معرفی و دانلود رایگان خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی
قیمت:
رایگان - 0€
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی

بحث‌های اخلاقی به فرایند بهبود شخصیت انسان‌ها می‌پردازند، بااین‌حال تعداد زیادی از افراد هستند که از چنین بحث‌هایی فراری‌اند. بروس واینستین که متخصص این حوزه است در خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی تلاش می‌کند تا معنا و اهمیت واقعی اخلاقیات و هوش اخلاقی را در زندگی انسان‌ها نشان بدهد.

درباره‌ی خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی

هوش عاطفی ازجمله مفاهیم روان‌شناختی است که امروزه تعداد زیادی از افراد جامعه با آن آشنا هستند و از اهمیتش خبر دارند. اما بروس واینستین (Bruce Weinstein) در خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی (Ethical Intelligence) که درواقع متن یکی از سخنرانی‌های اوست، ما را با مفهومی جدید و بسیار مرتبط با هوش عاطفی آشنا می‌کند که اغلب افراد از اهمیت آن غافل مانده‌اند. این مفهوم که هوش اخلاقی نامیده می‌شود، راهنمای ما در بسیاری از مراحل و چالش‌های زندگی است. این هوش اخلاقی است که در بسیاری از مواقع بحرانی به ما می‌گوید که باید چه‌کار کنیم و تصمیم درست کدام است.

معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی

از نظر بروس واینستین در خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی، مواردی مانند آسیب نرساندن به دیگران، انصاف داشتن، سروسامان دادن به اوضاع، احترام گذاشتن و محبت کردن، ازجمله فاکتورهای بسیار مرتبط با هوش اخلاقی هستند. اخلاق در جامعه تبدیل به کلمه‌ای کلیشه‌ای شده و همیشه مباحث مرتبط با نبایدها و خطاها را به ذهن متبادر می‌کند. اما از نظر بروس واینستین، اخلاق مفهومی بسیار عمیق‌تر و پایه‌ای‌تر از این‌هاست که نمی‌توان نقش آن را در زندگی هیچ فردی انکار کرد.

بسیاری از مشکلاتی که هر فرد در زندگی شخصی و کاری خود با آن‌ها مواجه می‌شود، ناشی از دست‌کم گرفتن اهمیت هوش اخلاقی و تقویت آن هستند. نادیده گرفتن این موضوع باعث می‌شود که در بسیاری از دوراهی‌های سرنوشت‌ساز زندگی، تصمیم اشتباهی بگیریم که فرصت‌های طلایی آینده‌مان را می‌سوزاند. بروس واینستین در فعالیت‌های حرفه‌ای خود، از جمله این سخنرانی که در قالب خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی درآمده است، تلاش می‌کند تا افراد بیشتری را متوجه اهمیت تقویت کردن هوش اخلاقی کند و دیدگاهی تازه نسبت به اخلاقیات را به آن‌ها ببخشد.

خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی را نشر صوتی کلید آموزش با صدای مهدی سعادتی و براساس ترجمه‌‎ی موعود کوهکن منتشر کرده است.

خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی برای چه کسانی مناسب است؟

خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی برای مخاطبان کتاب‌های اخلاق حرفه‌ای، انواع هوش، مدیریت و موفقیت جذاب خواهد بود.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی می‌شنویم

آسیب نرسوندن یه قاعده‌ی نشئت‌گرفته از مهار کردن و خودداری از انجام کاریه. درحالی‌که جلوگیری از آسیب به ما می‌گه که باید کاری انجام بدیم. نمونه‌ی خیلی بارز که همه‌ی ما تو زندگی‌مون با اون مواجهیم رفتن به یه مهمونی کاریه. وقتی که می‌بینین همکارتون خیلی حالش بده و می‌خواد مهمونی رو ترک کنه و سوار ماشینش بشه، هوش اخلاقیتون بهتون چی می‌گه؟ کلیدهاش رو ازش بگیرین. یه تاکسی برای اون بگیرن یا خودتون برسونیدش. هر کاری به‌غیر از اینکه اجازه بدین همکارتون تو معرض خطر و آسیب قرار بگیره که همون جلوگیری از آسیبه.

دومین مفهومی که با قاعده‌ی آسیب نرسونین ارتباط خیلی نزدیک و تنگاتنگی داره، به حداقل رسوندن آسیبیه که قابلیت پیشگیری نداره. بیاین با این حقیقت روبه‌رو بشیم که بعضی مواقع باید کارهایی رو انجام بدیم که به دیگران آسیب می‌زنه. برای مثال اگه وقت این رسیده به یه رابطه‌ای پایان بدیم، خب قطعاً دردناک و آسیب‌زننده‌س؛ برای هر دو طرف. و ممکنه باعث بشه که رابطه‌ی دوستی‌تون برای همیشه از بین بره. اما این کار باید انجام بشه.

