار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ایده ماندگار

کتاب صوتی ایده ماندگار (میکروکتاب) اثر پرفروش چیپ هیث و دن هیث، به شما می‌آموزد که چگونه ایده‌های نوین و بکر ذهن خود را پرورش دهید به طوری که در این دنیای پررقابت، موفق و اثرگذار باشید.

درباره‌ی کتاب صوتی ایده ماندگار:

آیا تاکنون برای شما پیش نیامده که ایده‌های خوب و مفیدی در ذهن داشته باشید و بخواهید آن را به شکلی ایده‌آل و اصولی پیاده‌سازی نمایید، اما ندانید باید از کجا کار خود را شروع کنید؟ جهان امروز، ‌جهان ایده‌های بکر و جدید است،‌ هر روز میلیون‌ها ایده در ذهن اشخاص شکل می‌گیرد. تعداد کثیری از این ایده‌ها به زبان آمده و حتی به مرحله‌ی اجرا می‌رسند، اما تنها تعداد اندکی از آن‌ها جاودانه می‌شوند.

چیپ هیث (Chip Heath) و دن هیث (Dan Heath) در میکروکتاب صوتی ایده ماندگار (Made to stick) می‌کوشند تا موضوعاتی را به شما ارائه دهند که در حیطه‌ی ماندگار کردن ایده‌ها و متقاعد کردن دیگران بتوانید از آن‌ها بهره ببرید. این نویسندگان نمونه‌های کاربردی بسیاری در این زمینه شرح داده‌اند و ابزارهایی را برای ماندگار کردن ایده‌هایتان معرفی کرده‌اند.

آن‌ها باور دارند اجرا نمودن و ماندگار کردن ایده‌ها مسئله‌ی بسیار مهمی است که به اندازه‌ی کافی مورد توجه عموم قرار نگرفته است. لذا با توجه به مطالعات و تحقیقاتی که در سال‌های اخیر در حوزه‌ی ماندگار کردن ایده‌ها صورت گرفته، این میکروکتاب را به نگارش درآورده است تا به اشخاص نشان دهد ایده‌های خود را چگونه طراحی نمایند تا جاودانه شوند.

در این میکروکتاب صوتی داستان‌های فراوانی برای رسیدن به هدف نهایی شرح داده شده که با عملی کردن این مثال‌ها و داستان‌ها، تحلیل‌های ملموسی از ایده‌های ماندگار در اختیار شما قرار می‌گیرد. علت اینکه بعضی از این ایده‌ها شکست می‌خورند، در حالی که بقیه موفق می‌شوند چه چیزی می‌تواند باشد؟ اگر بتوانید جواب این سوال را پیدا کنید، می‌توانید ایده خود را ماندگار نمایید. در میکروکتاب صوتی ایده ماندگار که در دسته‌ی ده کتاب برجسته‌ی حوزه‌ی کسب و کار سایت آمازون قرار دارد، به بررسی و مطالعه بر روی این موضوع پرداخته می‌شود.

نکوداشت های کتاب ایده ماندگار:

- اثری خواندنی و به دقت تحقیق شده. (Publishers Weekly)
- پرداختی هوشمندانه به فرهنگ معاصر. (School Library Journal)
- تفکربرانگیز، روشن‌گرانه و به شکل غافلگیرکننده‌ای بامزه. (Goodreads)

نویسندگان میکروکتاب صوتی ایده ماندگار را بیشتر بشناسیم:

چیپ هیث از دانشگاه استنفورد و دانشگاه A&M تگزاس فارغ‌التحصیل شده است. او را به عنوان یکی از نویسندگان درخشان و سرشناس در مجله‌ی فَست کُمپانی به حساب می‌آورند. هیث به تدریس رفتار سازمانی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه کسب و کار استنفورد مشغول است.

هیث محققی برجسته و تواناست، اغلب تحقیقات او در این زمینه است که چرا برخی از ایده‌ها در بازار بزرگ دوام می‌آورند و رشد می‌کنند. مقاله‌های وی در نشریه‌های ساینتیفیک آمریکن، فایننشال تایمز، واشنگتن پست، بیزنس ویک و روانشناسی امروز به چاپ رسیده‌اند.

دن هیث مشاور موسسه آموزشی دوک، در نوشتن این کتاب به چیپ یاری رسانده است. او برای مدتی به عنوان پژوهشگر در دانشکده کسب و کار هاروارد مشغول به فعالیت بوده و در حال حاضر متخصص طراحی و ارائه برنامه‌های آموزشی موسسه است. دن هیث همچنین یکی از مؤسسان شرکت «بهتر فکر کن» است، شرکتی که کتاب‌های درسی دانشگاهی تولید می‌کند.

