معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های داستان کودک

پیدا کردن کتاب داستان کودکان این روزها تبدیل به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین شده است و شما با انتخاب داستان مناسب می‌توانید نقش و تأثیری مثبت در جهت رشد فرزند خود داشته باشید. کتاب‌های داستان کودکانه نیز به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شوند و موضوعات بسیار متنوع و جذابی دارند. بیشتر والدین در میان قصه‌های شیرین کودکانه به دنبال، داستان کودکانه فارسی، داستان کودکانه جدید، داستان کودکانه صوتی، داستان کودکان تصویری، داستان آموزنده و... هستند. اما دانستن چنین دسته‌بندی‌‌هایی کافی نیست؛ اگر تمایل دارید بهترین کتاب داستان کودک را انتخاب کنید، ادامه متن را بخوانید.

بهترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های داستان کودک در کتابراه کدام موارد هستند؟

بسیاری از والدین داستان‌های کودکانه فارسی را برای فرزندان خود انتخاب می‌کنند؛ چرا که بر اساس فرهنگ ایرانی هستند و به کودکان برای درک جامعه یاری می‌رسانند. یکی از بهترین کتاب‌های داستان کودک فارسی، کتاب قصه‌های کلیله و دمنه است که داستان حیوانات را در اختیارتان قرار می‌دهد و داستان پندآموز کودکانه نیز محسوب می‌شود. به هر حال دانلود کتاب قصه‌های کلیله و دمنه اقدام خوبی است و به فرزندتان کمک می‌کند تا با یکی از آثار کلاسیک فارسی آشنا شود. دانلود کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه نیز چنین وضعیتی دارد، با این تفاوت که این اثر صوتی‌ است و کودکان را به راحتی جذب خود می‌کند. اگر قصد دارید کودکی را به داستان علاقه مند کنید کتاب صوتی کودکانه روش خوبی به شمار می‌آید.

داستان‌های کودکانه فارسی گزینه‌ای مناسب به عنوان قصه‌های کودکانه برای خواب هستند؛ به عنوان مثال می‌توانید با دانلود کتاب قصه‌های شاهنامه فردوسی کودک خود را برای داشتن شب شیرینی و پر از آرامش آماده کنید. البته کتاب قصه‌های شب برای پسر‌های کوچولو و کتاب قصه‌های شب برای دختر‌های کوچولو نیز برای این کار مناسب هستند.

بسیاری از بچه‌ها به داستان کودکانه جدید علاقه دارند، پس به شما توصیه می‌کنیم کتاب خاطرات یک بچه‌ی بی‌عرضه: حقیقت تلخ را از دست ندهید چون با داستان طنز کودکانه فرزند شما را سرگرم می‌کند.

گفتنی‌ست بسیاری از این آثار داستان کودکانه با تصویر هستند و به همین دلیل به صورت کتاب داستان کودک pdf ارائه می‌شوند؛ البته آثار این گروه، به صورت کتاب کودک الکترونیکی و کتاب کودک صوتی نیز هستند و اپلیکیشن کتابراه تلاش می‌کند تمام سلایق و نیازها را در نظر بگیرد.

چگونه بهترین کتاب داستان کودک را انتخاب کنیم؟

کتاب خواندن اقدان پسندیده‌ای‌ست اما نباید هر کتابی را دست فرزند خود بدهید، بهتر است بر اساس گروه سنی آن‌ها پیش بروید تا در مواجهه با موضوع مناسب و دایره واژگان گروه سنی‌شان قرار بگیرند. در ادامه با این دسته بندی آشنا می‌شوید:

گروه الف: سال‌های قبل از دبستان
گروه ب: کلاس‌های اول، دوم و سوم دبستان
گروه ج: کلاس‌های چهارم، پنجم و ششم دبستان

دانلود کتاب داستان کودک رایگان در کتابراه:

اپلیکیشن کتابراه امکان دانلود کتاب رایگان را برای کاربران خود در نظر گرفته است و شما می‌توانید از کتاب‌های داستان کودک رایگان این سایت استفاده کنید. اگر به داستان کودک مذهبی علاقه دارید، دانلود رایگان کتاب صوتی یاران باغ و عهد فراموش شده را در اولویت کار خود قرار دهید تا فرزندتان با مفاهیمی مانند انفاق و بخشش آشنا شود.

شاید هم به دنبال داستان فانتزی کودکانه هستید، پس فرصت دانلود رایگان کتاب شنل قرمزی را از دست ندهید. این کتاب داستان کودک pdf ماجرای دختر زیبا و کوچکی را روایت می‌کند که در اعماق جنگل در چنگال گرگی بدجنس گرفتار می‌شود. این داستان آموزنده به کودکان یاد میدهد به غریبه‌ها اعتماد نکنند.

بسیاری از بچه‌ها به داستان‌های کودک دنباله‌دار علاقه دارند و اپلیکیشن کتابراه امکان دانلود رایگان کتاب خانه‌ی درختی جادویی 1: دایناسورها قبل از تاریکی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا در صورت اشتیاق فرزندتان به ادامه ی داستان برای خرید کتاب‌های بعدی اقدام کنید.

شاید هم به دنبال داستان کودکانه دخترانه هستید، بنابراین فرصت دانلود رایگان کتاب قصه‌های وقت خواب برای دخترهای مهربان را از دست ندهید.

سایت و اپلیکیشن کتابراه بهترین کتاب‌های داستان کودک را با موضوع تخیلی، آموزنده، هیجان‌انگیز و... در اختیارتان قرار می‌دهد.