معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های ادبیات

اگر تمایل دارید اطلاعات جالبی از کتاب‌های ادبی معروف، کتاب‌های ادبیات پارسی، انواع ادبیات فارسی، کتاب‌های منثور ادبیات فارسی، ادبیات جهان و... به دست آورید، اپلیکیشن کتابراه می‌تواند در این مسیر شما را همراهی کند و آثار بسیاری را در اختیارتان قرار دهد. این سایت حتی امکان دانلود رایگان کتاب نیز فراهم می‌کند و تلاش می‌نماید سهمی در گسترش فرهنگ کتابخوانی داشته باشد.

از طرف دیگر، این سایت در بخش ادبیات توجه ویژه‌ای به شعر پارسی، کتاب‌های نمایشنامه، کتاب سفرنامه، کتاب زندگی‌نامه و... دارد و شما را با تمامی بخش‌های این دنیای بی‌پایان آشنا می‌سازد.

چگونه با ادبیات کلاسیک فارسی آشنا شویم و از کجا شروع کنیم؟

با یک جست‌وجوی ساده در فضای مجازی به راحتی متوجه می‌شوید که موضوعات جالبی در ادبیات فارسی وجود دارد و می‌توانید بر اساس سلیقه خود به سراغ آن بروید اما قبل از هر چیزی باید با انواع ادبیات فارسی آشنا شوید. شاید شما به شعر علاقه دارید، پس بهتر است از کتاب شعر شروع کنید. در چنین شرایطی، بسیاری به شما توصیه می‌کنند که هر چه زودتر برای دانلود کتاب شعر حافظ، دانلود رایگان کتاب مثنوی معنوی و... اقدام کنید. شاید هم آثار منثور فارسی برای‌تان جذاب هستند که در این صورت کتاب‌های نثر فارسی را باید در اولویت خود قرار دهید و به سراغ آثاری مانند تاریخ بیهقی و کلیله و دمنه بروید. در مجموع با کمی جست‌وجو در اپلیکیشن کتابراه به کتاب‌های رایگان بسیاری دسترسی پیدا می‌کنید. این‌گونه پیش از خرید کتاب، از سلیقه‌ی خود، مطمئن می‌شوید.

از طرف دیگر، فروشگاه کتابراه، کتاب‌های خود را به صورت کتاب pdf، کتاب صوتی و کتاب الکترونیکی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.   

چرا باید ادبیات جهان را بخوانیم؟

برای کتاب‌خوانان ایرانی اقدامی پسندیده است که به ادبیات فارسی و آثار آن توجه ویژه‌ای داشته باشند اما نباید از ادبیات جهان غافل ماند. با نگاهی کوتاه به تاریخ و تاریخچه‌ی ادبیات جهان می‌توان به غنا و ارزش آن پی برد و حیف است که خود را از چنین گنجینه‌ی بی‌پایانی محروم کنید. اگر به ادبیات نمایشی، رمان‌های مدرن و... علاقه دارید، لازم است بدانید ریشه‌ی تمامی این موارد به فرهنگ و ادبیات کشورهای دیگر بازمی‌گردد.

ناگفته نماند؛ ادبیات معاصر ایران تا حدود زیادی وامدار مکتب‌های ادبی غرب است و آشنایی با سیر تاریخی ادبیات غرب به شما کمک می‌کند تا ادبیات معاصر داستانی کشور خود را بهتر بشناسید و درک عمیق‌تری نسبت به آن داشته باشید. این موضوع برای ادبیات نمایشی نیز صادق است و آشنایی با نمایشنامه‌های ایرانی بدون شناخت کلی از سیر تاریخی آن ممکن نیست.

معروف‌ترین و بهترین نمایشنامه‌های کتابراه کدام‌ها هستند؟

برای پاسخ به این سوال باید پرسش‌های دقیق‌تری را مدنظر داشته باشید تا به نتیجه‌ی مطلوبی برسید؛ آیا به دنبال بهترین نمایشنامه‌های جهان هستید؟ در جست‌جوی راهی برای دانلود نمایشنامه طنز هستید؟ دوست دارید ابتدا برای دانلود نمایشنامه ایرانی اقدام کنید؟ 

حال که با دقت بیشتری به این موضوع فکر کرده‌اید می‌توانید در سایت کتابراه برای دانلود نمایشنامه‌های معروف جهان اقدام نمایید. این سایت به شما این امکان را می‌دهد تا به برخی از نمایشنامه‌ها به صورت رایگان دسترسی پیدا کنید.