میکروکتاب صوتی ایده ماندگار برای چه کسانی مناسب است؟

این میکروکتاب صوتی نکات مفید و ارزشمندی را در اختیار تمام اشخاصی قرار می‌دهد که می‌خواهند پیام مهمی را به مخاطبان خود رسانده و افق‌های تازه‌ای را در کسب و کارشان ایجاد کنند.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه‌گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه‌نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکروکتاب صوتی ایده ماندگار می‌شنویم:

در ارتش آمریکا هر اقدامی با برنامه‌ریزی پیش می‌رود. یک مقام ارشد دستور می‌دهد و بقیه آن را اجرا می‌کنند. همه می‌دانند که در خصوص دستور فرمانده کل چه وظیفه‌ای دارند و باید از چه تجهیزاتی استفاده کنند. اما در سیستم نظامی یک ایراد بزرگ وجود دارد و آن اینکه، بیشتر نقشه بدون استفاده باقی می‌ماند.

در واقع وقتی نیروهای نظامی در مقابل دشمن قرار می‌گیرند، ممکن است براساس نقشه خود سعی داشته باشند وارد نبرد شوند، اما دشمن هم نقشه‌های خود را دارد و اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی رخ می‌دهد.

برنامه‌ریزی خوب است، اما در میدان نبرد و در میان رقابت‌های پیچیده کار نمی‌کند. به همین دلیل است که در سال 1980 ارتش آمریکا تصمیم گرفت که از اصطلاحی به نام «قصد فرمانده» رونمایی کند. به زبان ساده مفهوم قصد فرمانده، به این موضوع اشاره دارد که نباید بیش از حد وارد جزئیات شوید. اگر در عملیاتی توانایی اجرای اولیه نقشه از دست شما خارج شد، به معنای لو رفتن همه نقشه و برنامه‌های شما نیست. در این صورت نیروها نیازی ندارند تا دائم از فرمانده دستور بگیرند. اگر هدف محافظت از یک تپه است باید آن را به هر طریقی که شده انجام دهند.

اما در این شرایط چگونه می‌توانیم ایده‌های خود را ماندگار کنیم؟ تنها راه آن ساده‌سازی ایده است. ایده‌ها باید آنقدر ساده باشند تا افراد با شنیدن آن به قلب آن ایده و هویت اصلی‌اش پی‌ببرند. هر ایده‌ای یک هدف اصلی دارد و هزاران هدف فرعی. به همین دلیل برای ساده کردن هر ایده باید به مهم‌ترین منظور و هدف آن‌ها بپردازیم. به همین راحتی.

 ۱ ساعت و ۵۲ دقیقه، ۱۰۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
میکروکتاب چیست؟
۱ دقیقه
درباره کتاب
۲ دقیقه
درباره نویسنده
۳ دقیقه
مقدمه
۱۶ دقیقه
فصل اول: حقیقتی درباره پاپ‌ کورن سینما
۲۴ دقیقه
فصل دوم: ساده
۱۸ دقیقه
فصل سوم: غیر منتظره
۱۶ دقیقه
فصل چهارم: ملموس
۹ دقیقه
فصل پنجم: معتبر
۹ دقیقه
فصل ششم: احساسی
۱۲ دقیقه
فصل هفتم: داستانی
۲ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

راهنمای دانلود کتاب صوتی ایده ماندگار

برای دانلود کتاب صوتی ایده ماندگار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ایده ماندگار

نظرات کتاب صوتی ایده ماندگار

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.
خلاقیت، میکروکتاب، میکروبوک، آموزش کارآفرینی، ایده های کارآفرینی، انگیزه در کارآفرینی، برنامه ریزی استراتژیک، اصول برنامه ریزی استراتژیک، پرفروش ترین نیویورک تایمز، پرفروش ترین کتاب سایت آمازون، کتاب پرفروش، دانلود کتاب موفقیت شغلی، روانشناسی اجتماعی چیست، روانشناسی اجتماعی به چه معناست، روانشناسی فردی و اجتماعی چیست، نمونه ایده های خلاقانه، تغییر زندگی، راه و رسم زندگی، کتاب ایده ی ماندگار، کتاب ایده عالی مستدام، کتاب ایده اثربخش، کتاب چگونه اندیشه و پیام خود را به تنور ذهن دیگران بچسبانیم، کتاب چرا بعضی از ایده ها می میرند و بعضی می مانند، کتاب چگونه ایده های ماندگار بسازیم، معرفی کتاب ایده عالی مستدام، کتاب صوتی ایده ی ماندگار، کتاب صوتی ایده عالی مستدام، کتاب صوتی ایده اثربخش، کتاب صوتی چگونه اندیشه و پیام خود را به تنور ذهن دیگران بچسبانیم، کتاب صوتی چرا بعضی از ایده ها می میرند و بعضی می مانند، کتاب صوتی چگونه ایده های ماندگار بسازیم، معرفی کتاب صوتی ایده عالی مستدام، Chip Heath، Dan Heath، Made to stick، why some ideas survive and others die