معرفی و دانلود کتاب سرزمین موعود

عکس جلد کتاب سرزمین موعود
قیمت:
35000 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سرزمین موعود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سرزمین موعود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سرزمین موعود

باراک اوباما در کتاب سرزمین موعود خاطرات خود را با صمیمانه‌ترین لحن ممکن ارائه می‌دهد و این کار را از ایام کودکی آغاز و تا پایان دوره‌ی اول ریاست جمهوری‌ خود پیش می‌برد. این اثر که یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز است، به عنوان بهترین و مهم‌ترین کتاب سال 2020 از آن یاد می‌شود.

درباره‌ی کتاب سرزمین موعود:

باراک اوباما (Barack Obama) در کتاب سرزمین موعود (A Promised Land) داستان اودیسه‌وار مرد جوانی را شرح می‌دهد که غیرممکن را ممکن می‌سازد و شرحی جذاب از مسیری روایت می‌کند که تا رهبری جهان پیش می‌رود. او با جزئیات کامل به زندگی شخصی و سیاسی خود می‌پردازد و از پشت پرده‌ی بسیاری از وقایع سخن می‌گوید و اطلاعاتی در اختیارتان قرار می‌دهد که گاه در بهت و حیرت فرو می‌روید.

اوباما شما را به نخستین آرزوهای سیاسی خود یعنی پیروزی محوری انتخابات آیووا می‌برد و قدرت فعالیت‌های مردمی را در 4 نوامبر 2008 نشان می‌دهد. او احساسات خود را در تمامی فراز و فرودهای زندگی به زیبایی توصیف می‌کند.

نویسنده در کتاب سرزمین موعود با تأمل در مورد سمت ریاست جمهوری، اکتشافی منحصربه‌فرد و قابل تأمل ارائه می‌دهد و محدودیت‌های قدرت این مقام و همچنین پویایی سیاست‌های حزبی ایالات متحده و دیپلماسی بین المللی آن را بررسی می‌کند. اوباما، شما را با خود به کاخ سفید، مسکو، قاهره، پکن و... می‌برد و از نگاه او تمامی اتفاقات را مشاهده می‌کنید.

اوباما چگونه کابینه‌ی خود را انتخاب کرد؟ به هنگام بحران اقتصادی جهانی چه تصمیماتی گرفت و به چه چیزی فکر می‌کرد؟ در مقابل پوتین چه سیاستی پیش گرفت؟ کتاب سرزمین موعود فرصتی است که شما را به درون ذهن اوباما می‌برد و به نقش او در مهم‌ترین و حساس‌ترین وقایع جهان پی می‌برید.

این کتاب، اثری فوق‌العاده صمیمی و درون‌گرایانه است و اوباما با صراحت کلامی منحصربه‌فرد چشم‌تان را به روی بسیاری از وقایع مهم تاریخ معاصر می‌گشاید. این نویسنده فقط به مسائل سیاسی اکتفا نمی‌کند و شرح جذابی از روابط اعضای خانواده‌ی خود ارائه می‌دهد و شما را با دختران و همسرش نیز آشنا می‌سازد و همین موضوع به صمیمیت و صداقت کتاب سرزمین موعود اضافه می‌کند.

کتاب حاضر پیام مهمی دارد و نویسنده می‌خواهد شما را به این حقیقت برساند که دموکراسی یک هدیه نیست بلکه پدیده‌ای است که در اثر همدلی و درک مشترک ساخته شده و همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و نیاز به اشخاصی دارد که برای رشد و بالندگی آن زحمت بکشند.

جوایز و افتخارات کتاب سرزمین موعود:

- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
- نامزد نهایی NAACP IMAGE
- بهترین کتاب زندگی نامه گودریدز 2020
- ترجمه شده به بیش از 16 زبان زنده‌ی دنیا
- در سال‌های 2020 و 2021 جزو ده کتاب برتر نیویورک تایمز
- بهترین کتاب سال از نظر واشنگتن پست، نیویورک تایمز، گاردین و ماری کلر

کتاب سرزمین موعود مناسب چه کسانی است؟

اگر به علوم سیاسی به ویژه سیاست آمریکا علاقه دارید، شک نکنید که این کتاب برای شما نوشته شده است و باراک اوباما این فرصت را در اختیارتان قرار می‌دهد تا به نقاط تاریک و مبهم کاخ سفید سرک بکشید. از طرف دیگر کتاب سرزمین موعود یک زندگی‌نامه‌ی قدرتمند است که دوستداران چنین آثاری را شیفته‌ی خود خواهد کرد.

با باراک اوباما بیشتر آشنا شویم:

او با نام کامل باراک حسین اوباما در چهارم اوت 1961 در ایالت هاوایی به دنیا آمد. چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا فرزند یک مهاجر کنیایی سیاه‌پوست است و با وجود این‌که پدر حقیقی و حتی پدرخوانده‌اش هر دو مسلمان بوده‌اند اما وی با آموزه‌های مسیحیت تربیت شده است. اوباما تا چهار سالگی در کشور اندونزی زندگی می‌کرد و به مدرسه‌ی کاتولیک‌ها می‌رفت و به همین روی امروزه نیز خود و همسرش عضو کلیسای متحد هستند.

