معرفی و دانلود کتاب صوتی دیوار

عکس جلد کتاب صوتی دیوار
قیمت:
60000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دیوار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دیوار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دیوار

کتاب صوتی دیوار دربردارنده‌ی هفت داستان کوتاه از نویسندگان بزرگ جهان است که توسط صادق هدایت ترجمه شده و در یک مجموعه گردآوری شده است.

هدایت در ترجمه کتاب صوتی دیوار (The Wall) تلاش کرده که نثر زیبای خود را به یادگار بگذارد و داستان‌ها را همان‌گونه که از دریچه‌ی ذهن خودش گذشته‌اند، ترجمه کند. او به متن اصلی داستان‌ها وفادار بوده، اما ترجمه‌اش آنقدر دل‌نشین است که گویی کسی داستانی را خوانده و با زبان خودش آن را برایمان روایت می‌کند.

خلاصه‌ای از داستان‌های کتاب صوتی دیوار:

دیوار: نخستین داستان این کتاب صوتی با عنوان دیوار، به روایت زندگی یک زندانی در بند می‌پردازد که در انتظار اعدام، لحظات خود را سپری می‌کند و این انتظار جهان‌بینی او را دگرگون می‌نماید. هم‌چنین این داستان مفاهیم اگزیستانسیالیستی ژان پل سارتر (Jean Paul Sartre) را برای شما بیان می‌کند.

جلو قانون: فرانتس کافکا (Franz Kafka) در داستان جلو قانون، قوانین وضع شده در جامعه را مورد تمسخر قرار می‌دهد و آن‌ها را زیر سوال می‌برد.

شغال و عرب: کافکا در داستان شغال و عرب با کمک نشانه‌ها، زندگی ملتی را که سال‌هاست زیر سلطه حاکمان زورگوی خود هستند، روایت می‌کند.

کلاغ پیر: الکساندر لانژکیلاند در داستان چهارم با عنوان کلاغ پیر، رکود ناشی از پیری در زندگی مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.

تمشک تیغ‌دار: داستان پنجم با عنوان تمشک تیغ‌دار اثر نویسنده درخشان روس‌تبار، آنتوان چخوف (Anton Chekhov) است، داستانی هیجان‌انگیز که مربوط به قبل از انقلاب روسیه است.

مرداب حبشه: داستان ششم از نویسنده فرانسوی گاستون شرو (Gaston Cherau) با عنوان مرداب حبشه انتخاب شده است و درباره‌ی آهویی است که باردار و زاییدنش نزدیک است.

کور و برادرش: آخرین داستان با عنوان کور و برادش نوشته‌ی آرتور شنیتسلر (Arthur Schnitzler)، به روایت زندگی دو برادر می‌پردازد، برادری که زندگی خود را وقف برادر دیگر می‌کند.

صادق هدایت پیشگام داستان نویسی نوین ایران را بیشتر بشناسیم؟

صادق هدایت در 27 بهمن سال 1281 در تهران چشم به جهان گشود. او یکی از نوادگان رضاقلی‌خان هدایت طبرستانی از مردان نامدار دوران ناصری و نویسنده‌ی کتاب‌هایی مانند «اجمل التواریخ» و «مجمع الفصحا» بود.

او در سن شش سالگی به مدرسه‌ی علمیه‌ تهران رفت و در آن‌جا به تحصیل پرداخت، دوره دبیرستان را نیز در مدرسه دارالفنون گذارند. او در سال 1309 تحصیلاتش را در پاریس رها کرد و به تهران برگشت، پس از مدتی در بانک ملی مشغول به کار شد. در همین سال‌ها بود که با نویسندگان درخشانی مانند بزرگ علوی، مسعود فرزاد و مجتبی مینوی ملاقات کرد و با همکاری یکدیگر گروه ربعه را تشکیل دادند.

سرانجام صادق هدایت در سال 1330 در خانه‌ی خود به زندگی‌اش با باز گذاشتن شیر گاز پایان داد، او نخستین نویسنده‌ی برجسته‌ی ایرانی بود که دست به خودکشی زد. از دیگر آثار صادق هدایت عبارت‌اند از: بوف کور، زنده به گور، داش آکل، حاجی آقا، وغ وغ ساهاب و ترجمه‌های کتاب‌های بی‌نظیری مانند گروه محکومین، مسخ، کلاغ پیر، دیوار و ... .

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی دیوار می‌شنویم:

«او دائما با نگاه سختی به من می‌نگریست. ناگهان ملتفت شدم. دستم را به صورتم مالیدم، دیدم غرق عرق شده‌ام؛ در این سردابه، چله‌ی زمستان، در میان جریان هوا، عرق می‌ریختم. دستم را در موی سرم که از عرق به هم چسبیده بود، فرو بردم. همچنین ملتفت شدم که پیرهنم تر و به تنم چسبیده است. اقلا یک ساعت بود که عرق می‌ریختم و هیچ حس نمی‌کردم؛ اما از نظر این خوک بلژیکی مخفی نبود. روی گونه‌هایم چکه‌های عرق را دیده بود و فکر می‌کرد که این بروز حالت وحشت، تقریبا یک‌جور حالت مرضی است و خودش را سالم حس می‌کرد و به خود می‌بالید که سردش است.»

