دانلود کتاب صوتی پیرمرد و دریا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیرمرد و دریا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پیرمرد و دریا

کتاب صوتی پیرمرد و دریا نوشته‌ی ارنست همینگوی، داستان پیرمردی ماهی‌گیر به نام سانتیاگو را به تصویر می‌کشد که با وجود نداشتن هیچ صیدی با پشتکار فراوان هر روز به دریا می‌رود و سرانجام روزی برای به دام انداختن یک ماهی عظیم وارد نبردی سخت و جان فرسا می‌شود. این نویسنده مشهور آمریکایی با نوشتن این کتاب توانست برنده‌ جایزه‌ ادبی نوبل و پولتیزر شود.

درباره کتاب صوتی پیرمرد و دریا:

آخرین اثر داستانی ارنست همینگوی که در زمان حیاتش منتشر شد و تاثیر فراوانی بر دریافت جایزه نوبل این نویسنده داشت، کتاب صوتی پیرمرد و دریا (The Old Man and the Sea) نام دارد. رمانی کوتاه که در سال 1951 نوشته و سال بعدش در شماره یکم مجله لایف (Life) منتشر شد و طی مدت دو روز بیش از پنج میلیون نسخه از این محله به فروش رفت.

کتاب پیرمرد و دریا از ماندگارترین آثار همینگوی به شمار می‌رود و باعث شد حضور او در دنیای ادبیات باثبات‌تر و مهم‌تر جلوه کند. این داستان با زبانی ساده و قدرتمند نوشته شده و درباره مفاهیمی همچون شجاعت در برابر شکست سخن می‌گوید.

داستان کتاب پیرمرد و دریا از جایی آغاز می‌شود که سانتیاگو پیرمردی ماهیگیر از اهالی کوباست که 84 روز از آخرین صید ماهی‌اش می‌گذرد اما با تمام توان خود و بدون هیچ ناامیدی به رودخانه می‌رود تا بتواند ماهی را شکار کند. او روز بعد باز هم تصمیم می‌گیرد که به نقطه‌ای دور از دریا برود و تمام تلاشش را انجام دهد. تا اینکه یک نیزه ماهی بزرگ طعمه سانتیاگو را می‌بلعد اما این پیرمرد به خاطر سنگینی وزن ماهی توان کشیدن آن را به درون قایق ندارد. سرانجام پس از سه روز تلاش بی‌وقفه و نبردی بی‌امان و سخت میان آن دو، سانتیاگو موفق می‌شود.

نویسنده با این داستان نمادین می‌خواهد نبرد میان امید و ناامیدی را به تصویر بکشد و پیرمرد این داستان بهترین نماد برای تلاش کردن و مصمم بودن است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی پیرمرد و دریا:

- برنده جایزه پولیتزر برای بخش داستانی (1953)
- برنده جایزه (Premio Bancarella (1953
- فینالیست جایزه کتاب ملی برای بخش داستانی (1953)

نکوداشت‌های کتاب صوتی پیرمرد و دریا:

- داستانی عمیق و چالش برانگیز. (Common Sense Media)
- بهترین [اثر] او. زمان نشان خواهد داد که این بهترین اثر در میان همه‌ی ماست؛ منظورم [بهترین کار]خودش و معاصرانم است. (William Faulkner)
- بهترین داستانی که همینگوی نوشته است... هیچ صفحه‌ای از این شاهکار نمی‌توانست به شکلی بهتر یا متفاوت به تحریر درآید. (Sunday Times)

کتاب صوتی پیرمرد و دریا به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به آثار ادبیات کلاسیک علاقه دارید و می‌خواهید داستانی کوتاه و تاثیرگذار را بشنوید، این کتاب برای شما مناسب است.

ارنست همینگوی را بیشتر بشناسیم:

او داستان نویس و روزنامه نگار آمریکایی بود که به عنوان یکی از تاثیرگذارین نویسندگان قرن بیستم شناخته می‌شود و سبک خاص و جدید نگارشی‌اش، تغییراتی در شیوه داستان نویسی به وجود آورد. ارنست میلر همینگوی (Ernest Hemingway) بیشتر کارهای خود را بین سال‌ها 1920 تا 1950 نوشت و سرانجام موفق شد در سال 1954 برنده جایزه نوبل ادبیات شود.

همینگوی هفت رمان، شش مجموعه داستان کوتاه و دو اثر غیرداستانی از خود منتشر کرده که بسیاری از نوشته‌هایش جز آثار کلاسیک ادبیات آمریکا به حساب می‌آید. برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: «وداع با اسلحه، پیرمرد و دریا، برف‌های کلیمانجارو، زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید، برنده هیچ نمی‌برد، مرگ در بعد از ظهر، مردان بدون زنان، خورشید همچنان می‌دهد»

ارنست همینگوی در سال 1899 در روستای اوک پارک در ایالت ایلینوی به دنیا آمد و تا پایان عمر خود زندگی پرماجرایی را تجربه کرد و چهره‌ای تحسین برانگیز برای نسل‌های بعدی خود شد.

