دانلود کتاب صوتی عشق و تنهایی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق و تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی عشق و تنهایی

کتاب صوتی عشق و تنهایی نوشته کریشنا مورتی، درباره زندگی بدون عشق و افزایش رنج‌ها و ناراحتی‌ها و مشکلات انسان سخن می‌گوید و بر این تأکید می‌کند که با عشق هر کاری را می‌توان انجام داد.

اگر وجود شما خالی از عشق است می‌توانید هر کاری که دوست دارید کنید و به دنبال پیدا کردن خدا روی زمین بروید، انواع اصلاحات اجتماعی را انجام دهید، سعی کنید تا اوضاع مردم فقیر را تغییر و بهبود دهید، در تشکلات سیاسی فعالیت کنید، کتاب و شعر و رمان بنویسید.

ولی این را بدانید که همه این‌ها بیهوده است، چرا که این‌گونه شما یک انسان مرده هستید. اما اگر با عشق زندگی کنید می‌توانید هر کاری را انجام دهید، چرا که هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند و هرگز دچار تناقض نمی‌شوید. کتاب عشق و تنهایی (On love and loneliness) پاسخگوی شما برای سوالات مهم و اساسی در زمینه عشق، ارتباطات و روابط است.

با کریشنا مورتی بیشتر آشنا شویم:

کریشنا مورتی (Jiddu Krishnamurti) در سال 1895 در جنوب هندوستان متولد شد. پدرش یک برهمایی متعصب و کار مادرش احضار روح بود. کریشنا به واسطه پدرش جذب انجمن تئوسوفی شد و رئیس انجمن شیفته او گردید. به همین دلیل مرحله جدیدی از زندگی معنوی مورتی از سال 1909 آغاز شد.

کریشنا به سرپرستی آنی بیزانت رئیس انجمن درآمد و تحت تعالیم معنوی، روحی و روانی او قرار گرفت. در سال 1911 بیزانت او را به عنوان رهبر جدید مذهبیون انجمن انتخاب کرد و مورتی را مسیح دوباره متولد شده در غرب و بودایی دیگر در شرق نام نهاد. اما بعد از چندین سال و پس از مرگ برادرش، کریشنا از این نام‌گذاری کناره گرفت.

او پیوسته در سفر و در حال سخنرانی بود و علاقه‌مندانش گفته‌ها و تعالیمش را به صورت مکتوب درمی‌آوردند. مورتی سرانجام در سال 1986 در سن نود و یک سالگی در کالیفرنیا درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی عشق و تنهایی می‌شنویم:

داشتیم درباره مسئله قامض عشق بحث و گفتگو می‌کردیم. گمان نمی‌کنم بتوانیم ادراک و شناختی از این مسئله پیدا کنیم مگر اینکه قبلاً به درک و شناخت مسئله دیگری نائل گردیم و آن مسئله ذهن است. مسئله‌ای که خود به اندازه مسئله عشق قامض است.

نمی‌دانم توجه کرده‌اید که ما تا وقتی جوانیم چگونه ذهنمان کنجکاو و پرسش‌گر است؟ می‌خواهیم همه چیز بدانیم. چیزهای خیلی بیشتری از مسن‌ترها می‌بینیم. ما تا جوان هستیم چیزهایی مشاهده می‌کنیم که افراد مسن اصلاً به آن‌ها توجه ندارند. ذهن هنگامی که ما جوان هستیم خیلی هوشیار، گوش به زنگ و کنجکاو است. مدام می‌خواهد درباره همه چیز بداند. به این جهت است که در سن جوانی دروس مدرسه را بهتر و بیشتر فرامی‌گیریم ولی به مرور که پا به سن می‌گذاریم، مغزمان بیشتر و بیشتر متحجر و سخت می‌گردد. سنگین می‌شود، پرحجم می‌شود. توجه کرده‌اید که افراد مسن‌تر چگونه اسیر پیش‌داوری هستند؟ متعصب هستند، ذهنشان یک وضع ثابت و متحجر پیدا کرده است؟

 ۶ ساعت و ۵۵ دقیقه، ۳۸۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
مَدرَس - دسامبر 1972
۳۲ دقیقه
براک فودپارک - 11 سپتامبر 1971
۲۳ دقیقه
با محصلین مدرسه راجگارت - دسامبر 1952
۲۸ دقیقه
بمبئی - فوریه 1950
۳۲ دقیقه
بمبئی - مارس 1950
۳۰ دقیقه
نیویورک - ژوئن 1950
۲۴ دقیقه
سیاتل - اوت 1950
۳۴ دقیقه
براک فودپارک - اوت 1977
۳۲ دقیقه
سالِن - ژوئیه 1988
۳۳ دقیقه
بمبئی - ژانویه 1982
۲۳ دقیقه
بمبئی - فوریه 1965
۱۸ دقیقه
لندن - آوریل 1953
۲۷ دقیقه
سالِن - ژوئیه 1973
۳۴ دقیقه
سالِن - ژوئیه 1974
۱۷ دقیقه
مَدرَس - فوریه 1950

راهنمای دانلود کتاب صوتی عشق و تنهایی

برای دانلود کتاب صوتی عشق و تنهایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  عشق و تنهایی

نظرات کتاب صوتی عشق و تنهایی

پگاه نیکخواه
۱۳۹۹/۶/۲۴
اگه کنجکاوید که با دیدگاه جدیدی در مورد «عشق» و «تنهایی» آشنا بشید این کتاب بسیار خوبیه. مفاهیم و تعاریفی که عموما تو کتاب‌های دیگه ارائه میشه رو به چالش می‌کشه و بیشتر سعی می‌کنه عمیق تر به موضوع نگاه کنه. یه نکته‌ی جالبی که داره اینه که موعظه نمی‌کنه و خوب و بدی رو تعریف نمی‌کنه، بیشتر براتون سوال طرح می‌کنه.
محمدمهدی افسری
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
با کریشنا مورتی با کتاب شادمانی خلاق اشنا شدم از بس مطالب متفاوت و اندیشه‌ای زیبا در ان موج میزد که علاقمند شدم بقیه نوشته‌های او را هم مطالعه کنم از اینکه در لیست شما دیده شد بسیار خرسند شدم
Yalda Movahed
۱۳۹۹/۱/۱۱
محتوای این کتاب بسیار مفید و ارزنده س بخصوص برای افرادی که علاقه مند به خودکاوی و عرفان هستند. امیدوارم سایر کتابهای کریشنا مورتی را هم بصورت فایل صوتی به مجموعه اضافه کنید. سپاس
مشاهد همه نظرات (۹)