فهرست مطالب کتاب صوتی

54 دقیقه
هوش اخلاقی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی
نویسنده
مترجمموعود کوهکن
گویندهمهدی سعادتی
ناشر صوتیانتشارات کلید آموزش
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابMP3
مدت۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی

فائقه
۱۴۰۲/۶/۱۱
از نظر من کتاب خوب ومفیدی یه کتاب یک ساعته وخیلی ساده وروان در مورد اخلاق ورفتار ما و مردم صحبت میکنه و کاربردیه اینکه در مورد کسی انتقاد بد و تند نکنیم و یا اگه کسی به ما انتقاد کرد اگه سازنده است در نظر داشته باشیم ولی اگه به صورت بد ودائم از ما انتقاد میشه اهمیت ندیم در محل کار وجایی در مورد بحث سیاست نکنیم واگه کسی در مورد سیاست نظرش با ما یکی نباشه ناخودآگاه روی دیدگاه ما اثر میزاره که اون شخص آدم خوبی نیست در حالی که اختلاف نظر داشتن با ماربطی به خوب یا بد بودن نداره و در نهایت این کتاب توصیه میشه دوست زیبا وخوش اخلاق من
محمد فلاح
۱۴۰۲/۷/۷
درسته که خیلی از مباحث این کتاب رو خودم میدونم و فکر میکنم هر انسانی که از شعور بهرمنده اینارو میدونه. ولی متاسفانه من وقتی یاد اخلاق میافتم که کار از کار گذشته و از هوش اخلاقی استفاده نکردم. این نشون میده من چقدر درگیر این جو زندگی اجتماع شدم که ساده‌ترین و بدیهی‌ترین مسائل انسانیت رو فراموش کردم. حالا که فکر میکنم میبینم خیلی چیزا جز هوش اخلاقی هست که در طول روز فراموش میکنم و فرصت ‌هایی که امکان داره به یک شاه راه موفقیت برسه نادیده میگیرم. به امید بیداری👑
پارلا آریا منش
۱۴۰۲/۶/۱۵
با درود و احترام، این کتاب از بدیهیات گفته، البته به نکاتی که اشاره کرده بابت هوش اخلاقی، باید در جامعه رعایت بشه و مدرسه و خانواده اینا رو باید درست انتقال بدن. که متاسفانه بابت سطحی‌ترین چیزا ما در بزرگسالی، بابت دفاع از سطحی‌ترین حقوق شهروندی و غیره... باید تذکر بدیم.
میخوام بگم نوشتن کتاب این
بابت مسائل، فایده نداره، با اینکه نویسنده زحمت کشیدن مثالهای خوب و قابل فهمی هم بکار بردن.
باید فرهنگ سازی جدی از ابتدای زندگی صورت بگیره.
کسی که این بدهیات رو نمیدونه قطعا کتاب هم نمیخونه.
ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۲/۶/۲۵
بروس واینستین در کتاب هوش اخلاقی، گویا از مزایای اخلاق مداری صحبت می‌کند (البته کتاب نیست سخنرانی واینستین است)
اینکه اخلاق رعایتش کاری تعهدی و ذاتی است و به منش افراد بستگی دارد یک بار دیگر در این مجال بررسی شده است.
با اینکه شروع و پردازش اطلاعات دهی واینستین در سخنرانی‌اش خلاقانه و ویژه خودش
است اما مطلبی برای آگاهی بیشتر به من نداد!
البته چون کتاب صوتی است گوش دادن آن در هنگام کاری دیگر مزید بر فایده بود و چندپتانسیلی بود.
یاسر عاقل
۱۴۰۲/۶/۲۹
یاسر عاقل هستم واقعا کتاب فوق العاده‌ای من بارها بارها گوش دادم و با هر مفاهیم کتاب تو زندگی شخصی و چالشهای پیش رو مصداق تهیه کردم که برام جذاب ولذت بخش بود بحث هوش اخلاقی رو با هوش اجتماعی و باهوش عقلانی به مقایسه چالش کشیدم و در کتاب به ما کمک با استفاده این آگاهی آسیب‌های وارد به خود اطراف به و حداقل برسانیم آگاهانه ودیدی ودیدی وسیع به مسائل نگاه کنیم و ما خواهیم توانست از تعاملات خود سر بلند بر بیاییم و تشکر از پشتیبانان کتابراه.
Sara Asadpour
۱۴۰۲/۸/۹