«حس کرد که نه‌تنها کور، کس دیگری جز او نداشت؛ بلکه خود او هم نمی‌توانست از برادر دست بکشد و مهربانی که از او در دل داشت، سبب قوت قلب او در زندگانی شده بود؛ ولی برای اولین بار پی برد که فقط اطمینان و مهربانی از هر دو جانب و پوزش خواستن کور برای او ناگزیر بود تا بتواند بدبختی‌های خود را با این همه بردباری تحمل بکند. او نمی‌توانست به این زودی از این امید چشم بپوشد و احتیاج به برادر داشت؛ همان‌طور که برادرش محتاج او بود.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
24 دقیقه
دیوار - قسمت اول
37 دقیقه
دیوار - قسمت دوم
7 دقیقه
جلو قانون
15 دقیقه
شغال و عرب
13 دقیقه
کلاغ پیر
33 دقیقه
تمشک تیغ‌دار
10 دقیقه
مرداب حبشه
36 دقیقه
کور و برادرش - قسمت اول
39 دقیقه
کور و برادرش - قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دیوار
نویسنده، ، ، ، ،
مترجمصادق هدایت
راویفریاد موسویان
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
60000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دیوار

mahdi solhjo
۱۴۰۲/۸/۲
این کتاب مجموعه از چند داستان است که توسط صادق هدایت ترجمه شده و همه داستان‌های کوتاه هستند و همگی از یک فضای و سبک و سیاق یکسان بهره می‌بردند و به نظر این نوع از داستان‌ها مورد علاقه صادق هدایت بوده مخصوصا داستان‌ها کافکا که دو داستان جلوی قانون و شغال و عرب از این نویسنده بودند. خصوصیات مشترک این همشون بود که با وجود مختصر بودن می‌خواستند نکته یا نکاتی رو برای خواننده بیان کنند برای من که دانشجوی حقوق‌ام داستان جلو قانون و تمشک تیغ دار جالب بود و مخصوصا جلو قانون که مفهوم کاملاً درستی از کارکرد واقعی قانون ارائه می‌دهد هر چند که شاید در هنگام مطالعه قانون خلاف این موضوع به نظر برسه از بین داستان‌ها داستان دیوار بیشتر از همه شکل و شمایل داستان را داشت و داستان تمشک خاردار هم از نظر ادبی بهتر بود و به طور کلی داستان‌های کوتاه در یک خصوصیت با هم مشترک‌اند و این خصوصیت این است که همگی ناقص هستند از این جهت ناقص که مثلاً یا شخصیت پردازی ندارد یا شخصیت پردازی به صورت کلی و سطحی دارند یا از نظر ادبی و آرایه‌ای سطح پایین تری نسبت به داستان‌های بلند تر دارند که طبیعی هست چون نویسنده فقط می‌خواهد اصل مطلب رو بیان بکند و یا از نظر فضا سازی عمدتاً از یک محیط استفاده می‌کنند و در صورتی که داستان در چند محیط پیش برود فقط نام آن محیط گفته می‌شود و درباره گوینده فریاد موسویان هم باید گفت صدای خوبی دارند و تغییر و تعویض کاراتر و خوب انجام می‌ده و نکته مثبت و عالی کار ایشان این است که موقع‌ای که داستان به اوج می‌رسد اون اوج و حالت هیجان رو در صدا می‌شود دید و مثل بعضی گویندگان که فقط رو خوانی می‌کنند نیست با تشکر از کتابراه
ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۲/۸/۱
آنتوان چخوف، فرانتس کافکا، ژان پل سارتر و... این بار به قلم ترجمه صادق هدایت با نام کتاب دیوار.
این بار متوجه شدم که هدایت کارهای ترجمه داستانی از بزرگان دارد.
در صف خوانش کتاب‌هایم، کتاب داستان کمتر به چشم می‌خورد، اما کتاب صوتی داستانی که کتابراه می‌گذارد برام خوشاینده و استقبال از آن می‌کنم.

