دانلود کتاب سرزمین موعود


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سرزمین موعود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سرزمین موعود

باراک اوباما در کتاب سرزمین موعود خاطرات خود را با صمیمانه‌ترین لحن ممکن ارائه می‌دهد و این کار را از ایام کودکی آغاز و تا پایان دوره‌ی اول ریاست جمهوری‌ خود پیش می‌برد. این اثر که یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز است، به عنوان بهترین و مهم‌ترین کتاب سال 2020 از آن یاد می‌شود.

درباره‌ی کتاب سرزمین موعود:

باراک اوباما (Barack Obama) در کتاب سرزمین موعود (A Promised Land) داستان اودیسه‌وار مرد جوانی را شرح می‌دهد که غیرممکن را ممکن می‌سازد و شرحی جذاب از مسیری روایت می‌کند که تا رهبری جهان پیش می‌رود. او با جزئیات کامل به زندگی شخصی و سیاسی خود می‌پردازد و از پشت پرده‌ی بسیاری از وقایع سخن می‌گوید و اطلاعاتی در اختیارتان قرار می‌دهد که گاه در بهت و حیرت فرو می‌روید.

اوباما شما را به نخستین آرزوهای سیاسی خود یعنی پیروزی محوری انتخابات آیووا می‌برد و قدرت فعالیت‌های مردمی را در 4 نوامبر 2008 نشان می‌دهد. او احساسات خود را در تمامی فراز و فرودهای زندگی به زیبایی توصیف می‌کند.

نویسنده در کتاب سرزمین موعود با تأمل در مورد سمت ریاست جمهوری، اکتشافی منحصربه‌فرد و قابل تأمل ارائه می‌دهد و محدودیت‌های قدرت این مقام و همچنین پویایی سیاست‌های حزبی ایالات متحده و دیپلماسی بین المللی آن را بررسی می‌کند. اوباما، شما را با خود به کاخ سفید، مسکو، قاهره، پکن و... می‌برد و از نگاه او تمامی اتفاقات را مشاهده می‌کنید.

اوباما چگونه کابینه‌ی خود را انتخاب کرد؟ به هنگام بحران اقتصادی جهانی چه تصمیماتی گرفت و به چه چیزی فکر می‌کرد؟ در مقابل پوتین چه سیاستی پیش گرفت؟ کتاب سرزمین موعود فرصتی است که شما را به درون ذهن اوباما می‌برد و به نقش او در مهم‌ترین و حساس‌ترین وقایع جهان پی می‌برید.

این کتاب، اثری فوق‌العاده صمیمی و درون‌گرایانه است و اوباما با صراحت کلامی منحصربه‌فرد چشم‌تان را به روی بسیاری از وقایع مهم تاریخ معاصر می‌گشاید. این نویسنده فقط به مسائل سیاسی اکتفا نمی‌کند و شرح جذابی از روابط اعضای خانواده‌ی خود ارائه می‌دهد و شما را با دختران و همسرش نیز آشنا می‌سازد و همین موضوع به صمیمیت و صداقت کتاب سرزمین موعود اضافه می‌کند.

کتاب حاضر پیام مهمی دارد و نویسنده می‌خواهد شما را به این حقیقت برساند که دموکراسی یک هدیه نیست بلکه پدیده‌ای است که در اثر همدلی و درک مشترک ساخته شده و همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و نیاز به اشخاصی دارد که برای رشد و بالندگی آن زحمت بکشند.

جوایز و افتخارات کتاب سرزمین موعود:

- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
- نامزد نهایی NAACP IMAGE
- بهترین کتاب زندگی نامه گودریدز 2020
- ترجمه شده به بیش از 16 زبان زنده‌ی دنیا
- در سال‌های 2020 و 2021 جزو ده کتاب برتر نیویورک تایمز
- بهترین کتاب سال از نظر واشنگتن پست، نیویورک تایمز، گاردین و ماری کلر

کتاب سرزمین موعود مناسب چه کسانی است؟

اگر به علوم سیاسی به ویژه سیاست آمریکا علاقه دارید، شک نکنید که این کتاب برای شما نوشته شده است و باراک اوباما این فرصت را در اختیارتان قرار می‌دهد تا به نقاط تاریک و مبهم کاخ سفید سرک بکشید. از طرف دیگر کتاب سرزمین موعود یک زندگی‌نامه‌ی قدرتمند است که دوستداران چنین آثاری را شیفته‌ی خود خواهد کرد.

با باراک اوباما بیشتر آشنا شویم:

او با نام کامل باراک حسین اوباما در چهارم اوت 1961 در ایالت هاوایی به دنیا آمد. چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا فرزند یک مهاجر کنیایی سیاه‌پوست است و با وجود این‌که پدر حقیقی و حتی پدرخوانده‌اش هر دو مسلمان بوده‌اند اما وی با آموزه‌های مسیحیت تربیت شده است. اوباما تا چهار سالگی در کشور اندونزی زندگی می‌کرد و به مدرسه‌ی کاتولیک‌ها می‌رفت و به همین روی امروزه نیز خود و همسرش عضو کلیسای متحد هستند.

اوباما در دانشگاه کلمبیا تحصیل می‌کرد و در سال 1983 مدرک کارشناسی خود را در رشته‌ی علوم سیاسی با گرایش روابط بین‌الملل دریافت نمود. او برای ادامه‌ی تحصیل چندین سال کار کرد تا این‌که بالاخره توانست با دریافت کمک هزینه‌ی تحصیلی در سال 1988 به دانشکده حقوق هاروارد برود. او در همین ایام بسیار خوش درخشید و به مقام ریاست نشریه قانون هاروارد دست پیدا کرد.