اوباما در دانشگاه کلمبیا تحصیل می‌کرد و در سال 1983 مدرک کارشناسی خود را در رشته‌ی علوم سیاسی با گرایش روابط بین‌الملل دریافت نمود. او برای ادامه‌ی تحصیل چندین سال کار کرد تا این‌که بالاخره توانست با دریافت کمک هزینه‌ی تحصیلی در سال 1988 به دانشکده حقوق هاروارد برود. او در همین ایام بسیار خوش درخشید و به مقام ریاست نشریه قانون هاروارد دست پیدا کرد.

بالاخره اوباما توانست در سال 2004 وارد سنا شود و با کمک مشاوران حرفه‌ای توانست پله‌های ترقی را با سرعت طی کند. این چهره‌ی سیاسی به مدت هشت سال‌ یعنی از 2009 تا 2017 رئیس جمهور کشور آمریکا بود و به واسطه‌ی اقداماتی که داشت تأثیر چشمگیری بر معادلات دنیای سیاست گذاشت.

در بخشی از کتاب سرزمین موعود می‌خوانیم:

گاهی اوقات همین نگهبان، مجبور می‌شد جمعیت متعجبی را که دنبالم می‌آمدند، عقب نگه دارد. اگر وقت داشتم، می‌ایستادم، با آن‌ها دست می‌دادم و می‌پرسیدم اهل کجا هستند. بیشتر وقت‌ها به راهم ادامه می‌دادم، از اتاق جلویی می‌گذشتم و وارد اتاق بیضی می‌شدم. آن‌جا با کارمندهای شخصی‌ام حال و احوال می‌کردم، برنامه‌ی کاری و لیوانی چای داغ می‌گرفتم و روز را شروع می‌کردم.

هفته‌ای چند بار بیرون می‌رفتم و سری به نگهبانان محوطه‌ی باغ رز می‌زدم. همه‌ی کارکنان باغ رز توسط سرویس امنیتی استخدام می‌شوند. اکثر آن‌ها مردهایی مسن با یونیفرم سبز و خاکی بودند. گاهی کلاهی همرنگ یونیفرم روی سرشان می‌گذاشتند تا از شر آفتاب در امان باشند یا کت بزرگی روی آن می‌پوشیدند تا سرما را کنار بزنند.

اگر دیرم نمی‌شد، از گیاهانی که تازه کاشته بودند، تعریف می‌کردم، یا اوضاع و احوالی را که بعد از طوفان به وجود می‌آمد، جویا می‌شدم. آن‌ها هم با افتخار و غرور درباره‌ی کارشان توضیح می‌دادند. زیاد حرف نمی‌زدند. حتی بین خودشان با اشاره‌ی سر و دست، منظورشان را می‌رساندند. هر کدام روی وظیفه‌ی فردی تمرکز داشتند اما در عین حال، با هم هماهنگ بودند. یکی از آن‌ها سیاه‌پوستی قد بلند با گونه‌های لک شده بود. قدیمی‌ترین عضو باغ رز، اد توماس. چهل سال در کاخ سفید کار کرده بود. اولین باری که او را دیدم، سریع دستمالی از جیب عقبش درآورد و قبل از این‌که با من دست بدهد، انگشت‌های خاکی‌اش را پاک کرد. دست‌هایش شبیه ریشه‌های درخت، رگی و پهن بود و دست‌های من را کاملاً می‌بلعید. از او پرسیدم دوست دارد قبل از بازنشستگی، چند سال دیگر در کاخ سفید کار کند.

جواب داد: «نمی‌دونم جناب رئیس جمهور. کار کردن رو دوست دارم اما این اواخر یه خورده بدنم درد می‌کنه. حدس می‌زنم تا زمانی که شما رئیس جمهور باشید، من هم این‌جا کار کنم و مطمئن بشم، باغ مثل همیشه سرحال و زیباست.»

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
بخش اول: شرط
بخش دوم: بله ما می‌توانیم
بخش سوم: برگشته
بخش چهارم: یک نبرد خوب
بخش پنجم: جهان همان‌گونه که هست
بخش ششم: در مخمصه
بخش هفتم: اقدامات مخاطره‌آمیز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سرزمین موعود
نویسنده
مترجمزهرا چفلکی، فاطمه حسین بیگ
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات905
زبانفارسی
شابک978-622-233-140-5
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
35000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سرزمین موعود