او دوران جوانی خود را در جنگ جهانی اول گذارند و در سال 1918 در جبهه‌های نبرد نیز به شدت زخمی شد و به خانه بازگشت. تجربیات او از وقایع باعث نوشتن رمان «وداع با اسلحه» شد. پس از آن‌ها در سال 1922 با اولین همسر خود از چهار همسرش ازدواج کرد و به پاریس آمد. او در آن دوران به عنوان خبرنگار فعالیت می‌کرد و تحت تاثیر نویسندگان و هنرمندان مدرنیست آن زمان بود.

سرانجام پس از سال‌ها فعالیت ادبی، او همراه با آخرین همسر خود از سال 1959 در کوبا زندگی کرد و در سال 1961 با شلیک اسلحه‌ای به زندگی خود پایان داد.

در حال حاضر برای بزرگداشت این نویسنده بزرگ هر ساله جایزه‌ای ادبی به نام جایزه قلم همینگوی را به نخستین کتاب یک داستان نویس اعطا می‌کنند.

در بخشی از کتاب صوتی پیرمرد و دریا می‌شنویم:

به محض اینکه آفتاب فرونشست، به خاطر آورد که به خودش اعتماد به نفس بیشتری بدهد. زمانی را به خاطر آورد که در یک نی فروشی در کازابلانکا بود. هنگامی که با یک سیاه پوست درشت هیکلی از سینفوئگوس مچ می‌انداخت؛ آن سیاه پوست قوی‌ترین مرد عرشه بود. آنان یک شب و یک روز آرنج‌هایشان را پشت خط گچی که روی میز کشیده شده بود، نگه داشتند؛ در حالی‌که ساعدشان را بالا گرفته بودند و دست‌شان دست دیگری را با تمام قدرت و شدت می‌فشرد.

هر یک می‌کوشید که دست دیگری را روی میز بخواباند. مبالغ زیادی روی هر دوی آن‌ها شرط بندی کرده بودند و آدم‌ها زیر نور چراغ نفتی به میخانه وارد و خارج می‌شدند و او به بازو و دست سیاه پوست خیره مانده بود.

آن‌ها ناچار شدند که هر چهار ساعت یک بار بعد از اولین هشت ساعت داور عوض کنند؛ چرا که داورها باید می‌رفتند و می‌خوابیدند. خون از زیر ناخن‌ها و انگشت‌های سیاه پوست بیرون می‌تراوید و آنان در چشمان یکدیگر خیره شده و به دست‌ها و ساعدهای همدیگر نگاه می‌کردند.

 ۴ ساعت و ۲۴ دقیقه، ۲۴۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۱ دقیقه
بخش اول
۲۲ دقیقه
بخش دوم
۲۶ دقیقه
بخش سوم
۲۷ دقیقه
بخش چهارم
۲۸ دقیقه
بخش پنجم
۲۷ دقیقه
بخش ششم
۲۲ دقیقه
بخش هفتم
۲۴ دقیقه
بخش هشتم
۲۹ دقیقه
بخش نهم
۲۹ دقیقه
بخش دهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی پیرمرد و دریا

برای دانلود کتاب صوتی پیرمرد و دریا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پیرمرد و دریا

نظرات کتاب صوتی پیرمرد و دریا

Rozbeh Aghighi
۱۳۹۹/۱۱/۳۰
اثری ماندگار و بسیار توانمند است ولی با اینکه گوینده بسیار حرفه‌ای عمل کرده اما در دو گویش متن یکی زمانی که ماهی در حال دور زدن به دور قایق است حلقه‌ها که کوچکتر میشود یک با عبارت حلقه بزرگتر میشود را به اشتباه تکرار میکند دوم هنگام حمله کوسه ماهی در مرحله دوم چاقو پیر مرد به دریا می‌افتد ولی باز و دارد با چاقو می‌جنگد فکر کنم این اشتباه در تهیه متن گویش رخ داده که به اثری به این مهمی خدشه وارد میکند به هر حال امیدوارم چنین کارهای پر تلاشی با بازنگری دقیق ارایه شود تا هم شنونده هم گوینده هم سرمایه گذار رضایت کامل را احساس کنند. دوست داشتم ستاره پنج بدهم ولی به جهت توجه دقت بیشتر سه ستاره دادم این به معنی خدشه در شیوایی سخن گفتن گوینده نیست
آریا سعادت
۱۳۹۹/۱۱/۲۴
داستان عالی و جذاب صدای گوینده هم عالی
مشاهد همه نظرات (۲)