شاید فعلا از کافکا و سارتر کمتر تمایل به خواندن داشته باشم، اما داستان‌های کوتاه این بزرگان را با کاراکترهای حیوانات و دنیای وحوش شنیدم و ترجمه روان و ساده‌ای داشت و تبحر هدایت را می‌رساند.
نحوه پردازش داستان‌های چندسال قبل با کنون و حتی سوژه‌های آن کاملا متفاوت شده و این در این اثر برای خواننده کتابخوان مشهود است.
داستانهای این مجموعه دیوار، کمتر به قضاوت کاراکترهایش پرداخته و خیلی در کنش و واکنش شخصیت‌هایش نقد نمی‌کند و نمی‌پردازد و سوگیری ندارد و این از امتیازات دیگر مجموعه دیوار با ترجمه صادق هدایت است. روحش شاد.
Princess
۱۴۰۲/۸/۱
خوووب بود... شامل هفت داستان کوتاه از نویسندگان مطرح دنیا از جمله چخوف که در هریک از آن‌ها شاهد تصویرگری بی نظیر با قدرت کلمات هستیم. همچنین حالات درونی شخصیت‌های گوناگون که دور از دسترس جلوه میکنند و بیان کردنشون بسیار پیچیده به نظر میاد به سادگی شرح داده شد. داستانهای کوتاه از نویسندگان بزرگ دنیا که توسط صادق هدایت گردآوری و ترجمه شده، فوق العاده بود، گویندگی هم عالی بود. مطالب و مفاهیم ارزشمندی در این داستانها بیان شده وشخصیت افراد بنا برکارها و اهدافشان بخوبی عیان میشود، حتی داستان کلاغ پیرهم مفهوم جالبی داشت. به نظر من داستان کور و برادرش شنیتسلر بهترین داستان این مجموعه ست. همچنین داستان تمشک تیغ دار چخوف که من با چند ترجمه مختلف خوانده ام. پیشنهاد میکنم
نگار فومن
۱۴۰۲/۷/۱۳
کتابی که داستان هایش کاملا آموزنده بودن، به صورت کنایه داستان‌ها تعریف شده بودن. در مرداب حبشه با دقت تمام جزئیات مربوط به اهوی ماده و مار رو توضیح داده بودن، با اینکه اهوی ماده مرد ولی فرزندش به دنیا امد و کنار دیگر آهوان زندگی کرد. دیوار هم جالب بود، برداشتی که کردم نباید نا امید شد و ترسید. کور و برادرش هم جالبه، این اتفاقی که بین این دو برادر افتاد در جامعه هر روز اتفاق می‌افته، بخاطر بعضی مسائل ناچیز یا سخنچینی‌ها روابط‌های صمیمی به فنا می‌روند. در مورد کلاغ پیر، از این جمله خیلی خوشم اومد، گفت پیرها رو همیشه اذیت می‌کنند. کتابی هست که مطالب با جزئیات کامل نوشته شدن.
مهدیه قائمی
۱۴۰۲/۶/۱۰
سلام خدمت کتابراه و همراهانش
خدمتتون عرض کن داستان اول به اسم دیوار خوب بود ولی داستان‌های بعدی اصلا با من سازگاری نداشت هیچ جذبه‌ای نداشت و کششی در داستان‌ها نبود البته از صادق هدایت این ژانر داستان‌ها به دور نیست و حتی برای ترجمه هم چیزی رو انتخاب کرده که یه نوعی فلسفه وجودی مات و کدر دیده به هر
میشه... حال ممنونم از کتابراه که ژانرهای مختلف برای سلیقه‌های مختلف ارائه می‌دهد..
روی هم رفته پیشنهاد نمیکنم در ضمن این اولین کتابی هست که نیمه رهایش کردم تا بیشتر از این وقتم را هدر ندهم.. 😊
Atamalek Hashemi
۱۴۰۲/۹/۲۷
کتاب «دیوار» مجموعه‌ای از هفت داستان کوتاه از نویسندگان برجسته‌ی جهان به انتخاب و ترجمه‌ی صادق هدایت است. اولین داستان این کتاب، «دیوار»، نوشته‌ی سارتر فیلسوف اگزیستانسیالیست و رمان‌نویس فرانسوی است که آثار ارزشمندی از خود برجای گذاشته است. این داستان درباره‌ی زندانی محکوم به اعدامی است که واپسین و لحظات عمر خود را سپری می‌کند. معنا مفهوم زندگی برای او دگرگون می‌شود؛ در نتیجه او تصمیم می‌گیرد پیش از مرگ، سربازان و بازجویان را دست بیاندازد که منجر به اتفاقی دور از ذهن می‌شود.
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۲/۷/۲۱
کتاب‌هایی که مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه چندین نویسنده است، برای شناخت اجمالی از سبک و طرز تفکر و شیوه نویسندگی صاحبان آثار بسیار مفید است. داستان دیوار به کندی پیش می‌رفت ولی پایانی طوفانی و غیر قابل تصور داشت. داستان کور و برادرش در ستایش روابط انسانی بود. داستان شغال و عرب درباره ناپایداری بشر آرمان‌های بود. مرداب حبشه در ستایش ادامه دادن به زندگی بود. تمشک تیغ دار در باره رفتن پی رویای شخصی بود. و... روایت متوسط بود. با سپاس از کتابراه
