معرفی و دانلود کتاب صوتی این هم مثالی دیگر: چهار جستار از حقایق زندگی روزمره

عکس جلد کتاب صوتی این هم مثالی دیگر: چهار جستار از حقایق زندگی روزمره
قیمت:
22000 تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی این هم مثالی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی این هم مثالی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی این هم مثالی دیگر: چهار جستار از حقایق زندگی روزمره

دیوید فاستر والاس، یکی از برجسته‌ترین و خلا‌ق‌ترین نویسندگان دوران معاصر در کتاب صوتی این هم مثالی دیگر، از دیدگاهی جدید و فلسفی به حقایق زندگی روزمره انسان‌ها می‌پردازد. این اثر از چهار جستار و مقاله تشکیل شده که هر کدام نثر منحصربه‌فرد خود را دارند.

درباره کتاب صوتی این هم مثالی دیگر:

کتاب حاضر برای اولین بار در سال 2012 پس از مرگ دیوید فاستر والاس منتشر شد. این اثر که در اصل پانزده مقاله ادبی این نویسنده آمریکایی را دربرگرفته، در نسخه ترجمه شده آن چهار جستار برتر والاس انتخاب شده است.

این مجموعه که بیش از بیست سال از نوشتن‌شان می‌گذرد، به خوبی توانسته کنجکاوی بی‌پایان نویسنده‌اش را نمایان کند و حقایق زندگی روزمره را به شکلی جالب و تامل برانگیز بازتاب دهد. همچنین از میان چهار جستار کتاب صوتی این هم مثالی دیگر (Both Flesh and Not: Essays)، یکی از آن‌ها به سخنرانی والاس در سال 2005 اختصاص دارد که در جمع فارغ‌التحصیلان هم‌دوره خود صحبت می‌کند.

در این اثر شنیدنی و بی‌نظیر شما با نثر خاص و منحصربه‌فرد فاستر والاس آشنا می‌شوید که هر بخش آن مملو از کلمات و تعاریف غیرمعمول است و درواقع او توانسته ماهیت داستان‌نویسی و مقاله‌نویسی رایج را با تغییراتی خلاقانه همراه کند.

نگاهی به جستارهای کتاب صوتی این هم مثالی دیگر:

نویسنده در جستار اول این کتاب که «آب این است» نام دارد، اولین و آخرین سخنرانی خود را نوشته است و در متن آن به کلیشه‌های رایجی اشاره می‌کند که تمام زندگی‌ را در برگرفته اما انسان‌ها به آن بی‌توجه‌اند. درحالیکه همین کلیشه‌ها سر آغاز درک آیین جهان هستی هستند.

جستار شماره دوم با نام « یک نما از خانه خانم تامسون»، به حادثه مشهور یازده سپتامبر 2001 می‌پردازد و از تاثیر این واقعه بر روی زندگی آدم‌های معمولی سخن می‌گوید.

سومین جستار این مجموعه «به لابستر نگاه کن» نام دارد که والاس در آن از تجربه خود در سواحل مرکزی آمریکا می‌گوید. او سال‌ها قبل در یک جشنواره بزرگ لابستر شرکت کرده و باید برای مجله‌شان گزارشی می‌نوشته است. وی در پایان این مقاله سوالات اخلاقی و فلسفی نیز مطرح می‌کند.

فاستر والاس در آخرین جستار کتاب این هم مثالی دیگر که «فدرر» نام دارد، از ورزش پرهیجان تنیس و رقابت بین فدرر و نادال سخن می‌گوید و از کارهای غیرممکنی حرف می‌زند که به شدت از آن‌ها لذت می‌برد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی این هم مثالی دیگر:

- والاس بهترین ذهن نسل خودش است. (A. O. Scott روزنامه نگار آمریکایی، نیویورک تایمز)

- یکی از تأثیرگذارترین نویسندگان نسل خود. (تیموتی ویلیامز، نیویورک تایمز)

- این اثر "فاستر" به شدت برای اهل خرد توصیه می‌شود. (مجله تایم)

- جستارهای درخشان و خیره‌کننده‌ی یکی از جستورترین و بااستعدادترین نویسندگان آمریکا. (نقد و بررسی کتاب لس آنجلس تایمز)

