دانلود کتاب صوتی فلسفه تنهایی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی فلسفه تنهایی

تنهایی چیست؟ چه کسی و چه چیزی روی آن تاثیر می‌گذارد؟ چرا شکل می‌گیرد و چگونه از بین می‌رود؟ آیا این احساس امری خوشایند است یا ناراحت کننده؟ لارس اسوندسن در کتاب صوتی فلسفه تنهایی، قرار است به تمامی این سوالات پاسخ دهد و به شما نشان دهد که همه انسان‌ها در دوره‌ای از زندگی خود تنها بوده‌اند.

درباره کتاب صوتی فلسفه تنهایی:

برای بسیاری از انسان‌ها مردن آن هم به تنهایی یکی از ترسناک‌ترین اتفاقاتی‌ به شمار می‌رود که ممکن است برایشان پیش بیاید. به صورت کلی پرداختن به ماهیت تنهایی امری دشوار است؛ چرا که به صورت ظاهری جهان امروزی شدیدا اجتماعی شناخته می‌شود و درواقع نباید هیچ کس این احساس به او دست بدهد. بنابراین لارس اسوندسن در کتاب صوتی فلسفه تنهایی (A Philosophy of Loneliness)، اولین جلد از مجموعه خرد و حکمت زندگی تلاش کرده تا این موضوع را از ابعاد مختلف بررسی کند.

کتاب فلسفه تنهایی به شما نشان می‌دهد که امروزه مردم در هر جایی که حضور دارند، تنهایی نیز حس می‌شود؛ فرقی ندارد که شما در مکانی ساکت یا آرام باشید یا در یک فضای شلوغ و پر سروصدا. در هر صورت این احساس عمیق انسانی جنبه‌های مثبت و منفی دارد که این کتاب ارزشمند به خوبی آن را شرح داده است.

اسوندسن با بهره گیری از آخرین تحقیقات در زمینه فلسفه، روانشناسی و علوم اجتماعی به ریشه و فلسفه تنهایی پرداخته و ویژگی‌های روانشناختی و اجتماعی آن را بررسی می‌کند. همچنین او به اهمیت دوستی و عشق می‌پردازد و از تاثیر تنهایی بر روی کیفیت زندگی انسان‌ها و سلامت جسمی و روانی‌شان می‌گوید.

حتی نویسنده در این کتاب صوتی فلسفه تنهایی استدلال می‌کند؛ مشکل اصلی جامعه مدرن امروزی، تنهایی بیش از حد انسان‌ها نیست بلکه مسئله نبود خلوت بسیار کم آدم‌ها با خودشان است؛ اینکه لحظاتی مخصوص برای خود داشته باشند و بتوانند به چیزهای عمیق‌تری همچون معنای زندگی فکر کنند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی فلسفه تنهایی:

- لارس اسوندسن کتابی نوشته که مفهوم تنهایی را با استفاده از دانش و خرد توضیح می‌دهد. (جفری کاسکی، نویسنده کتاب Arts of Wonder: Lachanting Secularity)

- در این کتاب اسوندسن موضوع تنهایی را آنقدر پیچیده توصیف نمی‌کند که قابل فهم نباشد. در نتیجه توهمات زیادی را که ممکن است در مورد درک این موضوع داشته باشیم، از بین می‌برد. (مجله بین المللی PopMatters)

کتاب صوتی فلسفه تنهایی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به مسائل فلسفی علاقه مند هستید و می‌خواهید دیدگاه‌های متفاوت را درباره تنهایی و اشکال مختلف آن بدانید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

لارس اسوندسن را بیشتر بشناسیم:

یکی از فیلسوفان و اندیشمندان برجسته دوران معاصر، لارس اسوندسن (Lars Svendsen) نام دارد. او استاد نروژی دپارتمان فلسفه در دانشگاه برگن است و تاکنون توانسته با نوشتن کتاب‌ها و مقالات فلسفی، خود را به عنوان فردی صاحب نظر معرفی کند. حتی در سال 2008 موفق شد به خاطر تحقیقات برجسته خود، برنده جایزه Meltzer شود. آثار اسوندسن به بیش از 25 زبان دنیا ترجمه و برخی از آن‌ها عبارتند از: «فلسفه ترس، فلسفه تنهایی، فلسفه آزادی، کار و...»

در بخشی از کتاب صوتی فلسفه تنهایی می‌شنویم:

آدم‌های تنها بیشتر خودشان دلشان می‌خواهد تنها باشند چون نمی‌خواهند بهای روحی و روانی با دیگران بودن را بپردازند. آن‌ها به آدم‌ها آلرژی دارند و ازشان زیادی متاثر می‌شوند. دیوید فاستر والاس

آدم‌های تنها چه کسانی هستند و جمعیت‌شان چقدر است. پاسخ به این سوال هیچ راحت نیست؛ چرا که تنهایی برخلاف تک و تنها افتادن پدیده‌ای ذهنی و روحی است و سنجش آن براساس معیارهای عینی ممکن نیست. بنابراین باید از معیار و محک ذهنی بهره برد و عدد و آماری که به دست می‌آید، مشخصا بستگی به معیاری دارد که ملاک سنجش‌مان قرار می‌‌دهیم.

بدیهی‌ترین روش این است که از خود مردم بپرسیم که احساس تنهایی می‌کنند یا هیچ وقت احساس تنهایی کرده‌اند یا نه. اما حتی وقتی می‌خواهیم آدم‌های تنها و غیرتنها را از همدیگر تشخیص بدهیم، باز هم به هیچ وجه نمی‌توانیم خط فارقی میان‌شان بکشیم.

 ۶ ساعت و ۱۱ دقیقه، ۳۴۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۹ دقیقه
یادداشت مجموعه تجربه و هنر زندگی
۲۹ دقیقه
مقدمه
۴۳ دقیقه
فصل اول: جوهر تنهایی
۳۸ دقیقه
فصل دوم: تنهایی به مثابه احساس
۳۶ دقیقه
فصل سوم: چه کسانی تنها هستند؟
۲۵ دقیقه
فصل چهارم: تنهایی و اعتماد
۵۸ دقیقه
فصل پنجم: تنهایی، دوستی و عشق
۴۱ دقیقه
فصل ششم: فردگرایی و تنهایی
۶۷ دقیقه
فصل هفتم: انزوا
۲۶ دقیقه
فصل هشتم: تنهایی و مسئولیت

راهنمای دانلود کتاب صوتی فلسفه تنهایی

برای دانلود کتاب صوتی فلسفه تنهایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  فلسفه تنهایی
. .
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
این کتاب رو به صورت متن چاپی مطالعه کردم دقیقا عنوان کتاب رو به خوبی مورد بررسی قرار داده واقعا مفید بود
مروا 🤗
۱۳۹۹/۱۲/۱۶
کتاب خیلی خوبی بود، راویش رو نمیگم، محتوا خوب بود، و اینکه مطالبی که میگه ارزش شنیدن داره.
لیلا بهروزفر
۱۳۹۹/۱۲/۱۴
کتاب فوق العاده تامل برانگیزیه👌👌
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)