مصطفی عزیزی
۱۴۰۲/۵/۲۲
با درود فراوان خدمت دوستان کتابخوان و گرامی. کتاب داستانی که شامل چند داستان مختلف بود که هر کدام به نوعی می‌تونست با مخاطب خاص خود ارتباط بر قرار کنه و درش نکته‌هایی نهفته ست که بستگی به تعبیر شما از داستان روایت شده داره. موضوعات اجتماعی به چشم می‌خوره که در قالب نگارش مختصری به خواننده القا میشه و میشه ازش بهره برد. ترجمه خوب و روان بود و خوانش هم مورد قبول و شنیدنی. سپاس از تیم خوب کتابراه برای این اثر خوب
فرییا جمالی
۱۴۰۲/۶/۱
داستان‌های کوتاه زیبا غریب و آموزنده بود. داستان کلاغ پیر داستان دیوار و داستان کور و برادرش از همه‌ی داستانها قشنگتر بودن. ه داستان کور و برادرش که نشان دهنده‌ی دوستی و ارتباطی عشق آمیز و والای دنیای مادی بین کور و برادرش وجود داشت. صادق خدایت همیشه داستانهای غریب و دوست داشتنی می‌نویسند و ترجمه‌ی این کتاب هم برگرفته از اعتقادات واصول داستان نویسی ودشون هستش. ممنون از کتاب راه.
بهرو بهشادفر
۱۴۰۲/۶/۴
با سلاماز نظر من نوشته‌های صادق هدایت بهتر و متفاوت از ترجمه هایش هستند. اما سبک این داستانها به سبک نوشته‌های او نزدیک بود. بعضی از داستانها کمی دور از ذهن بودند مثل جلو قانون و بعضی واقعی و غم انگیز مثل دیوار و بعضی جالب مثل کلاغ پیر. جالب بود که با چند نویسنده ناشناس هم در این کتاب آشنا شدم و این آشنایی با نویسنده‌ها رو کتابراه خوب انجام میده که ازش ممنونم.
bozorgi omid
۱۴۰۲/۱۱/۲۶
با سلام.
داستان‌های جالبی و آموزنده‌ای بودند. بعضی از داستانها دقیقا وقتی به انتها می‌رسید، متوجه می‌شدم و نکته داستان همانجا نمایان میشد.
سبک داستان‌ها و کتاب هم که خب با توجه به اینکه ترجمه صادق هدایت هست، بسیار نزدیک به سلیقه و نگارش شخصی ایشان هست و شاید مورد پسند بعضیها نباشد.
ممنون از کتابراه
فائقه
۱۴۰۲/۸/۱۷
یه کتاب با هفت داستان کوتاه بود چند روز درگیر داستان اول بودم حوصله‌ام نمیکشید وقطع میکردم وادامه‌ی کتاب رو به بعد موکول میکردم آخر بعد از یه هفته هی گوش کردن ورها کردن کتاب تصمیم گرفتم از داستان دوم شروع کنم از داستان دوم به بعد خوب بود ودوست داشتم ولی داستان اول رو اصلا دوست نداشتم
مانی ابول
۱۴۰۲/۵/۲۹
منظور نویسنده از نوشتن کلاغ پیر و شغال و عرب رو متوجه نشدم. دیوار و کور و برادرش جالب بودند مخصوصا اونجایی که کور طبق گفته اونی که فتنه را به جانشان انداخته بود اجازه نداد گولش بزنند و فهمید که برادرش نسبت به او عشق واقعی دارد!!؟؟ داستان دیوار هم در آخر بدلیل ترتیب اتفاقی حوادث بسیار جالب بود.
عسل مهاجران
۱۴۰۲/۵/۲۳
داستان «دیوار» و «کور و برادرش» از همه جذاب تر بودند. داستان «جلو قانون» تقریبا فلسفی بود، و بیان کننده ترس ما از دریافت اجازه و جلب رضایت برخی آدمها در زندگیمان برای انجام کاری که دوست داریم انجام دهیم و تعلل میکنیم تا عمر میگذرد، بود. گوینده کتاب نیز بسیار خوب و روان کتاب را خوانده‌اند. مرسی
abolfazl
۱۴۰۲/۱۱/۲۲
خیلی تجربه خوبی بود حداقل برای من! چه قدر داستان‌ها پر مفهوم و چه قدر صدا‌ها به داستان‌ها می امد. دو داستان دیوار از آقای سارتر و جلو قانون آقای کافکا برام از همه جالب تر بود یک جورهایی بیانگر فلسفه آزادی ان روزهای اروپا بود از نظر من!
مشاهده همه نظرات 74

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دیوار

برای دریافت کتاب صوتی دیوار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.