بالاخره اوباما توانست در سال 2004 وارد سنا شود و با کمک مشاوران حرفه‌ای توانست پله‌های ترقی را با سرعت طی کند. این چهره‌ی سیاسی به مدت هشت سال‌ یعنی از 2009 تا 2017 رئیس جمهور کشور آمریکا بود و به واسطه‌ی اقداماتی که داشت تأثیر چشمگیری بر معادلات دنیای سیاست گذاشت.

در بخشی از کتاب سرزمین موعود می‌خوانیم:

گاهی اوقات همین نگهبان، مجبور می‌شد جمعیت متعجبی را که دنبالم می‌آمدند، عقب نگه دارد. اگر وقت داشتم، می‌ایستادم، با آن‌ها دست می‌دادم و می‌پرسیدم اهل کجا هستند. بیشتر وقت‌ها به راهم ادامه می‌دادم، از اتاق جلویی می‌گذشتم و وارد اتاق بیضی می‌شدم. آن‌جا با کارمندهای شخصی‌ام حال و احوال می‌کردم، برنامه‌ی کاری و لیوانی چای داغ می‌گرفتم و روز را شروع می‌کردم.

هفته‌ای چند بار بیرون می‌رفتم و سری به نگهبانان محوطه‌ی باغ رز می‌زدم. همه‌ی کارکنان باغ رز توسط سرویس امنیتی استخدام می‌شوند. اکثر آن‌ها مردهایی مسن با یونیفرم سبز و خاکی بودند. گاهی کلاهی همرنگ یونیفرم روی سرشان می‌گذاشتند تا از شر آفتاب در امان باشند یا کت بزرگی روی آن می‌پوشیدند تا سرما را کنار بزنند.

اگر دیرم نمی‌شد، از گیاهانی که تازه کاشته بودند، تعریف می‌کردم، یا اوضاع و احوالی را که بعد از طوفان به وجود می‌آمد، جویا می‌شدم. آن‌ها هم با افتخار و غرور درباره‌ی کارشان توضیح می‌دادند. زیاد حرف نمی‌زدند. حتی بین خودشان با اشاره‌ی سر و دست، منظورشان را می‌رساندند. هر کدام روی وظیفه‌ی فردی تمرکز داشتند اما در عین حال، با هم هماهنگ بودند. یکی از آن‌ها سیاه‌پوستی قد بلند با گونه‌های لک شده بود. قدیمی‌ترین عضو باغ رز، اد توماس. چهل سال در کاخ سفید کار کرده بود. اولین باری که او را دیدم، سریع دستمالی از جیب عقبش درآورد و قبل از این‌که با من دست بدهد، انگشت‌های خاکی‌اش را پاک کرد. دست‌هایش شبیه ریشه‌های درخت، رگی و پهن بود و دست‌های من را کاملاً می‌بلعید. از او پرسیدم دوست دارد قبل از بازنشستگی، چند سال دیگر در کاخ سفید کار کند.

جواب داد: «نمی‌دونم جناب رئیس جمهور. کار کردن رو دوست دارم اما این اواخر یه خورده بدنم درد می‌کنه. حدس می‌زنم تا زمانی که شما رئیس جمهور باشید، من هم این‌جا کار کنم و مطمئن بشم، باغ مثل همیشه سرحال و زیباست.»

 ۹۰۵ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-233-140-5 

چاپ ۱۳۹۹: ۱۵۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰۰ ت - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
بخش اول: شرط
بخش دوم: بله ما می‌توانیم
بخش سوم: برگشته
بخش چهارم: یک نبرد خوب
بخش پنجم: جهان همان‌گونه که هست
بخش ششم: در مخمصه
بخش هفتم: اقدامات مخاطره‌آمیز

راهنمای دانلود کتاب سرزمین موعود

برای دانلود کتاب سرزمین موعود و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سرزمین موعود

نظرات کتاب سرزمین موعود

سحر بهرامی
۱۳۹۹/۱۱/۳۰
سلام. من همون روز اول که کتابراه این کتابو آورد شروع کردم به خواندنش چون شدن رو هم خوانده بودم و میدونستم اینم جذابه. اما باید بگم از شدن برام جذابتر بود. انقدر خوشم اومد که حتماااا نسخه چاپی‌اش رو هم میخرم. نمیدونم دوستانی که میگن اصلا ارزش خواندن نداره به چی میگن ارزشمند....
به نظرم کسانیکه شدن
رو دوست داشتن و علاقه مندان به سیاست خارجی حتما بخواننش. از اول که شروع میکنی مطالب رفته رفته سیاسی تر میشه ولی قابل فهم و روانه.
Hamideh Fathi
۱۴۰۰/۱/۱۴
من اول کتاب خانم میشل اوباما، "شدن" رو خوندم ‌ و بعد ترغیب شدم این کتاب رو بخونم. کتاب خوبیه. جالبه از دو دیدگاه متفاوت انگار دوران ریاست جمهوری اوباما رو دیدم. من واقعا شخصیت اوباما رو به عنوان یک انسان اهل کمال و پیشرفت و دیدگاههای سالم خیلی قبول دارم.
علی دوست منصوری سرابی
۱۴۰۰/۱/۴
سلام کتاب نسبتا خوبی برای آشنایی با آمریکاست. گرچه بخاطر تفاوت در فرهنگ ما با آمریکا درک آن گاه سخت است. گاه برای فهم کنایه‌های آن باید با سابقه ادبیات غرب آشنا باشی و این کار را سخت میکنه.
مشاهد همه نظرات (۱۲)