در ادامه با برخی از پرفروش‌ترین نمایشنامه‌های سایت کتابراه آشنا می‌شوید:

دانلود کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده
دانلود کتاب در انتظار گودو
دانلود کتاب خرده جنایت‌های زناشویی
دانلود کتاب رومئو و ژولیت
دانلود کتاب مرغ دریایی
دانلود کتاب صوتی ماجرای مدرسه پرایری

آشنایی با بهترین کتاب‌های فیلمنامه:

فیلمنامه در حقیقت محتوای یک فیلم به صورت مکتوب است؛ گروهی از صاحب‌نظران آن را به نقشه‌ی مسیری تشبیه می‌کنند که طی ساخت یک فیلم باید بر اساس آن پیش رفت. اگر چه خواندن فیلمنامه و درک فضای آن در ابتدای امر حتی برای کتابخوانان حرفه‌ای نیز مشکل است اما اگر به سینما و فیلم‌ها علاقه دارید با مطالعه‌ی فیلمنامه‌ها می‌توانید خود را به درک عمیق‌تری نسبت به این هنر برسانید. امروزه به راحتی می‌توانید فیلمنامه‌های مطرح دنیا را به زبان فارسی پیدا کنید و در ادامه برخی از آن‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهیم:

دانلود کتاب فیلمنامه به همین سادگی
دانلود فیلمنامه دل خون 
دانلود کتاب درخشش ابدی ذهن بی‌آلایش 
دانلود کتاب یک پرتقال کوکی (فیلمنامه) 
دانلود کتاب 2001: یک اودیسه‌ی فضایی

چرا باید کتاب زندگی‌نامه بخوانیم؟

در سال‌های اخیر میل به خواندن آثار زندگی‌نامه‌ای به خصوص کتاب زندگی‌نامه افراد موفق طرفداران بسیاری پیدا کرده است؛ این نوشته‌ها به شما این فرصت را می‌دهد تا از اشتباهات دیگران درس بگیرید و با مطالعه‌ی مسیری که این اشخاص طی کرده‌اند به موفقیت‌های بزرگ برسید. پرفروش‌ترین کتاب‌های زندگینامه ویژگی‌های مشترکی دارند و در تمامی‌شان به شما این فرصت را می‌دهند تا با زندگی و مشکلات بزرگان حوزه‌های مختلف از نزدیک آشنا شوید. این آثار زاویه‌‌ی دید شما را نسبت به دنیای پیرامون‌تان تغییر می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا به آسانی با موانع زندگی روبرو شوید.

آیا خواندن سفرنامه لذتی دارد؟

بدون تردید سفر رفتن بسیار لذت‌بخش است و به شما این فرصت را می‌دهد تا چیزهای جدیدی بیاموزید اما گاهی اوقات لازم است پیش از شروع سفر درباره‌ی آن اطلاعات مهم و ضروری را جمع‌آوری کنید تا در طی سر با مشکلات کمتری روبرو شوید. البته اگر واقعا اهل سفر هستید نه تنها سفر رفتن را دوست دارید، بلکه از شنیدن و خواندن درباره‌ی آن هم لذت می‌برید؛ در چنین شرایطی خواندن سفرنامه برای شما بهترین گزینه‌‌ی ممکن است.

ناگفته نماند؛ دانلود سفرنامه‌ها مانند گذشته سخت نیست و با یک بررسی کوتاه به راحتی می‌توانید از سفرنامه ابن بطوطه و مارکوپولو گرفته تا شرح مسافرت‌های معاصران خود را پیدا کنید.   

سایت و اپلیکیشن کتابراه گزینه‌ی مناسب برای دانلود و مطالعه‌ی بهترین کتاب‌های الکترونیکی ادبی در زمینه‌ی شعر، نمایشنامه، طنز و... محسوب می‌شود.