معرفی و دانلود کتاب صوتی عشق و تنهایی

عکس جلد کتاب صوتی عشق و تنهایی
قیمت:
33000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق و تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق و تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عشق و تنهایی

کتاب صوتی عشق و تنهایی نوشته کریشنا مورتی، درباره زندگی بدون عشق و افزایش رنج‌ها و ناراحتی‌ها و مشکلات انسان سخن می‌گوید و بر این تأکید می‌کند که با عشق هر کاری را می‌توان انجام داد.

اگر وجود شما خالی از عشق است می‌توانید هر کاری که دوست دارید کنید و به دنبال پیدا کردن خدا روی زمین بروید، انواع اصلاحات اجتماعی را انجام دهید، سعی کنید تا اوضاع مردم فقیر را تغییر و بهبود دهید، در تشکلات سیاسی فعالیت کنید، کتاب و شعر و رمان بنویسید.

ولی این را بدانید که همه این‌ها بیهوده است، چرا که این‌گونه شما یک انسان مرده هستید. اما اگر با عشق زندگی کنید می‌توانید هر کاری را انجام دهید، چرا که هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند و هرگز دچار تناقض نمی‌شوید. کتاب عشق و تنهایی (On love and loneliness) پاسخگوی شما برای سوالات مهم و اساسی در زمینه عشق، ارتباطات و روابط است.

با کریشنا مورتی بیشتر آشنا شویم:

کریشنا مورتی (Jiddu Krishnamurti) در سال 1895 در جنوب هندوستان متولد شد. پدرش یک برهمایی متعصب و کار مادرش احضار روح بود. کریشنا به واسطه پدرش جذب انجمن تئوسوفی شد و رئیس انجمن شیفته او گردید. به همین دلیل مرحله جدیدی از زندگی معنوی مورتی از سال 1909 آغاز شد.

کریشنا به سرپرستی آنی بیزانت رئیس انجمن درآمد و تحت تعالیم معنوی، روحی و روانی او قرار گرفت. در سال 1911 بیزانت او را به عنوان رهبر جدید مذهبیون انجمن انتخاب کرد و مورتی را مسیح دوباره متولد شده در غرب و بودایی دیگر در شرق نام نهاد. اما بعد از چندین سال و پس از مرگ برادرش، کریشنا از این نام‌گذاری کناره گرفت.

او پیوسته در سفر و در حال سخنرانی بود و علاقه‌مندانش گفته‌ها و تعالیمش را به صورت مکتوب درمی‌آوردند. مورتی سرانجام در سال 1986 در سن نود و یک سالگی در کالیفرنیا درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی عشق و تنهایی می‌شنویم:

داشتیم درباره مسئله قامض عشق بحث و گفتگو می‌کردیم. گمان نمی‌کنم بتوانیم ادراک و شناختی از این مسئله پیدا کنیم مگر اینکه قبلاً به درک و شناخت مسئله دیگری نائل گردیم و آن مسئله ذهن است. مسئله‌ای که خود به اندازه مسئله عشق قامض است.

نمی‌دانم توجه کرده‌اید که ما تا وقتی جوانیم چگونه ذهنمان کنجکاو و پرسش‌گر است؟ می‌خواهیم همه چیز بدانیم. چیزهای خیلی بیشتری از مسن‌ترها می‌بینیم. ما تا جوان هستیم چیزهایی مشاهده می‌کنیم که افراد مسن اصلاً به آن‌ها توجه ندارند. ذهن هنگامی که ما جوان هستیم خیلی هوشیار، گوش به زنگ و کنجکاو است. مدام می‌خواهد درباره همه چیز بداند. به این جهت است که در سن جوانی دروس مدرسه را بهتر و بیشتر فرامی‌گیریم ولی به مرور که پا به سن می‌گذاریم، مغزمان بیشتر و بیشتر متحجر و سخت می‌گردد. سنگین می‌شود، پرحجم می‌شود. توجه کرده‌اید که افراد مسن‌تر چگونه اسیر پیش‌داوری هستند؟ متعصب هستند، ذهنشان یک وضع ثابت و متحجر پیدا کرده است؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
28 دقیقه
مَدرَس - دسامبر 1972
32 دقیقه
براک فودپارک - 11 سپتامبر 1971
23 دقیقه
با محصلین مدرسه راجگارت - دسامبر 1952
28 دقیقه
بمبئی - فوریه 1950
32 دقیقه
بمبئی - مارس 1950
30 دقیقه
نیویورک - ژوئن 1950
24 دقیقه
سیاتل - اوت 1950
34 دقیقه
براک فودپارک - اوت 1977
32 دقیقه
سالِن - ژوئیه 1988
33 دقیقه
بمبئی - ژانویه 1982
23 دقیقه
بمبئی - فوریه 1965
18 دقیقه
لندن - آوریل 1953
27 دقیقه
سالِن - ژوئیه 1973
34 دقیقه
سالِن - ژوئیه 1974
17 دقیقه
مَدرَس - فوریه 1950

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عشق و تنهایی
نویسنده
مترجممحمدجعفر مصفا
گویندهدانیال معنوی
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۵۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
33000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عشق و تنهایی

