دانلود کتاب صوتی قرون وسطای اولیه


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قرون وسطای اولیه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قرون وسطای اولیه

کتاب صوتی قرون وسطای اولیه اثر جیمز آ. کوریک از مجموعه تاریخ جهان به برداشتی جامع و روشن از دوره تاریخ اروپا می‌پردازد.

تاریخدانان، همان‌طور که تاریخ را به طور کلی تقسیم‌بندی می‌کنند، قرون وسطی را نیز به دو دوره اصلی تقسیم می‌کنند، قرون وسطی اولیه، از سال پانصد تا سال هزار میلادی، و قرون وسطای پسین، از سال هزار تا 1500 میلادی. قرون وسطای اولیه به قرون تاریک نیز معروف است و این به سبب آشفتگی اجتماعی‌ای است که از پی سقوط روم پدید آمد و نیز به سبب از دست رفتن سریع بیش‌تر فرهنگ یونانی و رومی است. این دوره شاهد پانصد سال خشونت و نابسامانی، جنگ و تجاوزگری بود. با آن که تاریخ‌نویسان امروزی هنوز هم قرن‌های پنجم تا پانزدهم را قرون وسطی می‌نامند، اما اینک می‎‌پذیرند که این هزار سال در تمامی تاریخ جهان یا حتی اروپا یک دوره واسط نبوده است. از نظر اکثر دانشوران امروزی، قرون وسطی تنها بخشی از رشد تمدن غرب از یونان تا به امروز است.

قرون وسطای اولیه (‎The early Middle Ages‎) به عصر فئودالیسم و عصر شوالیه‌گری نیز معروف است. فئودالیسم نظام اقتصادی و سیاسی‌ای بود که بیشتر اروپا، به ویژه اروپای غربی، طی این دوره در سیطره آن به سر میبرد؛ و شوالیه‌گری راه و رسمی بود که جنگاوران زرهپوش و سواره، یا شوالیه‌ها، چه در میدان نبرد و چه خارج از آن، باید رفتار و سلوک خود را براساس آن تنظیم می‌کردند.

مجموعه تاریخ جهان سعی دارد چشم‌اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه‌های فرهنگی رخدادهای تاریخی،‌ اندیشه‌های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تاثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین‌النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن‌های جهانی تا امروز را شامل می‌شود. این مجموعه، نه تنها برای آشنایی خوانندگان و مخاطبانش با مبانی تاریخ تدوین شده است، بلکه در پی آگاه ساختن آن‌ها از این واقعیت است که زندگیشان بخشی از سرگذشت کلی انسان‌هاست.

 ۵ ساعت و ۳۸ دقیقه، ۳۱۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۶ دقیقه
پیشگفتار: عصر سرنوشت ساز
۳۷ دقیقه
فصل اول: تاخت و تاز بربرها و سقوط روم
۹ دقیقه
ضمائم فصل اول
۳۸ دقیقه
فصل دوم: بر این تکیه‌گاه: اهمیت کلیسای مسیحی
۹ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۳۷ دقیقه
فصل سوم: پادشاهی و امپراطوری در غرب: فرانک‌ها
۹ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۳۹ دقیقه
فصل چهارم: نظم اجتماعی تازه: رشد فئودالیسم
۸ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۲۵ دقیقه
فصل پنجم: امپراتوری در شرق: بیزانسی‌ها - بخش اول
۲۱ دقیقه
فصل پنجم: امپراتوری در شرق: بیزانسی‌ها - بخش دوم
۸ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۲۵ دقیقه
فصل ششم: دین تازه: اسلام و اروپای جنوبی
۶ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۲۹ دقیقه
فصل هفتم: آخرین بربرها: وایکینگ‌ها
۶ دقیقه
ضمائم فصل هفتم
۱۷ دقیقه
پسگفتار: پایان قرون وسطای اولیه

راهنمای دانلود کتاب صوتی قرون وسطای اولیه

برای دانلود کتاب صوتی قرون وسطای اولیه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قرون وسطای اولیه

نظرات کتاب صوتی قرون وسطای اولیه

mohsen ebi
۱۳۹۷/۳/۲۶
کتاب عالی و کاملی بود یه نسخه وسطای پسین داره که اون رو هم حتما تهیه می‌کنم. ضمن اینکه کتاب صوتی خیلی خوب تهیه شده بود ممنون از کتابراه.
Kamand Al
۱۳۹۹/۳/۳۰
این کتاب فوق العاده وعالی هستش. من همه‌ی اطلاعاتی رو که نیاز داشتم به دست آوردم و خیلی وقته که از اپلیکیشن شما استفاده میکنم. ممنونم
اکبر قره داغی
۱۳۹۷/۵/۱
در عین اینکه تا حدود بسیار نا محدودی طرفداری نویسنده را می‌توان احساس کرد ولی در کل به منظور کسب اطلاعات اجمالی از آن برهه عالی بود
مشاهد همه نظرات (۱۱)