- به طرز ناخوشایندی باهوش... این مقالات که در اصل بین سال‌های 1988 تا 2007 منتشر شده است، نشان دهنده رویکرد میان رشته‌ای والاس به فرهنگ پاپ و گفتمان پرهیاهوی دانشگاهی است. (Booklist)

- جادوگر نثر، آقای والاس در نوشتن بی‌نظیر بود. او درباره هرموضوعی از تنیس تا سیاست گرفته تا خرچنگ دریایی و وحشت از ترک مواد مخدر تا ترس‌های کوچک زندگی با شوخ طبعی و شور و حرارت می‌نویسد. بهترین ویژگی او این است که می‌تواند خنده‌دار، غمگین، طعنه‌آمیز و جدی بنویسد. (میشیکو کاکوتانی، نیویورک تایمز)

کتاب صوتی این هم مثالی دیگر برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به جستارهای ادبی و فلسفی از این کتاب جذاب لذت خواهند برد.

دیوید فاستر والاس را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده‌ای آمریکایی بود که علاوه‌بر نوشتن رمان، داستان کوتاه و مقاله، رشته نویسندگی خلاق را در کالج امرسون، دانشگاه ایالت ایلینوی و کالج پومونا تدریس می‌کرد. دیوید فاستر والاس (David Foster Wallace) به خاطر نوشتن رمان شوخی بی‌پایان در سال 1996، که مجله تایم از آن به عنوان یکی از 100 رمان برتر انگلیسی زبان از سال 1923 تا 2005 نام برد، شهرت فراوانی دارد.

والاس چندین بار موفق شد نامزد و برنده جایزه ادبی پولیتزر شود و روزنامه لس آنجلس تایمز نیز او را یکی از تاثیرگذارترین و نوآورترین نویسندگان بیست سال اخیر معرفی کرد.

سرانجام در سال 2008 پس از سال‌ها مبارزه با افسردگی در سن 46 سالگی بر اثر خودکشی درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی این هم مثالی دیگر می‌شنویم:

مردم بلومینگتون به عادت دیگر ایالت‌های غربی آمریکا، آدم‌هایی نه غیرصمیمی بلکه تودارند. غریبه‌ها صمیمانه به شما لبخند می‌زنند اما معمولا خبری از گپ و گفت‌های میان غریبه‌ها در محوطه‌ها و صف‌های انتظار نیست. اما حالا از صدقه سر وحشت موضوعی برای بحث پیدا شده که همه‌ی آن کم‌رویی‌ها را در می‌نوردد. انگار یک جوری همه‌ی ما ایستاده کنار هم شاهد یک تصادف بوده‌ایم.

مثال مکالمه‌ای شنیده شده در صف پمپ بنزین براول که یک جورهایی نیمه مارکوس پمپ بنزین‌ها و مرکز خریدهاست. بین دو خیابان اصلی شهر و با تنباکوهایی به مناسب‌ترین قیمت. این پمپ بنزین گنج این شهر است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
7 دقیقه
پیشگفتار
20 دقیقه
سخن مترجم؛ بندبازی بر فراز مغاک
21 دقیقه
جستار اول: آب این است؛ بی‌آنکه بخواهید تفنگ را روی شقیقه‌تان بگذارید
33 دقیقه
جستار دوم: یک نما از خانه خانم تامسون، کشور نفرت انگیز این زن‌های بی‌گناه
45 دقیقه
جستار سوم: به لابستر نگاه کن، پرسش‌های سخت اخلاقی زیر پوست غذا
48 دقیقه
جستار چهارم: فدرر؛ هم تن هم نه؛ تجربه تماشای نبوغ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی این هم مثالی دیگر: چهار جستار از حقایق زندگی روزمره
نویسنده
مترجممعین فرخی
گویندهامیر پارسا
ناشر چاپینشر اطراف
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های ادبیات جهان
قیمت نسخه صوتی
22000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی این هم مثالی دیگر

ترلان تبار
۱۴۰۰/۱۱/۹
به پیشنهاد دوستی این جستارها رو گوش دادم
خیلی جالب بود
این نگاه صادقانه و روایی که فکر را درگیر می‌کند.
صدای گوینده هم بسیار مناسب بود.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی این هم مثالی دیگر

برای دریافت کتاب صوتی این هم مثالی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.