معرفی و دانلود کتاب صوتی انقلاب فرهنگی چین

عکس جلد کتاب صوتی انقلاب فرهنگی چین
قیمت:
58000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انقلاب فرهنگی چین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انقلاب فرهنگی چین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی انقلاب فرهنگی چین

کتاب صوتی انقلاب فرهنگی چین اثر دیوید پیتروزا از مجموعه تاریخ جهان به رویدادهای انقلاب فرهنگی کشور چین و پیامدهای حاصل از آن می‌پردازد.

انقلاب فرهنگی چین (The chinese Cultural revolution)، مجموعه‌ای از دگرگونی‌های اجتماعی و تغییرات سیاسی در جمهوری خلق چین بود که در سال ۱۹۶۶ به دستور مائو تسه‌تونگ و توسط جیانگ چینگ سازماندهی شد. مائو هدف از آغاز کارزار انقلاب فرهنگی را مبارزه با چهار عامل کهنه در فرهنگ چین و مبارزه طبقاتی با بورژوازی (دسته‌ی بالاتر یا مرفه و سرمایه‌دار در جامعه) اعلام کرده بود، اما در عمل انقلاب فرهنگی به تصفیه حزب کمونیست چین از تمامی رقبای سیاسی‌اش انجامید. در قلع و قمع انقلاب فرهنگی که تا سال ۱۹۷۶ رسماً ادامه داشت، دانشگاه‌ها تعطیل شدند، بیش از ۱.۵ میلیون چینی کشته‌ شدند و بسیاری از آثار فرهنگی ارزشمند در چین و تبت به بهانه‌ی مبارزه با مظاهر سنتی و فرهنگی سرمایه‌داری، تخریب شدند.

تلاش مائو برای بازیابی قدرت نامحدود به منظور عملی ساختن دریافتی رادیکال از انقلاب سوسیالیستی جان میلیون‌ها نفر را گرفت و میلیون‌ها نفر دیگر زندانی شدند. اما برای شناخت بیشتر انقلاب فرهنگی چین لازم است تقریباً یک قرن تاریخ و هزاران سال فرهنگ چین درک شود. دیوید پیتروزا (David Pietrusza) در کتاب انقلاب فرهنگی چین سعی دارد این واقعه مهم را به انجام برساند. زمانی که چین پیشرفته‌ترین کشور جهان بود در دوره دودمان «هان» زمانی که بخش‌های عمده اروپا و تمام قاره آمریکا در بربریت به سر می‌بردند. دهقانان و کارگران چینی از فقر و ستم هولناکی رنج می‌بردند. زمین‌داران و صاحبان کسب و کار ثروتمند می‌شدند، در حالی که میلیون‌ها چینی معمولی زندگی توأم با فقر جانکاهی را تحمل می‌کردند. در قرن نوزدهم قحطی‌ها و سیل‌های بزرگ چین را درنوردید و شرایط دشوار را دشوارتر کرد. کشورهای متجاوز غربی نظیر بریتانیا و فرانسه از مشکلات چین کاملا بهره‌برداری کردند و بخش‌هایی از خاک چین را به تصرف خود درآوردند و بر بخش‌هایی هم که تصرف نکرده بودند مسلط شدند. چنین رفتاری گونه‌ای حسن ملی در میان مردم چین به وجود آورد، به طوری که آرزویشان این بود که از سلطه خارجی رهایی یابند.

مجموعه تاریخ جهان سعی دارد چشم‌اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه‌های فرهنگی رخدادهای تاریخی، اندیشه‌های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تاثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین‌النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن‌های جهانی تا امروز را شامل می‌شود. این مجموعه، نه تنها برای آشنایی خوانندگان و مخاطبانش با مبانی تاریخ تدوین شده است، بلکه در پی آگاه ساختن آن‌ها از این واقعیت است که زندگی‌شان بخشی از سرگذشت کلی انسان‌هاست.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
13 دقیقه
پیشگفتار: در پی ملتی سعادتمندتر
31 دقیقه
فصل اول: شرق سرخ است
5 دقیقه
ضمائم فصل اول
20 دقیقه
فصل دوم: شکاف در رهبری چین
5 دقیقه
ضمائم فصل دوم
29 دقیقه
فصل سوم: آغاز انقلاب فرهنگی
8 دقیقه
ضمائم فصل سوم
22 دقیقه
فصل چهارم: گاردهای سرخ، ترور سرخ
6 دقیقه
ضمائم فصل چهارم
21 دقیقه
فصل پنجم: ورق بر می‌گردد
9 دقیقه
ضمائم فصل پنجم
34 دقیقه
فصل ششم: مرگ لین پیائو
11 دقیقه
ضمائم فصل ششم
27 دقیقه
فصل هفتم: چین پس از انقلاب فرهنگی
7 دقیقه
ضمائم فصل هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی انقلاب فرهنگی چین
نویسنده
مترجممهدی حقیقت خواه
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه صوتی
58000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی انقلاب فرهنگی چین

سعید برزگر
۱۴۰۲/۴/۳۱
عجیبه! دقیقا زمانی مطالبه دموکراسی و آزادی در چین گرفتار کمونیسم بوجود اومد که آقای دن شیایو پینگ تونسته بود با اصلاحات کشاورزی و حمایتی وضعیت معیشت رو در حد غیرقابل انتظاری بهبود ببخشه و تحول زیادی به لحاظ اقتصادی و سطح کیفیت زندگی مردم رقم بزنه... اگه حادثه میدان تیان آن من اتفاق نمی‌افتاد شاید در تاریخ اون کشور قهرمان ملی لقب میگرفت... ولی با کشتار و سرکوب پیش آمده به ضد قهرمان تبدیل شد...
مجدالدین خراسانی
۱۳۹۸/۸/۳۰
بنام خدا؛

کتاب تاریخی، نشان دهنده اندیشه کمونیستی فاشیستی، اجبار، تحمیل عقیده، فراموش کردن تاریخ... و غیره غیره... است. که خواننده را متوجه می‌کند که هیچ وقت زیر بار نگرش ایدئولوژیک نریم.
زهرا بابایی
۱۳۹۷/۶/۲۱
فوق العاده وتاثیرگذاروآموزنده
سید ناصر سید اسماعیلی
۱۳۹۷/۵/۲۴
بسیار اموزنده
Y. Phoenix
۱۳۹۷/۱/۳۱
خیلی تاثیرگذار بود، ممنون
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی انقلاب فرهنگی چین

برای دریافت کتاب صوتی انقلاب فرهنگی چین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.