مصطفی عزیزی
۱۴۰۲/۱/۲۹
کتابی فوق العاده عمیق که باعث نگریستن متفاوتی به زندگی و اتفاقات آن خواهد شد. اندیشه‌های این نویسنده و فیلسوف بزرگ بسیار قابل فهم و درک بهتری هست به نظرم و مخصوصا این کتاب با ارزش. اگر نیاز می‌بینی تغییری در خود و برخورد با وقایعی که باعث درد و رنج شما شده است و حس تنهایی می‌کنید به نظرم کتابی هست که کمک خوبی می‌تونه باشه. در بخش‌هایی از این کتاب اشاده به وابستگی می‌کنه که با بیان سلیس می‌گویند که وابستگی عشق نیست، حقیقت تیست، این مفاهیم را باید قبول کرد. اینها همه از تمایل می‌آیند که می‌خواهیم ارضا کنیم خودمون رو، این احساس مالکیت الکی که تو روابط هست همه از ترس از تنهایی و بی کسی نشات می‌گیرد و به واقع آزادی را از خود و طرف مقابل خواهیم گرفت. اینقدر زیبا از عشق و این احساس خاص توضیحات با مفهومی سخن گفته که به شخصه شکر خدا می‌کنم که چنین انسانهای بزرگی آفریده شده‌اند برای آگاهی دادن به امسال بنده. ترجمه‌ی عالی و خوانش حرفه‌ای و موزیک پیش زمینه جذابیت این اثر را چندین برابر کرده. سپاس از تیم خوب کتابراه
پگاه نیکخواه
۱۳۹۹/۶/۲۴
اگه کنجکاوید که با دیدگاه جدیدی در مورد «عشق» و «تنهایی» آشنا بشید این کتاب بسیار خوبیه. مفاهیم و تعاریفی که عموما تو کتاب‌های دیگه ارائه میشه رو به چالش می‌کشه و بیشتر سعی می‌کنه عمیق تر به موضوع نگاه کنه. یه نکته‌ی جالبی که داره اینه که موعظه نمی‌کنه و خوب و بدی رو تعریف نمی‌کنه، بیشتر براتون سوال طرح می‌کنه.
niusha rahmatolahi
۱۴۰۱/۷/۲۳
فوق العاده کتاب عمیق و فلسفی و دقیق و کاملیه.... اگه عمقش رو درک کنن به درلحظه بودن و ارامش شدید در زندگی میرسن... کریشنا مورتی خیلی راحت و در کلمات ساده ولی پرعمق تک تک مسایلی ک توی ذهن ادم هاست، دغدغه شون میتونه باشه رو بررسی کرده و بشدت راهنمای زندگیه
Fatemeh Rezaei
۱۳۹۹/۷/۲۰
همه چیز این کتاب و نحوه اجرا و خواندنش و انتخاب موسیقی عالیه. آگاهی و عمیق شدن در تمام مفاهیم ساده و پیچیده زندگی که برای ذهن ما داخل یه قالب فولادی رفتن, اصل تمام اندیشه‌های کریشنا مورتیِ که به خوبی توی این کتابم دیده میشه
Yalda Movahed
۱۳۹۹/۱/۱۱
محتوای این کتاب بسیار مفید و ارزنده س بخصوص برای افرادی که علاقه مند به خودکاوی و عرفان هستند. امیدوارم سایر کتابهای کریشنا مورتی را هم بصورت فایل صوتی به مجموعه اضافه کنید. سپاس
محمدمهدی افسری
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
با کریشنا مورتی با کتاب شادمانی خلاق اشنا شدم از بس مطالب متفاوت و اندیشه‌ای زیبا در ان موج میزد که علاقمند شدم بقیه نوشته‌های او را هم مطالعه کنم از اینکه در لیست شما دیده شد بسیار خرسند شدم
محمد مهدی افسری
۱۳۹۹/۸/۳
اگر یک کتاب رو بعد از اینکه به مرتبه‌ای از خوداگاهی رسیدی قرار شد بخونی همین کتاب کفایت میکنه. اگر صدها بار هم بخونی باز تازه هست. کاش کتاب‌هایی از این دست بصورت صوتی باز هم موجود میشد
لادن اعلایی
۱۴۰۱/۵/۸
کتابهای کریشنامورتی همه عالی هستند مخصوصا کتاب عشق وتنهایی که یک دید عالی به انسان میدهدنوع نگریسن به زندگی وتعریف کامل وفصیحانه عشق از معجزات این کتاب است. شک نکنید در خواندنش
ملیکا قلندری
۱۴۰۱/۱۰/۵
گفته‌های پراکنده از کریشنا مورتی که به طرز بی سر و تهی گردآوری شده است. خیلی بد ترجمه‌ی بد. اتلاف وقت
ناصر رشاد
۱۴۰۰/۵/۱۲
کریشنا انسانی به بیداری رسیده، خالی از خودخواهی و من ذهنیست، پیامش رهایی بخش و بصورت کاربردی موثر است.
naser gh
۱۳۹۹/۹/۱۷
کریشنامورتی همون ادمیه که میتونه شما رو دیوانه کنه
پیشنهاد میکنم پرواز عقاب رو هم مطالعه کنید
Nasim Taqizadeh
۱۴۰۲/۱/۶
به نظر من بهترین کتاب کریشنا مورتی هست شاید یک بار دگیه گوش بدم
خوانش گوینده هم خوب هست
هادی ملایی
۱۴۰۰/۳/۲۷
واقعا لذت بردم مرسی از کتابراه لطفا کتاب‌های دیگه کریشنا مورتی رو قرار بدین با تشکر خسته نباشید ❤
Davood Emami
۱۳۹۹/۷/۲۲
یک کتاب بی نظیر و چالش بر انگیز از کریشنا واقعا پیشنهاد میشه برای کسانی که تنها هستن
حجت الله جلالی
۱۳۹۹/۱/۳
آزادی رو هدیه میکنه این کتاب
مشاهده همه نظرات 22

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عشق و تنهایی

برای دریافت کتاب صوتی عشق و تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.