معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های ادبیات طنز

طنز به گونه‌ای از ادبیات گفته می‌شود که با زبانی شیرین به نقد وضعیت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی موجود می‌پردازد. در ادبیات طنز برای به نمایش گذاشتن مشکلات از صنعت اغراق به وفور استفاده می‌شود تا معضل به چشم مخاطب بیاید. البته جدا از اهمیت اجتماعی این صنعت، ادبیات طنز باعث می‌شود تا ساعاتی مشکلات خود را فراموش کنید و از مطالعه‌ی آن اثر لذت ببرید.

به همین دلیل کتابراه همواره سعی دارد برای شما بهترین کتاب‌های طنز را تهیه کند تا علاوه بر آگاهی‌بخشی، لبخندی بر لبان شما بیاورد. 

تفاوت طنز با هجو در چیست؟

بسیاری این دو را یکسان می‌دانند و تفاوتی میانشان قائل نیستند اما طنز و هجو دو مقوله‌ی کاملا متفاوت هستند. هجو برای اهداف شخصی به کار می‌رود و با لحنی بد و رکیک به تمسخر شخص دیگری می‌پردازد اما طنز کارکردی اجتماعی دارد و با نگاهی نقادانه مسئله‌ای عمومی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

اپلیکیشن کتابراه شرایط دانلود بهترین کتاب‌های ادبیات طنز مانند دانلود کتاب طنز اجتماعی، معروف‌ترین رمان‌های طنز ایرانی، کتاب طنز تاریخی، کتاب‌های طنز قدیمی، رمان نوجوان طنز رایگان، لطیفه، کتاب طنز سیاسی، کتاب شعر طنز و... در اختیارتان قرار می‌دهد.

خرید کتاب‌های پرفروش طنز در کتابراه:

کتاب جز از کل نه تنها در کتابراه بلکه در بسیاری از کتابفروشی‌ها در صدر پرفروش‌ترین‌ها قرار دارد و اتفاق عجیبی نیست که نام این اثر را بسیار می‌شنویم. از طرف دیگر، کتاب صوتی جزء از کل نیز در سایت کتابراه موجود است و به راحتی می‌توانید به آن دستراسی پیدا کنید. 
اما اگر به دنبال اثری هستید که مناسب فرهنگ ایرنی باشد و درک بهتری از آن داشته باشید، پس دانلود کتاب آبنبات هل‌دار را برنامه‌ی خود قرار دهید. از آن‌جایی ما تلاش می‌کنیم به تمام سلیقه‌ها توجه نشان دهیم، در صورت تمایل خرید کتاب صوتی آبنبات هل‌دار نیز در این سایت امکان پذیر است. 

در مجموع، کتاب‌های طنز ایرانی بسیار جذابی وجود دارد که از میان آن‌ها باید به مواردی مانند کتاب پسر قاپون (روش‌های عملی شکار شوهر)، کتاب قصه‌های بهلول، کتاب چرند و پرند، کتاب کلیات عبید زاکانی بانضمام باغ دلگشا و داستان موش و گربه و... اشاره کرد.
فراموش نکنید که کتاب‌ها در این فروشگاه به صورت کتاب پی دی اف (pdf)، کتاب صوتی، کتاب الکترونیکی در اختیار شما قرار می‌گیرند و به راحتی این امکان برای‌تان وجود دارد که از میانشان انتخاب خود را صورت دهید.

دانلود کتاب طنز رایگان:

شاید همچنان از سلیقه‌ی خود در زمینه‌ی کتاب‌های ادبیات طنز اطمینان ندارید، در چنین شرایطی می‌توانید به بخش دانلود کتاب‌های رایگان مراجعه کنید و از پیشنهادات جذاب کتابراه بهره ببرید. در ادامه با برخی از این موارد آشنا می‌شوید:

دانلود رایگان کتاب با هم بخندیم، به هم نخندیم!
دانلود رایگان PDF کتاب دموکراسی در همه جا
دانلود رایگان PDF کتاب لاف تو شک: مجموعه نثر طنز 

سایت و اپلیکیشن کتابراه مرجعی مناسب برای دانلود بهترین کتاب‌های ادبیات طنز با موضوع دانلود کتاب طنز اجتماعی، معروف‌ترین رمان‌های طنز ایرانی، کتاب طنز تاریخی، کتاب‌های طنز قدیمی، رمان نوجوان طنز رایگان، لطیفه، کتاب طنز سیاسی، کتاب شعر طنز و... محسوب می‌شود. 

رمان طنز
آبنبات پسته‌ای
اثر مهرداد صدقی

دریافت کتاب

جانورنامه

جانورنامه
کتاب «جانورنامه» زبان ساده‌ای دارد و در ابتدای امر ممکن است تصور کنید با ادبیاتی طنز به توصیف حیوانات می‌پردازد اما هر چه بیشتر به مطالعه‌ی آن ادامه می‌دهید، متوجه می‌شوید که لایوش ناگ به دنبال این است تا با این شیوه اشرف مخلوقات را مورد انتقاد قرار دهد! اگر به دنبال اثری طنز و متفاوت هستید کتاب «جانورنامه» بهترین گزینه برای‌تان محسوب می‌شود.
۲۴۰۰۰ تومان
دریافت کتاب

خنده در تاریکی

خنده در تاریکی
داستان عشقی نافرجام و مرگی خودخواسته. آلبینوسِ میان‌سال که به خاطر عشق به دختری جوان همسرش را ترک کرده است، حالا خود توسط محبوبش رها شده و شاهد بی‌مهری‌هایی از جانب اوست. این داستان با ترکیب شگفت‌انگیزی از میل و فریبکاری و نیرنگ، شما را به فکر وامیدارد و تا پایان همراه می‌سازد.
۹۰۰۰۰ تومان
دریافت کتاب

سیب زمینی خورها

سیب زمینی خورها
اگر دوست دارید آنقدر بخندید که اشک از چشمانتان جاری شود، کتاب سیب‌زمینی‌خورها را بخوانید! این داستان ماجرای بامزهٔ خود نویسنده را روایت می‌کند که چگونه مسیر زندگی‌اش او را به سمت نویسندگی کشاند. او در این مجموعه داستان درمورد پسر نوجوانی صحبت می‌کند که اتفاقات جالبی برایش رقم می‌خورد.
۳۹۰۰۰ تومان
دریافت کتاب