کتاب به زبان ساده، و قابل فهم نوشته شده است، صدای گوینده رسا و‌خوب است، نویسنده هوش اخلاقی رو معنی کرده. و آن را به پنج قاعده تقسیم کرده است. این قواعد باعث میشود ارتباطمان با خودمان و دیگران بهتر شود. در کتاب اشاره‌ای به روش ساندویجی شده. که برای انتقاد از دیگران اول باید از آن‌ها تمجید کرد سپس و انتقاد مجددا تمجید،
ترس، بی حوصلگی و عدم تمرکز باعث میشود نتوانیم قواعد هوش اخلاقی را در زندگی پیاده کنیم.
رضایی
۱۴۰۲/۷/۴
کتاب هوش اخلاقی به نظرم یک کتاب صوتی از جمع بندی رفتار و اخلاقی که ما باید در اجتماع و علاوه براین دراحترام به اطرافیان رعایت کنیم را به صورت خلاصه وار بیان کرده. البته بصورت بدیهی رعایت می‌شه و در جامعه حاکم هست را بصورت علمی و با مثال به این بحث پرداخته. و در آخر پیشنهاد میدهم که یک ساعت وقتتون برای این کتاب صوتی برنامه ریزی کنید. متشکرم
نیلوفر کیانی
۱۴۰۲/۶/۳۰
خیلی از مشکلاتی که هر کسی تو زندگیش داره به خاطر دست کم گرفتن هوش اخلاقیه هوش اخلاقی میگه تو زندگیت انصاف داشته باش و به دیگران آسیب نرسون و به دیگران احترام بزار و محبت کن
نویسنده این کتاب میخواد بگه اخلاق نقش خیلی عمیقی تو زندگی داره که نمیشه انکارش کرد
واقعا پیشنهاد میکنم این کتاب و حتما مطالعه کنید یا گوش کنید
ملیحه
۱۴۰۲/۷/۲۹
5 قاعده هوش اخلاقی١- آسیب نرساندن (خود داری) مهارکردن ٢-اوضاع و شرایط خودتونو بقیه رو بهتر کنیدبه حداقل رسوندن آسیب ٣- به دیگران احترام بگذارید ٤-منصف باشید (چقدر پایدار به منصف بودن هستید (نرم افزار فریدم) زمانتون رو مدیریت کنید ٥- دوستداشتنی باشید عشق و محبت درونی نسبت به دیگران داشته باشید
علی
۱۴۰۲/۶/۴
ببینید تمریناتشو انجام بدین قطعا به این قدرت میرسید ولی خب میدونید دیگه هر چیزی‌ی سختی‌ای داره این قدرت هم واقعا چیزه سختیه به دست آوردنش اگه واقعا میخاید بدست بیارید و براش تلاش میکنید خرید کنید وگرنه چیزی جز دانایی درباره بدن و فرکانس‌های قدرت دسگیرتون نمیشه
نگار فومن
۱۴۰۲/۷/۹
این کتاب رو چندین بار باید خوند یا گوش کرد، برای درکش باید خودت رو در اون محیط و شرایط که میگه بزاری. با خوندنش میتونی بفهمی که با چه رفتاری به اطرافیانمان آسیب میزنیم و چه کاری اصلا درست نیست. و جالب اینکه اومده هوش اخلاقی رو با هوش اجتماعی و عاطفی مقایسه کرده.
Foad Abdollahpour
۱۴۰۲/۶/۷
هوش اخلاقی ظرفیت و توانایی درک درست از اخلاق، داشتن اعتقادات اخلاقی قوی و عمل به آن‌ها و رفتار درجهت صحیح و درست است. این کتاب صوتی در مورد هوش اخلاقی به کاربرد اصول اخلاقی در اهداف، ارزش‌ها و عملکرد شخصی افراد بسیار کمک می‌کند.
شیما مرادی
۱۴۰۲/۶/۲۴
سلام و عرض ادب لطفا از نویسندگان مسلمان مصری استفاده کنید نویسندگان اهل سنت کتابهای زیادی دارند در ایران ترجمه شده‌اند فقط پی دی اف دارند خیلی سخته این همه کتاب نویسنده مسیحی میگذارید خوبه ولی کتابهای قرضاوی و عمروخالد بگذارید متشکرم
اسماعیل خدامرادی
۱۴۰۲/۶/۱۷
سلام
کتاب خوبیست هم در مورد تفکرات شخصی وهم در مورد برخورد بایک نفر یا یک جمع ومیتوانه راهنمای خوبی هم برای موفقیتش شخصی باشه هم در مذاکرات جمعی واقعاً ارزش داره برای گوش دادن به این کتاب وقت گذاشت به همه علاقمندان به کتاب توصیه میکنم
زهرا زهراوی
۱۴۰۲/۵/۳۰
اخلاق شاید قانونی نباشد اما در ناخودآگاه انسان قوانین نانوشته‌ای دارد که همه انسانها به آن پایبند هستند و آن را درک می‌کنند.
مشاهده همه نظرات 63

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی هوش اخلاقی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.