کتاب‌های نشر چشمه

درباره‌ی نشر چشمه

نشر چشمه فعالیت خود را در زمینه‌ی تألیف، ترجمه و چاپ کتاب از سال 1383 آغاز کرد و در این سال‌ها با وجود انتشار هزاران عنوان کتاب در زمینه‌های فلسفه، سیاست، اقتصاد، کودک و نوجوان، موسیقی، ورزش و... به‌عنوان ناشری ادبی شناخته می‌شود. عمده‌ی آثار منتشرشده از سوی نشر چشمه را می‌توانید در قفسه‌ی کتاب‌های ادبی و همچنین پیشخوان پرفروش‌ترین‌های کتاب‌فروشی‌ها پیدا کنید.

نشر چشمه در طول حیات حرفه‌ای خود با بزرگان بسیاری در عرصه‌ی فرهنگ و ادب همکاری کرده است که از این میان می‌توان به مشاهیری همچون محمود دولت‌آبادی، علی‌اشرف درویشیان، هوشنگ ابتهاج، ایرج افشار، احمدرضا احمدی و... اشاره کرد. همچنین نشر چشمه عرصه را به روی نویسندگان تازه‌کار و جوان نیز گشوده است و با اعتماد به آن‌ها و چاپ کتاب‌هایشان جوایز بسیاری را نصیب خود کرده است.

پس از گذشت بیش از ده سال از شروع به کار این ناشر، نشر چشمه در کنار فعالیت اصلی‌اش سه زیرمجموعه‌ی تخصصی را نیز به خود اضافه کرد تا با تمرکز بیشتر به چاپ و نشر کتاب در زمینه‌های مختلف بپردازد. «نشر چ» به‌عنوان واحد کودک و نوجوان، «نشر گیلگمش» به‌عنوان بخش تخصصی در زمینه‌ی هنر و «نشر چرخ» با تمرکز بر فلسفه، جامعه‌شناسی و اقتصاد، این سه شاخه‌ی منشعب از نشر چشمه هستند.

چشمه

پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر چشمه

تا کنون عناوین بسیاری از کتاب‌های نشر چشمه در زمره‌ی پرفروش‌ترین آثار کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور قرار گرفته‌اند که از میان آن‌ها دو کتاب از رولف دوبلی به نام‌های «هنر شفاف اندیشیدن» و «هنر خوب زندگی کردن»، «جای خالی سلوچ» اثر ماندگار محمود دولت‌آبادی، «عقاید یک دلقک» نوشته‌ی هاینریش بل، و «پاییز فصل آخر سال است» نوشته‌ی نسیم مرعشی بیشترین فروش را داشته‌اند.

کتاب‌های صوتی و الکترونیکی نشر چشمه

نشر چشمه در ابتدا نسخه‌ی صوتی کتاب‌های خود را با همکاری مؤسسه‌هایی همچون آوانامه، نوین کتاب گویا، نوار و واوخوان منتشر می‌کرد اما بعدها فعالیت واحد صوتی خود را با عنوان «رادیو گوشه» کلید زد.

کتاب «مثل خون در رگ‌های من»، مجموعه‌ی نامه‌های احمد شاملو به آیدا سرکیسیان، رمان «سالتو» نوشته‌ی مهدی افروزمنش که سریال پرطرفدار «یاغی» از روی آن ساخته شد، و «جزء از کل» کتاب جایزه‌گرفته‌ی استیو تولتز در شمار پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر چشمه در کتابراه قرار دارند. شما می‌توانید برای خرید این کتاب‌ها و همچنین سایر آثار متنوع نشر چشمه به سایت و اپلیکیشن کتابراه مراجعه کنید.