دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب موبی دیک


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خلاصه کتاب موبی دیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خلاصه کتاب موبی دیک

کتاب صوتی خلاصه کتاب موبی دیک نوشته‌ی هرمان ملویل شاهکاری فراموش نشدنی از ادبیات آمریکا به شمار می‌آید که به ماجراجویی‌های ملوانی به نام اسماعیل می‌پردازد. در کتاب حاضر، نهنگی بزرگ باعث شده تا یکی از پاهای اسماعیل از بین برود و اکنون او به دنبال انتقام پای خود است.

درباره‌ی رمان موبی دیک:

موبی دیک (Moby Dick) مشهورترین رمان هرمان ملویل (Herman Melville) محسوب می‌شود که در سال 1851 انتشار یافت. راوی این کتاب کلاسیک مردی به نام اسماعیل است که در سفری دریایی، پای خود را از دست می‌دهد و او نهنگ بزرگی را عامل این حادثه می‌داند. اکنون تنها چیزی که اسماعیل به آن فکر می‌کند انتقام است. او تصمیم دارد تا این نهنگ را شکار کند و این‌گونه است که سفر پرمخاطره‌ی خود را آغاز می‌کند.

انتشار موبی دیک در سال 1851 چندان موفقیت‌آمیز نبود اما پس از مرگ نویسنده‌اش مورد استقبال قرار گرفت و منتقدان بسیاری آن را شاهکاری بزرگ دانستند و اکنون به عنوان یکی از بهترین آثار ادبیات آمریکا شناخته می‌شود.

رمان جذاب موبی دیک در گروه صد کتاب برتر روزنامه‌ی گاردین قرار دارد و چهره‌های ادبی بزرگی مانند فاکنر و دی‌اچ لارنس آن را تحسین کرده‌اند.

اقتباس‌های سینمایی از رمان موبی دیک:

این اثر محبوب و پرطرفدار بارها مورد اقتباس قرار گرفته اما در میان همه‌ی اقتباس‌ها معروف‌ترین آن در سال 1956 توسط جان هیوستون ساخته شده است. هیوستون که یکی از بهترین کارگردان‌های سینمای ماجراجویانه قرار دارد توانست فیلمی به یادماندنی خلق کند. این فیلم برای ایرانیان نیز آشنا به شمارمی‌آید؛ چرا که بارها از رسانه‌ی ملی پخش شده است.

نکوداشت‌های رمان موبی دیک:

- شاهکاری در داستان سرایی و رئالیسم نمادین. (Barnes & Noble)
- این داستان جذاب ملویل، با شور و احساس، روح آدمی را کاوش می کند. (American Literature)
- آکنده از حقایق، افسانه ها و جزئیاتی که ملویل از طریق تجربه ی شخصی به دست آورده است. (Amazon)

با هرمان ملویل بیشتر آشنا شویم:

هرمان ملویل رمان‌نویس، شاعر و نویسنده‌ی مشهور آمریکایی است که در سال 1819 در نیویورک متولد شد. هرمان در خانواده‌ای نسبتاً ثروتمند به دنیا آمده بود اما در 11 سالگی به دلیل ورشکسته شدن پدر خود مجبور شد در مزرعه کارگری کند. وی در هجده سالگی به عنوان ملوان مشغول به کار شد. اولین تجربه‌ی دریایی او چندان خوشایند نبود و او پس از اتمام اولین سفر خود، این شغل را رها کرد اما دوباره به ملوانی روی آورد و در صید نهنگ شرکت کرد. باز هم نتوانست فضای کشتی را تحمل کند و تصمیم به فرار گرفت. فرار موفقیت‌آمیز بود اما هرمان شوربخت بعد از فرار خود مجبور شد یک ماه در جزیره‌ی تپیس با آدم‌خوارها زندگی کند. ملویل این تحربه‌ی شگفت‌انگیز را در نخستین کتاب خود با عنوان تای پی نوشته است.

هرمان ملویل سرانجام پس از 72 سال زندگی پرماجرا در گذشت و آخرین رمان او بیلی باد ناتمام ماند.

در بخشی از کتاب صوتی خلاصه کتاب موبی دیک می‌شنویم:

یکی دو هفته از آخرین صحنه‌ی وال‌گیری‌ای که نقل شد می‌گذشت و ما آهسته بر روی دریای خواب‌گرفته‌ی بخارآلود نیم‌روز پیش می‌رفتیم و از دریا بوی خاصی می‌آمد که چندان خوش‌آیند نبود.

استاب گفت: «حاضرم شرط ببندم که جایی در این حوالی چندتا از آن وال‌ها که آن روز زوبین زدیم روی آب آمده. فکر می‌کردم دیگر پیدایشان شود.»

در آن دم، بخارهایی که جلوی کشتی بودند، به کناری رفتند و از دور کشتی‌ای پیدا شد که شراع‌های خمیده‌ی آن نشان می‌داد والی باید کنارش بسته باشد. به تدریج که نزدیک شد پرچم را بر بالای کشتی دیدیم و از ابر گردان لاشخوران دریایی که دور کشتی می‌چرخیدند و بالا می‌رفتند آشکار بود والی که کنارش بسته چیزی بود که وال‌گیران، وال ترکیده می‌نامیدند.

 ۳ ساعت و ۳۵ دقیقه، ۱۹۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۴۳ دقیقه
قسمت اول
۴۱ دقیقه
قسمت دوم
۴۲ دقیقه
قسمت سوم
۲۸ دقیقه
قسمت چهارم
۶۲ دقیقه
قسمت پنجم

راهنمای دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب موبی دیک

برای دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب موبی دیک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خلاصه کتاب موبی دیک

نظرات کتاب صوتی خلاصه کتاب موبی دیک

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.