سحر بهرامی
۱۳۹۹/۱۱/۳۰
سلام. من همون روز اول که کتابراه این کتابو آورد شروع کردم به خواندنش چون شدن رو هم خوانده بودم و میدونستم اینم جذابه. اما باید بگم از شدن برام جذابتر بود. انقدر خوشم اومد که حتماااا نسخه چاپی‌اش رو هم میخرم. نمیدونم دوستانی که میگن اصلا ارزش خواندن نداره به چی میگن ارزشمند....
به نظرم کسانیکه شدن
رو دوست داشتن و علاقه مندان به سیاست خارجی حتما بخواننش. از اول که شروع میکنی مطالب رفته رفته سیاسی تر میشه ولی قابل فهم و روانه.
Hamed Azimirad
۱۴۰۰/۷/۱۸
من کتابهایی که خانم چفلکی ترجمه میکنن رو خیلی دوست دارم چون ایشان هم فوقالعاده و زیبا و هم سلیس و روان ترجمه میکنن و واقعا هنگام مطالعه ترجمه هایش غرق در ترجمه‌های داستانها و مستنداتش میشویو هم لذت میبری.. خانم چفلکی انشالله همیشه همین گونه باشید و موفقیت روزافزون را از خدوند متعال برایتان آرزومندم و به دوستان اهل مطالعه پیشنهاد میکنم حتما ترجمه‌های کتابهایش را دنبال کنن.
I
۱۴۰۰/۱/۱۴
من اول کتاب خانم میشل اوباما، "شدن" رو خوندم ‌ و بعد ترغیب شدم این کتاب رو بخونم. کتاب خوبیه. جالبه از دو دیدگاه متفاوت انگار دوران ریاست جمهوری اوباما رو دیدم. من واقعا شخصیت اوباما رو به عنوان یک انسان اهل کمال و پیشرفت و دیدگاههای سالم خیلی قبول دارم.
علی دوست منصوری سرابی
۱۴۰۰/۱/۴
سلام کتاب نسبتا خوبی برای آشنایی با آمریکاست. گرچه بخاطر تفاوت در فرهنگ ما با آمریکا درک آن گاه سخت است. گاه برای فهم کنایه‌های آن باید با سابقه ادبیات غرب آشنا باشی و این کار را سخت میکنه.
محمد عظیمی
۱۴۰۰/۱/۴
ممنون از کتابراه بابت تخفیف خوبی که روی این کتاب گذاشته. الانم در حال خوندنشم. دوستانیکه کتاب "شدن" از میشل اوباما رو خوندن، این کتابم توصیه میکنم.
سمیه خسروی
۱۴۰۱/۸/۱۶
با سلام. این کتاب بسیار زیبا و روان ترجمه شده و دیدگاه جدیدی از این کشور و مخصوصا آقای براک
دارد. خواندن کتاب بسیار لذت بخش است
با تشکر از کتابراه
نرگس ملکی
۱۴۰۰/۱/۲۶
تا به اینجای کتاب فصل چهارم عالی بود، واقعا نشون داده هنوز هم نژادپرستی هست و سخت میشه در امریکا که ادعای ازادی بیان رو داره نژادهای دیگه به سمت برسند
Moamamd Samakoush
۱۴۰۰/۱/۵
برای شناخت تحولات جهان، در دوران اوباما و کمی قبل و بعد آن چاشنی خوبی است مطالعه آن را هنوز تمام نکرده‌ام اما تا اینجا خوب بود
آمنه سعادت
۱۳۹۹/۱۱/۲۹
من تازه دارم میخونمش. به نظرم قشنگه و ترجمه ش خوبه مخصوصا اون‌ها که سیاست رو دوست دارن. کلاً مثل شدن هست اما سیاست رو خیلی زیاد توضیح داده
سید طاهر مصطفوی
۱۳۹۹/۱۱/۲۷
با سلام برای کسانی که علوم سیاسی مخصوصا حوادث امریکا را دنبال میکنند بسیار خوب وجذاب است.
محمد عزیزی
۱۳۹۹/۱۱/۲۲
یک کتاب فوق العاده خواندنی و جذاب. زندگی نامه صریح و صمیمی یکی از بزرگترین رهبران دنیا.
کبری کلاله ای
۱۴۰۰/۱/۳۰
عالی بود جناب باراک در رابطه با بیمه خیلی حرف زده بود اونجا انصافا از کوره در رفتم ولی در کل عالی بود
حلیمه فیاضی
۱۴۰۰/۱/۱۹
کتاب خوبی هست
فقط ترجمه‌اش بعضی جاها لحجه‌ی صورت گرفته که، نباید اینطوری می‌بود
مشکلات املای هم داره
ممنون
ابراهیم محمدی
۱۴۰۱/۵/۹
فوق‌العاده است این کتاب،
نسخه صوتی راهم شنیدم.
کلی لذت بردم از خواندن و شنیدن این کتاب.
محمد تقی موسوی
۱۴۰۰/۱/۱۹
در کل مفهوم قابل عرضی بیان نکرده از زندگی نامه خودش گفته اونم اگه کاملا راستشو گفته باشه
مشاهده همه نظرات 24

راهنمای مطالعه کتاب سرزمین موعود

برای دریافت کتاب سرزمین موعود و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.